Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zysk? Strata? Skorzystaj z poprawnego wzoru uchwały  Zatwierdź sprawozdanie finansowe fundacji >>

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 09.04.2025 do 09.05.2025 08:20
Wydział Promocji, Kultury i Sportu
Łączny budżet 15 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 10 tys. PLN

Nabór ofert w trybie art. 19a

 

Ogłoszenie o możliwości ubiegania się o dofinansowywanie realizacji zadań publicznych w zakresie KULTURY FIZYCZNEJ w trybie małych zleceń – z pominięciem procedury konkursowej.

 

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1491, 1940), z uwzględnieniem zapisów uchwały nr BRM.0007.82.2024 Rady Miejskiej w Olecku z dnia 25 września 2024 r. w sprawie Rocznego programu współpracy Gminy Olecko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025 (Dz. Urz. Woj. War.-Maz. poz. 4350), Burmistrz Olecka może zlecić organizacji pozarządowej lub podmiotowi wymienionemu w art. 3 ust. 3 powyższej ustawy, z pominięciem otwartego konkursu ofert, realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym, uznając jego celowość.

Zadanie publiczne musi spełniać łącznie następujące warunki: 
1) 
wysokość dofinansowania zadania publicznego nie może przekraczać kwoty 10 000,00 zł;
2) zadanie publiczne ma być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.

Poprzez dofinansowanie realizacji zadania publicznego rozumie się zobowiązanie organizacji pozarządowej oraz podmiotu wymienionego w art. 3 ust. 3 ustawy do wykorzystania przy realizacji zadania innych środków finansowych niż dotacja.

Proponowane zadanie publiczne w zakresie KULTURY FIZYCZNEJ musi się wpisywać w zadania określone w Rocznym programie współpracy Gminy Olecko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025, tj.: 

  • działania upowszechniające aktywność fizyczną w formie otwartych zajęć/ warsztatów/ spotkań w okresie letnim;
  • organizacja miejskich wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

 

Organizacja pozarządowa zobowiązana jest do złożenia uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego zgodnie z wymogami określonymi w załączniku nr 1 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego (Dz. U. poz. 2055).

Ofertę należy złożyć elektronicznie poprzez system Witkac.pl, następnie wydrukować dokument Potwierdzenie w PDF, który jest „Potwierdzeniem złożenia oferty” i podpisany przez osobę/osoby upoważnione dostarczyć bezpośrednio w wersji papierowej do Urzędu Miejskiego w Olecku, Plac Wolności 3, 19-400 Olecko (Punkt Obsługi Klienta, parter, pokój nr 3) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miejski w Olecku, Plac Wolności 3, 19-400 Olecko. Potwierdzenie można również przesłać za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP (z odpowiednimi podpisami elektronicznymi).

Warunkiem koniecznym do przyjęcia i rozpatrzenia oferty jest złożenie potwierdzenia złożenia oferty w wersji papierowej z sumę kontrolną zgodną ze złożoną ofertą w formie elektronicznej.

Sugeruje się, aby dniem złożenia wersji elektronicznej oferty oraz „Potwierdzenia złożenia oferty” był ten sam dzień roboczy.

 

W celu usprawnienia analizy oferty, prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń:

1. Przy wypełnianiu oferty w pkt dotyczącym terminu realizacji zadania publicznego należy pamiętać, że organ ma 7 dni (roboczych) od daty wpływu oferty na dokonanie jej oceny. Kolejnym etapem jest upublicznienie oferty na 7 dni (kalendarzowych), w którym każdy może zgłosić do niej uwagi. Ofertę należy zatem składać z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem przed planowanym terminem rozpoczęcia realizacji zadania publicznego.

2. W części III pkt 3 oferty należy szczegółowo opisać planowane zadanie publiczne.

3. W części III pkt 4 oferty należy przedstawić zakładane rezultaty realizacji zadania publicznego. Rezultaty są wynikiem działań – odzwierciedlają efekty podjętych działań. Rezultaty muszą być mierzalne i weryfikowalne, np. ilość uczestników, ilość treningów, ilość wyjazdów, itp., ich osiągnięcie warunkuje pozytywne rozliczenie dotacji. Dopuszcza się osiągnięcie założonych wskaźników rezultatu (wartość docelowa) na poziomie co najmniej 80% w stosunku do wartości założonej w ofercie. Organizacja pozarządowa w sprawozdaniu musi szczegółowo opisać powody nieosiągnięcia wskaźnika na założonym poziomie. Organizacja pozarządowa w trakcie realizacji zadania jest zobowiązana dokumentować osiągane rezultaty na potrzeby sprawozdania.

4. W części IV oferty, uwagi ogólne:

1) wkład własny organizacji pozarządowej stanowią środki finansowe własne, środki pochodzące z innych źródeł, wkład osobowy lub rzeczowy;

2) przez wkład osobowy rozumie się świadczenia wykonywane przez wolontariuszy lub pracę społeczną członków organizacji pozarządowej wykonywaną jako wolontariusz, udokumentowaną w oby przypadkach zawartymi porozumieniami; wolontariusz powinien posiadać kwalifikacje i spełniać wymagania odpowiednie do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń; przy szacowaniu wysokości wkładu osobowego, organizacja bierze pod uwagę charakter świadczeń wykonywanych przez wolontariusza, czas ich realizacji oraz koszty wskazując ich ceny rynkowe, przy czym stawka godzinowa nie może być niższa niż minimalna stawka godzinowa przewidziana w 2025 r.; rozliczenie pracy społecznej następuje na podstawie oświadczenia (członek organizacji) lub karty czasu pracy (wolontariusz) tej osoby stwierdzające wykonanie pracy społecznej na rzecz realizowanego zadania; wskazane dokumenty powinny zawierać obowiązkowo: nazwę zadania publicznego, imię i nazwisko wykonującego świadczenie, wymienione świadczenia wykonywane, liczbę przepracowanych godzin, stawkę godzinową oraz wartość łączną wykonanej pracy wraz z podpisem wykonującego pracę społecznie;

3) w przypadku planowania wykonania części zadania przez podmiot niebędący stroną umowy (zgodnie z art. 16 ust. 4 ustawy) w drugiej kolumnie tabeli (Rodzaj kosztu) należy określić poprzez dodanie w nawiasie, zakres merytoryczny działania, którego realizację organizacja pozarządowa planuje powierzyć podmiotowi niebędącemu stroną umowy (podmiotowi prawnemu, osobie prowadzącej działalność gospodarczą, itp.).

5. Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:

Zgodnie z art. 5. ust. 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami „W przypadku gdy podmiot inny niż podmiot publiczny realizuje, na podstawie umowy zawartej z podmiotem publicznym, zadanie finansowane z udziałem środków publicznych, jest obowiązany do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie określonym w tej umowie.”, w związku z tym przy wykonywaniu zadania publicznego organizacja pozarządowa zobowiązana będzie do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Oferta powinna być przygotowana w taki sposób, aby przy realizacji zadania nie zostały wykluczone z uczestnictwa w nim osoby ze szczególnymi potrzebami.
Organizacja pozarządowa powinna określić sposób realizacji wymagań dostępności, które uwzględni przy realizacji zadania publicznego. Wymagania należy dobrać do charakteru planowanego zadania – powinny być uwzględnione te, które mają zastosowanie do danego zadania. Ewentualne bariery w poszczególnych obszarach dostępności (architektonicznym, cyfrowym, informacyjno-komunikacyjnym) i przeszkody w ich usunięciu powinny zostać szczegółowo opisane i uzasadnione wraz ze ścieżką postępowania w przypadku dostępu alternatywnego lub zastosowania racjonalnych usprawnień.
Dostęp alternatywny może polegać w szczególności na:
- zapewnieniu osobie ze szczególnymi potrzebami wsparcia innej osoby lub
- zapewnieniu wsparcia technicznego osobie ze szczególnymi potrzebami, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii lub
- wprowadzeniu takiej organizacji podmiotu publicznego, która umożliwi realizację potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w niezbędnym zakresie dla tych osób. 
Informacje o projektowanym poziomie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania organizacja pozarządowa powinna zawrzeć w części III pkt 3 oferty.

 

Organizacja pozarządowa zobowiązana jest do złożenia uproszczonego sprawozdania z realizacji zadania publicznego zgodnie z wymogami określonymi w załączniku nr 2 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego (Dz. U. poz. 2055).

Organizacja sporządza i składa uproszczone sprawozdanie z wykorzystaniem systemu Witkac.pl. Następnie drukuje dokument Potwierdzenie w PDF, który jest „Potwierdzeniem złożenia sprawozdania” i podpisany przez osobę/ osoby upoważnione składa, w obowiązującym w umowie terminie, w wersji papierowej do Urzędu Miejskiego w Olecku, Plac Wolności 3, 19-400 Olecko (Punkt Obsługi Klienta, parter, pokój nr 3) lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Urząd Miejski w Olecku, Plac Wolności 3, 19-400 Olecko. Potwierdzenie można również przesłać za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP (z odpowiednimi podpisami elektronicznymi). Liczy się data wpływu potwierdzenia do Urzędu.

Kopie dokumentów ewentualnie dołączanych do uproszczonego sprawozdania, należy złożyć w wersji papierowej wraz z „Potwierdzeniem złożenia sprawozdania”. Załączone kopie powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem i podpisane przez osobę/ osoby upoważnione do tego w organizacji pozarządowej.

Realizacja zadania może podlegać weryfikacji poniesionych wydatków wykazanych w uproszczonym sprawozdaniu, natomiast akceptacja sprawozdania i rozliczenie dotacji polega na weryfikacji przez Zleceniodawcę złożonych w ofercie rezultatów i działań.

Źródło: Urząd Miejski w Olecku

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama