Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Ustawa Kamilka. Podstawowe informacje dla NGO-sów Dowiedz się więcej 6.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Nabór na realizację zadania publicznego w obszarze "działalność na rzecz integracji cudzoziemców" na realizację zadania...

Reklama
Nabór na realizację zadania publicznego w obszarze "działalność na rzecz integracji cudzoziemców" na realizację zadania publicznego pn. "Prowadzenie punktu informacyjnego dla obywatelek i obywateli Ukrainy”
Nabór od 16.05.2024 do 23.05.2024 13:59
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Łączny budżet 159,708 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 159,708 tys. PLN
Cudzoziemcy, migranci

Nabór ma na celu wyłonienie oferenta, który zrealizuje zadanie publiczne pn. „Prowadzenie punktu informacyjnego dla obywatelek i obywateli Ukrainy”.

 

Nabór dotyczy środków finansowych przekazanych przez naród i rząd Tajwanu.

 

Celem zadania publicznego jest prowadzenie punktu informacyjnego, udzielającego wsparcia obywatelom Ukrainy w rozumieniu ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 

I. Informacje dotyczące realizacji zadania publicznego:

  1. Nabór odbywa się na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania nr 316/2022/P z dnia 21 kwietnia 2022 roku w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie, sposobu rozliczania oraz kontroli dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy świadczonej przez Miasto Poznań na rzecz obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
  2. Realizacja zadania publicznego dotyczy prowadzenia punktu informacyjnego dla obywatelek i obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Poznania w wyniku działań wojennych, w lokalu zlokalizowanym na terenie Miasta Poznania zapewnionym przez organizację.
  3. Za prowadzenie punktu informacyjnego odpowiedzialny będzie oferent wybrany w ramach niniejszego naboru. W ramach umowy punkt informacyjny zostanie uruchomiony najpóźniej 27 maja 2024 roku roku i będzie funkcjonował do dnia 30 czerwca 2024 roku (dopuszcza się wcześniejsze uruchomienie punktu informacyjnego).
  4. Punkt infromacyjny będzie działał minimum 4 dni w tygodniu.
  5. Forma realizacji zadania publicznego - powierzenie. Powierzenie oznacza, że Oferent nie deklaruje zaangażowania w realizację zadania własnego wkładu finansowego. Ponadto beneficjenci wszystkich zadań nie ponoszą opłat za korzystanie z pomocy.
  6. Podmioty uprawnione do składania ofert: organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie jak również podmioty, o których mowa w art. 3 ust 3. Ustawy prowadzące działalność pożytku publicznego oraz związki zawodowe.
  7. W ramach przeznaczonej kwoty na realizację zadania publicznego wsparciem powinno zostać objętych co najmniej 600 obywatelek i obywateli Ukrainy. Oferent w ramach rezultatu zobowiąznay jest do wskazania liczby osób, które zostaną objęte wsparciem. 
  8. Każdy rezultat winien posiadać policzalny wskaźnik realizacji zadania, np. minimalną liczbę uczestników zadania.

II. W ramach prowadzenia punktu informacyjnego dla obywatelek i obywateli Ukrainy oferent w okresie realizacji zadania powinien w szczególności:

  1. Pełnić kompleksową funkcję informacyjną w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim dla obywateli Ukrainy na temat zagadnień administracyjno-prawnych, zakresu działania instytucji publicznych, możliwych form wsparcia i miejsc jego udzielania, zagadnień kultury i wartości obowiązujących w Polsce.
  2. Prowadzić linię informacyjno-doradczą obsługiwaną przez pracowników punktu.
  3. Prowadzić inne działania mające na celu integrację obywateli i obywatelek Ukrainy m.in.: wydarzenia/spotkania integracyjne, kursy języka polskiego, zajęcia dla dzieci i młodzieży, zajęcia dla dorosłych, w tym doskonalenie zawodowe.
  4. Przekazywać na prośbę Zleceniodawcy informację o wskaźnikach i działaniach realizowanych w punkcie informacyjnym.

 

III. Wysokość środków przeznaczona na realizację zadań:

 

Łączna wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania publicznego wynosi 159 707,92 zł.

 

IV. Dodatkowe informacje:

  1. W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonych w szacunkowej kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego, co oznacza, że jeśli dany wydatek finansowy z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie będzie równy odpowiedniemu kosztowi określonemu w umowie, to uznaje się za zgodny z umową wówczas, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 20%, przy czym ogólna kwota dotacji nie może ulec zwiększeniu.
  2. Oferent przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za realizację obowiązków pracodawców i innych organizatorów w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, lub z opieką nad nimi oraz pracowników i innych osób dopuszczanych do takiej działalności określonych w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich. (Wymóg dotyczy realizacji zadania publicznego w działaniach, którego mogą wziąć udział małoletni).
  3. W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych  w umowie o powierzenie realizacji zadania  publicznego zleceniobiorca zobowiązany będzie do:
  • wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych spełniających normę EN 13432 lub EN 14995,
  • podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
  • podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych,
  • podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,
  • wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą lub podlegają recyklingowi,
  • rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek  i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
  • nieużywania balonów wraz z plastikowymi patyczkami,
  • niewypuszczania chińskich lampionów,
  • nieużywania sztucznych ogni i petard.

 

V. Zakładane rezultaty:

1. Obowiązkowe:
1) liczba osób - obywatelek i obywateli Ukrainy (dzieci, młodzieży, dorosłych) korzystających z punktu informacyjnego i innych form wsparcia i integracji.
2. Inne proponowane:
1) liczba warsztatów;
2) liczba wydarzeń;
3) liczba spotkań, działań rekreacyjnych;
4) liczba godzin warsztatów, wydarzeń, spotkań, działań rekreacyjnych itp.;
5) liczba uczestników m.in. warsztatów, wydarzeń, działań i spotkań rekreacyjnych itp.

Źródło: Miasto Poznań

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama