Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Aplikuj o grant Meet and Code i wspieraj edukację technologiczną młodzieży!

Nabór od 11.06.2024 do 30.09.2024 23:59
Fundacja TechSoup
Zapraszamy do kontaktu: poland@meet-and-code.org Oraz do umówiania konsultacji: https://bit.ly/KonsultacjaTSPL
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 500 do 1,5 tys. EUR
Młodzież, Organizacje pozarządowe, Dzieci, Osoby z niepełnosprawnościami
Meet and Code to europejska inicjatywa, która wspiera organizacje pozarządowe poprzez przyznawanie grantów na organizację wydarzeń edukacyjnych. Wydarzenia te pomagają dzieciom i młodzieży zdobywać kluczowe umiejętności cyfrowe, przyczyniając się do rozwiązania ważnych wyzwań społeczno-ekonomicznych.

Dlaczego warto aplikować?

 • Zwiększ swoje możliwości
  Dzięki zwiększonej kwocie grantu do 500€, organizacje mają szansę na realizację bardziej ambitnych projektów. W zeszłym roku, podczas warsztatów „Python z Photonem” organizowanych przez Fundację Foton, uczestnicy programowali roboty Photon za pomocą języka Python. Warsztaty miały na celu nauczanie podstaw programowania, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Jeden z uczestników stwierdził: „Było super, szkoda, że tak krótko!”, podkreślając, jak angażujące i wartościowe są te zajęcia.
 • Równość i inkluzywność
  Meet and Code to nie tylko nauka technologii, ale także przestrzeń do poruszania ważnych tematów społecznych. Wydarzenia organizowane w ramach inicjatywy dotykają takich kwestii jak nierówności edukacyjne, budowanie lokalnych społeczności czy luka płci w IT. Program wspiera młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności cyfrowych, jednocześnie przeciwdziała wykluczeniom i promuje równość w dostępie do nowoczesnych technologii.
 • Inspiracja i rozwój
  Podczas warsztatów „Robotyka z NABU” prowadzonych przez Fundację Wsparcia Rozwoju i Nauki NABU, uczestnicy programowali roboty i poznawali podstawy robotyki. Organizatorzy zauważyli, że „Dzieci szybciej się uczą i są szczęśliwe na naszych zajęciach”, wskazując na innowacyjność i skuteczność tych warsztatów.

Jak aplikować?

 • Zarejestruj swoją organizację: Pierwszym krokiem jest rejestracja Twojej organizacji w TechSoup Polska. Jeśli Twoja organizacja jest już zarejestrowana, token kwalifikacyjny będzie widoczny na Waszym koncie.
 • Wypełnij wniosek: Skorzystaj z tokenu kwalifikacyjnego, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Meet and Code.
 • Termin składania wniosków: Aplikacje można składać od 22 maja do 30 września. W trakcie okresu aplikacji odbędzie się kilka tur przydzielania minigrantów.

Kryteria organizacji wydarzeń

 • Bezpłatne dla uczestników: Wydarzenia muszą być dostępne bezpłatnie dla wszystkich uczestników.
 • Minimalny czas trwania: Wydarzenia powinny trwać co najmniej 240 minut.
 • Tematyka: Projekty muszą obejmować tematy związane z nowymi technologiami, takimi jak programowanie, robotyka czy sztuczna inteligencja.

Przykłady udanych projektów

 • Warsztaty z projektowania aplikacji mobilnych: Fundacja Celując w Przyszłość organizowała zajęcia, podczas których uczestnicy uczyli się tworzyć aplikacje mobilne. Jeden z uczestników powiedział: „Super zabawa, kiedy kolejne zajęcia?”.
 • Ruchem do Technologii z Makey-Makey w świecie sportu: Fundacja Ładne Historie łączyła technologię z aktywnością fizyczną, ucząc młodzież kreatywnego podejścia do technologii. „O matko! Chyba chcę być programistą, ale tylko jeśli zawsze będzie tak zabawnie!” – stwierdził jeden z uczestników.
 • Biblioteka inspiracji: