Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

5 inicjatyw społecznych w Szczytnie z grantami!

Reklama
Nabór od 25.01.2018 do 25.02.2018 23:59
Brak danych kontaktowych
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Konkurs grantowy „Szczytno dla środowiska” został rozstrzygnięty. Fundacja Veolia Polska nagrodziła 5 najciekawszych pomysłów na inicjatywy odpowiadające na społeczne i środowiskowe wyzwania miasta.

19 stycznia br. poznaliśmy laureatów konkursu grantowego „Szczytno dla środowiska”. Konkurs organizowany został przez Fundację Veolia Polska przy wsparciu Urzędu Miasta w Szczytnie. Spotkanie z laureatami konkursu miało miejsce w Urzędzie Miasta i uroczyście otworzyła je Burmistrz Miasta Szczytno – pani Danuta Górska.

Nagrodzone organizacje będą realizować działania związane z kształtowaniem postaw proekologicznych w środowisku szkolnym wśród dzieci i młodzieży, zwiększaniem wiedzy na temat bioróżnorodności i ochrony przyrody oraz organizować aktywności dla seniorów ze Szczytna i okolic. Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe od Fundacji Veolia Polska w wysokości 5 000 zł. każdy.

- Wśród wyróżnionych w konkursie projektów znalazły się inicjatywy skierowane do wielu grup społecznych, a do ich realizacji zaproszone zostały różne organizacje społeczne, a także nadleśnictwo, towarzystwa przyrodnicze czy szkoły. Zapewni to projektom długofalowość i ułatwi organizację kolejnych inicjatyw na rzecz środowiska w przyszłości. – powiedziała Agnieszka Kazimierska, koordynator projektów Fundacji Veolia Polska.

- Mamy nadzieję, że realizacja projektów wniesie konkretną wartość dla lokalnej społeczności, zainspiruje ją do dbania o wspólną przestrzeń i środowisko naturalne w naszej miejscowości. Trzymamy kciuki za wszystkie organizacje. – dodał Marek Kaszkowiak, prezes zarządu Veolia Szczytno.

Konkurs „Szczytno dla środowiska” to drugi etap pilotażowego programu inwestycji społecznych Fundacji Veolia Polska. W ramach programu została przeprowadzona lokalna diagnoza wyzwań ekologicznych w Szczytnie, cykl konsultacji środowiskowych z przedstawicielami organizacji społecznych, pogłębione wywiady z lokalnymi liderami, a także spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta. Trzeci etap to sesje edukacyjne dla nagrodzonych organizacji, podczas których liderzy lokalni wraz z partnerami będą dopracowywać swoje pomysły, w tym szczególnie działania edukacyjne i informacyjne skierowane do wszystkich mieszkańców. Projekty będą realizowane do kwietnia b.r.

Jednym z wielu obszarów działania Fundacji Veolia Polska jest rozwój współpracy międzysektorowej pomiędzy lokalnym biznesem, organizacjami pozarządowymi i jednostkami samorządu terytorialnego. Zależy nam, aby nasze programy w sposób długofalowy wspierały zrównoważony rozwój miast - mówi Jowita Mytnik Skała, prezes Fundacji Veolia Polska. – Dbałość o budowanie wspólnej wartości z interesariuszami i świadomości wokół tematów środowiskowych związanych z bioróżnorodnością, walką ze zmianami klimatycznymi czy wsparciem gospodarki cyrkularnej, to naturalne zobowiązania CSR Grupy Veolia, które Fundacja wspiera - dodała.

Szczegółowe informacje na temat Laureatów Konkursu i nagrodzonych projektów, są dostępne na stronie www.fundacja.veolia.pl

Lista zwycięskich projektów w konkursie „Szczytno dla środowiska”:

1. Projekt "Ogród nauki" Społeczności Szkoły Podstawowej nr 2, który ma na celu zaprojektowanie i stworzenie ogrodu do nauki plenerowej na terenie szkoły.

2. Projekt "Czysta wiosna w Szczytnie" Stowarzyszenia Uczeń zajmie się przeprowadzeniem akcji informacyjnej na temat ochrony środowiska, zorganizuje pokaz mody z użyciem ubrań z recyclingu, przeprowadzi konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej i zajęcia dedykowane przyrodzie.

3. Projekt "Sztuka bioróżnorodności" Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia – Kraina Kreatywności, planuje stworzenie instalacji ekologiczno artystycznej w postaci ścianki z roślin miododajnych.

4. Projekt "Eko kuchnia dla seniora" Stowarzyszenia Uniwersytet III wieku zapewni warsztaty kulinarne z dietetykiem na temat zdrowego żywienia dla seniorów.

5. „Ekologia od kuchni” Fundacji na Rzecz Rozwoju Polski Północno-Wschodniej Idea zorganizuje warsztaty fotograficzne dla seniorów i ich wnuków, podczas których uczestnicy samodzielnie wykonają aparaty fotograficzne z pustych puszek po kawie, odbędą się również warsztaty ceramiczne i kulinarne.

Źródło: inf. nadesłana
Reklama