Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >
Nabór ofert w trybie zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania nr 316/2022/P z dnia 21 kwietnia 2022...
Informacje dotyczące realizacji zadania publicznego:
1. Nabór odbywa się na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania nr 316/2022/P z dnia 21 kwietnia 2022 roku w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie, sposobu rozliczania oraz kontroli dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy świadczonej przez Miasto Poznań na rzecz obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
2. Zadanie będzie realizowane ze środków finansowych przekazanych przez naród i rząd Tajwanu.
3. Realizacja zadania publicznego dotyczy organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2023 r. poz.571) oraz które prowadzą lub mają możliwość prowadzenia jadłodajni/punktu pomocy żywnościowej dla obywatelek i obywateli Ukrainy na terenie Poznania.
4. W ofercie należy wskazać miejsce realizacji zadania, zagwarantowanie wyżywienia w formie:
– ciepłych posiłków dystrybuowanych w ciągu dnia o ustalonych porach zgodnie z potrzebami i/lub
- suchego prowiantu, napojów, gotowych art. spożywczych.
5. Oferenci zobowiązani są do monitorowania beneficjentów zadania – pomoc przeznaczona jest wyłącznie dla obywatelek i obywateli Ukrainy (w ofercie należy wskazać sposób monitorowania).
6. W ramach realizacji zadania wsparciem należy objąć co najmniej 500 osób.
7. W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonych w szacunkowej kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego, co oznacza, że jeśli dany wydatek finansowy z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie będzie równy odpowiedniemu kosztowi określonemu w umowie, to uznaje się za zgodny z umową wówczas, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 20%, przy czym ogólna kwota dotacji nie może ulec zwiększeniu.
8. Każdy rezultat winien posiadać policzalny wskaźnik realizacji zadania, np. minimalną liczbę uczestników zadania, liczbę posiłków, paczek żywnościowych itp.
9. W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych w umowie o powierzenie realizacji zadania publicznego zleceniobiorca zobowiązany będzie do:
• wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych spełniających normę EN 13432 lub EN 14995,
• podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
• podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych,
• podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,
• wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą lub podlegają recyklingowi,
• rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
• nieużywania balonów wraz z plastikowymi patyczkami,
• niewypuszczania chińskich lampionów,
• nieużywania sztucznych ogni i petard.
10. Oferent przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za uwzględnienie minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240 z późn. zm.).
Informacja dotycząca składania ofert w ramach naboru:
1. Oferty należy złożyć tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy witakc.pl.
2. Oferent nie jest zobowiązany do dostarczenia dokumentu "Potwierdzenia złożenia oferty".
3. Oferta zostanie rozpatrzona w terminie 7 dni roboczych od dnia wpłynięcia oferty lub jej aktualizacji.
4. Wszelkie informacje dotyczące statusu oferty będą dostępne wyłącznie na platformie.
5. Dopuszcza się możliwość negocjacji z oferentem zakresu działań, kosztorysu realizacji zadania oraz rezultatów poprzez aktualizację zakresu rzeczowego, rezultatów i kosztorysu zadania.
6. Po przyjęciu do realizacji oferty bez zbędnej zwłoki zawiera się umowę realizacji zadania publicznego z uwzględnieniem zapisów art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl