Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zysk? Strata? Skorzystaj z poprawnego wzoru uchwały  Zatwierdź sprawozdanie finansowe fundacji >>

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert na realizacje w 2025 r. zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn.: Promocja...

Reklama
Otwarty konkurs ofert na realizacje w 2025 r. zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn.: Promocja i rozwój wolontariatu w województwie warmińsko-mazurskim poprzez subregionalne ośrodki/centra wolontariatu
Nabór od 10.03.2025 do 31.03.2025 15:30
Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego
Łączny budżet 150 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 50 tys. PLN
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert na realizacje w 2025 r. zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn.: Promocja i rozwój wolontariatu w województwie warmińsko-mazurskim poprzez subregionalne ośrodki/centra wolontariatu. .

Otwarty konkurs ofert na realizację w 2025 roku przez organizcje pozarządowe  oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zadania publicznego Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn.: Promocja i rozwój wolontariatu w województwie warmińsko-mazurskim poprzez subregionalne ośrodki/centra wolontariatu. Zadania wskazane w ogłoszeniu konkursowym wpisują się w zadania wymienione w art. 4 ust. 1 pkt 27 i 33 i 34 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie tj.: promocja i organizacja wolontariatu oraz działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w pkt 1–32a; działalność na rzecz podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych o których mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej (Dz. U. 2024 poz. 113). 

1. Otwarty konkurs ofert obejmuje realizację nastepujących zadań z zakresu rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym rozwoju wolontariatu:

 

Promocja i rozwój wolontariatu w województwie warmińsko-mazurskim poprzez regionalne lub subregionalne ośrodki/centra wolontariatu 

1) promowanie i wymiana dobrych praktyk w w/w zakresie;

2) wsparcie działań integrujących wolontariuszy

2. Warunki realizacji zadania o którym mowa w ust. 1:

1) Subregionalne ośrodki/centra wolontariatu mają działać w Olsztynie, Elblągu i Ełku,

2) "Subregionalny" oznacza, że ośrodek/centrum wolontariatu ma w szczególności podejmować działania skierowane do osób i podmiotów niżej wymienionych powiatów 3 subregionów województwa warmińsko- mazurskiego:

a) ośrodek w Olsztynie działa dla subregionu olsztyńskiego obejmującego następujące powiaty: bartoszycki, kętrzyńsk, lidzbarski, mragowski, nidzicki, olsztyński, szczycieński oraz m. Olsztyn;

b) ośrodek w Elblągu działa dla subregionu elbląskiego obejmującego nasepujące powiaty: m. Elbląg, braniewski, elbląski, ostródzki, iławski, nowomiejski, działdowski;

c) ośrodek w Ełku działa dla subregionu ełckiego obejmującego następujące powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski ostródzki, iławski, nowomiejski, działdowski, olecki piski, węgorzewski;

Jedna oferta dotyczyć może funkcjonowania tylko jednego subregionalnego ośrodka/centrum wolontariatu. W ramach otwartego konkursu planuje się wybór 3 ofert - po jednej w danym subregionie, czyli ośrodka/centrum wolontariatu działającego w Olsztynie, Elblągu i Ełku. Dotyczy to równiez ofert wspólnych. 

 

Oferta powinna być przygotowana w taki sposób, aby przy realizacji zadania nie zostały wykluczone z uczestnictwa w nim osoby ze szczególnymi potrzebami, tj.: 

  1. Przy wykonywaniu zadania publicznego Zleceniobiorca zobowiązany będzie, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie określonym w umowie.
  2. Oferent powinien określić sposób realizacji wymagań dostępności, o których mowa w pkt. 1, które uwzględni przy realizacji zadania publicznego. Wymagania należy dobrać do charakteru planowanego zadania – powinny być uwzględnione te, które mają zastosowanie do danego zadania.
  3. Informacje o projektowanym poziomie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania oferent powinien zawrzeć w sekcji VI oferty – inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
  4. Środki finansowe w ramach realizacji zadania publicznego mogą być przeznaczone przez oferenta na pokrycie wydatków związanych z zapewnieniem dostępności przy realizacji zadania publicznego. Zleceniobiorca planując zadanie publiczne powinien oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji, uwzględniający także nakłady poniesione z tytułu zapewnienia dostępności.
  5. Spełnienie wymogów dotyczących dostępności zgodnie z treścią ogłoszenia konkursowego podlega opinii komisji konkursowej i będzie sprawdzane na etapie realizacji lub sprawozdania lub kontroli realizacji zadania publicznego.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama