Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Obowiązki stowarzyszeń i fundacji w praktyce Dowiedz się, jak wypełniać sprawnie, efektywnie. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs dotacyjny: „Małopolska. Moja wolność”

Reklama
Nabór od 26.03.2018 do 13.04.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2018 roku pn. „Małopolska. Moja wolność”. Termin składania ofert w konkursie upływa 13 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00.

W ramach konkursu pod nazwą „Małopolska. Moja wolność” wspierane będą tylko najbardziej wartościowe przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne dotyczące obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności. Zadania powinny włączać mieszkańców Małopolski – różnych pokoleń – w świadome, radosne i godne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększać świadomość Małopolan wartości wolności oraz znaczenia postaw codziennego patriotyzmu. Zgłaszane do konkursu zadania, realizowane w różnych formach wcześniej starannie przygotowanych, powinny mieć na celu:

1) wzmacnianie postaw patriotycznych, w tym w szczególności ważnych dla współczesnego człowieka, aktywizujących go do pracy na rzecz dobra wspólnego, dbałości o otoczenie (m.in. środowisko naturalne oraz środowisko społeczne i ekonomiczne np. angażujące w działania społeczności lokalnej, uwzględniające aspekty postaw proekologicznych, stymulujące aktywność obywatelską, oparte na świadomości historycznej oraz wyzwań przyszłych);

2) upowszechnianie wiedzy na temat historii, odzyskania przez Polskę niepodległości, upowszechnienia, w wymiarze regionalnym, zróżnicowanych doświadczeń związanych z procesem odzyskania i budowy niepodległego państwa polskiego, dziedzictwa historycznego oraz tradycji rodzinnych, lokalnych, regionalnych, ze szczególnym uwzględnieniem postaci będących wizjonerami i kreatorami czasów niepodległości (w tym m.in. lokalnych działaczy, bohaterów, naukowców, twórców, społeczników, w tym roli kobiet i organizacji społecznych);

3) wzmacnianie poczucia wspólnoty regionalnej oraz lokalnej Małopolan poprzez działania edukacyjne i artystyczne oraz przywracających pamięć o przeszłości;

4) tworzenie warunków do dialogu międzypokoleniowego i międzykulturowego, zachowania pamięci i wspólnego odczuwania dziedzictwa przodków;

5) wspomaganie trwałej działalności edukacyjnej, wychowawczej i badawczej poprzez zadania budujące wspólnoty wokół wartości związanych z niepodległością, w tym w twórczy, artystyczny i kreatywny sposób odnoszących się do miejsc, postaci i wydarzeń historycznych, w szczególności związanych z procesem odzyskiwania i utrwalania w różnym czasie niepodległości przez Polskę, z uwzględnieniem dziedzictwa danej społeczności lokalnej i regionalnej czy grupy społecznej lub obywatelskiej.

Do konkursu mogą być składane oferty zadań, których realizacja rozpoczynać się będzie nie wcześniej niż 01.03.2018 r., a kończyć nie wcześniej niż 31.07.2018 r. i nie później niż 31.12.2018 r.

Oferent zobowiązany jest do wykazania się własnym wkładem w wysokości co najmniej 20% wszystkich kosztów realizacji zadania.

Oferent zobowiązany jest do wykazania się zarówno własnym wkładem finansowym, osobowym, jak i rzeczowym umożliwiającym realizację zadania. Wkład własny finansowy rozumiany jest jako suma środków finansowych własnych, środków finansowych z innych źródeł (wpłaty i opłaty adresatów zadania publicznego, środki finansowe z innych źródeł publicznych w szczególności: dotacje z budżetu państwa lub budżetu jednostki samorządu terytorialnego, funduszy celowych, środki z funduszy strukturalnych, pozostałe – np. od sponsorów). Wkład własny finansowy i wkład osobowy Oferent zobowiązany jest wykazać w kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania w cz. IV pkt 8 oferty. Wkład własny rzeczowy nie jest elementem kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania, należy go opisać w ofercie w cz. IV pkt 13.

Ze środków dotacji pokrywane mogą być koszty poniesione najwcześniej po podpisaniu umowy.

Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wysokość przyznanej dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie realizacji zadania.

Oferta powinna zostać złożona:

1) w wersji papierowej, stanowiącej wygenerowaną wersję oferty uprzednio złożonej za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi zadań publicznych dostępnego pod adresem https://konkursyngo.umwm.pl/dotacja/, wersja elektroniczna i papierowa powinny być tożsame

lub

na obowiązującym wzorze określonym rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (wzór oferty stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia).

• osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56 w Krakowie

lub

• przesłanie oferty pocztą z dopiskiem „Małopolska. Moja wolność” na adres korespondencyjny
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.

Liczy się data wpływu oferty do Urzędu (wersji elektronicznej i papierowej) do urzędu, w przypadku wersji papierowej potwierdzona pieczęcią wpływu do urzędu (a nie datą stempla nadania pocztowego).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs

Reklama