Wypromuj się na ngo.pl: zwiększ zasięgi, zyskaj uwagę, zbuduj relacje Czeka na Ciebie 3 miliony odbiorców! Sprawdź >
BDO/WEA/2025/056 Sterylizacja i kastracja oraz znakowanie kotów wolno żyjących
Zadanie z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego będzie polegało na zorganizowaniu w 2025 r. sterylizacji i kastracji oraz znakowania metodą czipowania kotów wolno żyjących z terenu Gminy Miasto Szczecin, które pozostają pod opieką społecznych opiekunów posiadających Kartę Szczecińskiego Społecznego Opiekuna Kotów Wolno Żyjących. Zabiegom sterylizacji i kastracji winny być poddawane osobniki dojrzałe płciowo, bez względu na wiek.
Przeprowadzenie zabiegu sterylizacji/kastracji winno odbyć się z zastosowaniem szwów wewnętrznych, rozpuszczalnych, podaniem antybiotyku i leku przeciwbólowego. W przypadku pojawienia się komplikacji po wykonaniu zabiegu, Zleceniobiorca zobowiązany jest do przeprowadzenia niezbędnego leczenia.
W trakcie wizyty lekarz weterynarii sprawdza, czy kot posiada wszczepiony elektroniczny mikroprocesor, tzw. mikroczip, a w przypadku jego braku znakuje zwierzę. O kwalifikacji zwierzęcia do zabiegu decyduje lekarz weterynarii. W przypadku braku zakwalifikowania zwierzęcia do zabiegu sterylizacji/kastracji, wykonana zostanie usługa znakowania metodą czipowania, jeśli kot nie posiada wszczepionego mikroporocesora.
Zleceniodawca przekaże mikroczipy Zleceniobiorcy. Wprowadzanie danych do komputerowej bazy danych prowadzić będzie Zleceniodawca. Gabinet Weterynaryjny świadczący usługę dla Zleceniobiorcy zobowiązany jest do prowadzenia pełnej dokumentacji związanej z czynnościami dotyczącymi znakowania. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przekazywania wraz z rozliczeniami poszczególnych transz udzielonej dotacji, oryginałów formularzy dokumentacji dotyczącej znakowania, na potrzeby bieżącego uzupełniania komputerowej bazy danych.
Preferowane jest udzielanie pomocy weterynaryjnej w przynajmniej dwóch zakładach leczniczych zlokalizowanych minimum po jednym w lewobrzeżnej i prawobrzeżnej części Miasta, jednak dopuszcza się udzielanie pomocy weterynaryjnej w minimum dwóch zakładach leczniczych zlokalizowanych w jednej części Szczecina lub w jednym zakładzie leczniczym.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl