Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Program Interreg Polska – Saksonia 2021-2027: Priorytet 2: Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę

Reklama
Nabór od 01.10.2024 do 15.01.2025 16:00
Wspólny Sekretariat Programu współpracy Interreg Polska - Saksonia 2021-2027
Łączny budżet 10,63 mln EUR
Do 80% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Otwarto nabór wniosków o dofinansowanie w Programie współpracy Interreg Polska – Saksonia 2021-2027: Priorytet 2: "Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę"; Cel szczegółowy 2.2: "Wzmacnianie roli kultury i zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym, włączeniu społecznym oraz innowacjach społecznych”.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW Wnioski można składać od 30.09.2024 do 15.01.2025 do godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego (GMT +01:00).

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami składane są wyłącznie w formie elektronicznej w aplikacji WOD2021: https://wod.cst2021.gov.pl/. Pola wniosku należy wypełniać w j. polskim i j. niemieckim. Treści w obu językach muszą być tożsame. Do wniosku należy dołączyć (w formie plików) załączniki zgodnie z Listą załączników do wniosku o dofinansowanie w Programie współpracy Interreg Polska – Saksonia 2021-2027. W przypadku potrzeby wsparcia w zakresie obsługi aplikacji WOD2021 lub zgłoszenia błędów w aplikacji prosimy o kontakt na adres ami.plsn@plsn.eu lub kontakt@plsn.eu.

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE O dofinansowanie mogą się ubiegać:
1. jednostki administracji państwowej, regionalnej i lokalnej, stowarzyszenia tych jednostek i instytucje im podległe;
2. podmioty ustanowione zgodnie z prawem publicznym lub prywatnym
a) dla konkretnego celu zaspokajania potrzeb w interesie ogólnym, nieposiadający charakteru przemysłowego lub handlowego oraz
b) posiadające osobowość prawną oraz
c) finansowane w głównej części przez państwo, władze regionalne lub lokalne lub inne organy zarządzane prawem publicznym lub których zarząd podlega nadzorowi przez te organy lub posiadające radę administracyjną, zarządzającą lub nadzorczą, z której więcej niż połowa członków jest wyznaczana przez państwo, władze regionalne lub lokalne lub inne organy zarządzane prawem publicznym;
3. organizacje pozarządowe non-profit, stowarzyszenia oraz organizacje partnerstwa społecznego i gospodarczego zgodnie z obowiązującym prawem krajowym;
4. małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), o ile działania w projekcie są realizowane w zakresie pożytku publicznego

  • zgodnie z zasadami przyznawania pomocy publicznej (MŚP nie mogą pełnić roli partnera wiodącego);
    5. Europejskie Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT.

Uprawnione do składania wniosków są podmioty wymienione powyżej, przy czym każdy projekt musi być projektem partnerskim (nie dotyczy EUWT, jeśli wśród jego członków są podmioty z Polski i Saksonii – w takim przypadku EUWT jest dopuszczalne również jako jedyny partner projektu). W skład partnerstwa powinien wchodzić przynajmniej jeden partner z Polski i przynajmniej jeden z Wolnego Państwa Saksonia
(RFN). Wyłącznie partner z Polski lub Saksonii może być partnerem wiodącym. Wniosek w imieniu partnerstwa składa partner wiodący.

OBSZAR WSPARCIA Obszar wsparcia Programu obejmuje na terenie Rzeczpospolitej Polskiej:
• podregion jeleniogórski w województwie dolnośląskim: powiaty bolesławiecki, jaworski, karkonoski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski i miasto Jelenia Góra w województwie dolnośląskim
• powiat żarski w województwie lubuskim na terenie Wolnego Państwa Saksonia (Republika Federalna Niemiec):
• powiaty Görlitz i Bautzen

Szczegółowe zasady dotyczące realizowania w ramach projektów działań na obszarze wsparcia i poza obszarem wsparcia oraz udziału w projektach partnerów spoza obszaru wsparcia są zawarte w podręczniku programu.

JAKIE PROJEKTY MOGĄ UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE
Typy przykładowych działań są zawarte w rozdziale 2.1.2 Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2021-2027, zatwierdzonego decyzją Komisji Europejskiej C(2022)6703 z dnia 14 września 2022 r.

BUDŻET NABORU 
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach naboru wynosi 10 630 000 EUR.

POZIOM DOFINANSOWANIA PROJEKTÓW 
Maksymalny poziom dofinansowania z EFRR wynosi 80% kosztów kwalifikowanych. Zasady kwalifikowalności opisane są w podręczniku programu w rozdziale X. Budżet projektu i zasady kwalifikowalności

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA Z EFRR I WARTOŚĆ PROJEKTU
Minimalna wartość dofinansowania projektu wynosi 50 000 EUR. Łączne koszty projektu (z VAT) muszą być niższe niż 5 mln EUR.

KRYTERIA I ZASADY WYBORU PROJEKTÓW
Poszczególne etapy, kryteria i procedura oceny wniosków o dofinansowanie opisane są w opublikowanym na stronie programu dokumencie pt. „Metodyka oceny wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach naborów w Programie Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2021-2027”.

TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA NABORU
Decyzję dotyczącą wyboru projektów do dofinansowania podejmie Komitet Monitorujący (KM) Programu Interreg Polska – Saksonia 2021-2027 w terminie, który zostanie podany po zakończeniu naboru.

Reklama