Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wypromuj się na ngo.pl: zwiększ zasięgi, zyskaj uwagę, zbuduj relacje Czeka na Ciebie 3 miliony odbiorców! Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 15.04.2025 do 30.04.2025 10:00
Departament Realizacji Przedsięwzięć i Stypendiów
Łączny budżet 10 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 10 tys. do 500 tys. PLN
Młodzież, Dzieci
Celem Konkursu jest wspieranie działań na rzecz upowszechniania i pogłębiania znajomości języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polonijnej i polskiej za granicą, wzmacnianie ich więzi z ojczyzną oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego do nauki, rozwoju i współpracy.

Konkurs ogłaszany jest przez Dyrektora Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie, zwanego dalej „Instytutem” na podstawie art. 23 ust. 4 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o Instytucie Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego (Dz. U. z 2022, poz. 2463 z poźn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 12 kwietnia 2023 r. w sprawie wsparcia udzielanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Przedsięwzięcia wyłonione w Konkursie muszą być spójne ze strategicznymi kierunkami działalności Instytutu na lata 2025-2030, w szczególności z Kierunkiem 2. Język polski językiem osobistego wyboru (Cel 2.3. Zwiększenie świadomości w świecie o aktualnej pozycji gospodarczej i politycznej Polski w celu zachęcenia do wybierania nauki języka polskiego) oraz zadaniami Instytutu określonymi w art. 3 ust. 2 Ustawy.

Przewidziane w Ofercie działania muszą być zgodne z celem działalności Instytutu, którym jest wspieranie rozwoju języka polskiego za granicą, oraz jego ustawowymi zadaniami. 

Zakres przedmiotowy Przedsięwzięcia

W ramach Konkursu przewidziane jest udzielenie dofinansowania na organizację:

  1. wypoczynku w Polsce
  2. wypoczynek w miejscu zamieszkania uczestnika

Beneficjentami konkursu – uczestnikami wypoczynków mogą być w przypadku:

  1. wypoczynku w Polsce:

dzieci i młodzież polonijna, które w chwili rozpoczęcia pobytu ukończyły 6 lat i nie ukończyły 18 roku życia. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół polskich i polonijnych, jak i osoby nieuczęszczające do takich szkół, jednak powiązane z Polonią i wykazujące więź z Polską oraz językiem polskim. W przypadku wyjazdów rodzinnych beneficjentami mogą być również rodzice lub prawni opiekunowie.

  1. wypoczynku w miejscu zamieszkania:

dzieci i młodzież polonijna, które w chwili rozpoczęcia pobytu ukończyły 6 lat i nie ukończyły 18 roku życia. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół polskich i polonijnych, jak i osoby nieuczęszczające do takich szkół, jednak powiązane z Polonią i wykazujące więź z Polską oraz językiem polskim.

Szczegółowe ograniczenia w zakresie możliwości otrzymania wsparcia przez poszczególnych Beneficjentów doprecyzowuje Regulamin. 

W ramach niniejszego Konkursu dofinansowuje się Przedsięwzięcia realizowane  od dnia 1 czerwca 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. z zastrzeżeniem, że rozpoczęcie działań przygotowawczych może nastąpić nie wcześniej niż na 60 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia wypoczynku i nie może wykraczać poza rok 2025, natomiast zakończenie wszystkich działań, powinno nastąpić nie później niż w terminie 30 dni od zakończenia wypoczynku, jednak nie później niż do dnia 31 grudnia 2025 r. W uzasadnionych przypadkach, dopuszcza się możliwość dofinansowania Przedsięwzięć realizowanych w okresie od dnia 1 stycznia 2025 r.

Odbiorcami końcowymi udzielonego w ramach Konkursu wsparcia są:

  1. dzieci i młodzież polonijna w wieku od 6 (ukończone w dniu rozpoczęcia wypoczynku) do 18 lat (nieukończone do momentu zakończenia wypoczynku) uczęszczająca do szkół polskich lub polonijnych;
  2. dzieci i młodzież polonijna w wieku od 6 (ukończone w dniu rozpoczęcia wypoczynku) do 18 lat (nieukończone do momentu zakończenia wypoczynku) nieuczestnicząca w edukacji w szkołach polskich lub polonijnych, pozostająca jednak w związku ze środowiskiem polonijnym oraz wykazująca więź z Polską i językiem polskim;
  3. w przypadku form wypoczynku o charakterze rodzinnym – także rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, o których mowa w pkt 1 i 2.

Podmiot zgłaszający się do otwartego Konkursu ofert zobowiązany jest do zapoznania się z ogłoszeniem, regulaminem oraz całą dokumentacją konkursową. 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama