Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert: Działania na rzecz współpracy międzysektorowej

Reklama
Nabór od 25.04.2024 do 23.05.2024 15:00
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa
tel. 12 616 78 03
Łączny budżet 70 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Organizacje pozarządowe
Prezydent Miasta Krakowa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1-34 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Tytuł zadania publicznego: Działania na rzecz współpracy międzysektorowej

Komórka realizująca: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa

Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania: 70 000,00 zł

Termin realizacji zadania: od 16 września do 30 listopada 2024 roku

Miejsce realizacji zadania: na terenie Gminy Miejskiej Kraków

Środki przekazane na realizację zadań tego samego rodzaju: Gmina Miejska Kraków w roku bieżącym oraz w roku 2023 nie przekazała na realizację tego samego rodzaju zadań publicznych środków finansowych

Warunki realizacji zadania publicznego:
w przypadku ewentualnego wystąpienia decyzji rządowych o ograniczeniu funkcjonowania z uwagi na obostrzenia wynikające np. z możliwości wystąpienia stanu epidemii, oferent będzie zobligowany do zapewnienia realizacji zadania w możliwych do wykonania częściach w formie online i będzie zobowiązany do stosowania się do obowiązujących ograniczeń i obostrzeń wynikających z obowiązującego w tym okresie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych Zleceniobiorca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich możliwych, prawnie dopuszczalnych, działań w celu eliminacji z użycia przy wykonywaniu zadania pojemników, naczyń oraz kubków plastikowych i zastąpienia ich w miarę możliwości opakowaniami wielokrotnego użytku ze szkła lub metalu, zgodnie z zapisami uchwały nr XIII/233/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 10 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie przeprowadzenia akcji „Kraków bez plastiku”

Oczekiwane cele zlecanego zadania publicznego:

  1. wzmocnienie współpracy i komunikacji między organizacjami pozarządowymi/grupami nieformalnymi/partnerami biznesowymi/sektorem naukowym zmierzające do tworzenia partnerstw międzysektorowych, dzielenia się zasobami, wymiany doświadczeń, wspólnej realizacji działań lub wypracowywania wspólnych stanowisk w sprawach ważnych dla Krakowa;
  2. zwiększanie skuteczności organizacji pozarządowych w realizacji ich misji na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków;
  3. podniesienie jakości współpracy lokalnej przy realizacji inicjatyw na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków.

Oczekiwane rezultaty zlecanego zadania publicznego:

  1. zorganizowanie jednego seminarium lub konferencji stacjonarnej w zakresie współpracy międzysektorowej z udziałem przedstawicieli trzeciego sektora, grup nieformalnych, reprezentantów sektora biznesu i nauki oraz administracji publicznej;
  2. przeprowadzenie akcji edukacyjnej na temat możliwości współpracy międzysektorowej (ngo/grupy nieformalne/biznes/sektor nauki/administracja publiczna) na terenie Gminy Miejskiej Kraków;
  3. opracowanie projektu broszury w pliku pdf w postaci e-booka na temat możliwości współpracy międzysektorowej (ngo/grupy nieformalne/biznes/sektor nauki/administracja publiczna) na terenie Gminy Miejskiej Kraków celem publikacji w miejskim portalu dla organizacji pozarządowych ngo.krakow.pl.

Opracowany projekt graficzny broszury w pliku pdf w postaci e-booka na temat możliwości współpracy międzysektorowej (ngo/grupy nieformalne/biznes/sektor nauki/administracja publiczna) na terenie Gminy Miejskiej Kraków musi być zgodny z Systemem Identyfikacji Wizualnej Miasta Krakowa stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 1590/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 12 czerwca 2023 roku w sprawie stosowania Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Krakowa/Manuala przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta Krakowa, miejskie jednostki organizacyjne, miejskie jednostki pomocnicze, miejskie instytucje kultury oraz partnerów i beneficjentów środków miejskich.
Oferent będzie zobowiązany do przekazania wszelkich praw autorskich do przygotowanej broszury na rzecz Gminy Miejskiej Kraków.

Oferent w celu zapewnienia dostępności broszury dla osób ze szczególnymi potrzebami zobowiązany będzie do:

  1. zastosowania odpowiedniego kontrastu tekstu do tła, aby wesprzeć odczytanie treści przez osoby słabowidzące, ale również starsze czy korzystające z urządzeń mobilnych;
  2. wykorzystania przejrzystych infografik oraz zastosowania możliwie dużej czcionki, która z jednej strony pozwoli na przejrzystość, zaś z drugiej na zmieszczenie na stronie właściwych informacji w zakresie wymaganym w ogłoszeniu konkursowym;
  3. zapewnienia przewijania pojedynczo strona po stronie w pliku w wersji elektronicznej, aby zapewnić większy rozmiar oraz czytelność pliku;
  4. wyposażenia pliku w wersji elektronicznej w aktywne hiperłącza;
  5. właściwego dostosowania materiałów i informacji dla osób niewidomych i słabowidzących oraz niesłyszących;
  6. zapewnienia alternatywy dla osób niewidomych i słabowidzących korzystających z czytnika e-book w postaci tekstu opisującego, co widać na wykorzystanych w informatorze zdjęciach i złożonych treściowo grafik;
  7. sprawdzenia poziomu zrozumiałości zawartego w Informatorze tekstu w walidatorze;
  8. zastosowania w pliku pdf powszechnie stosowanej czcionki, co pozwoli na odczyt tekstu przez elektroniczne czytniki tekstu.

Oferent zobowiązany jest do stosowania przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1).

UWAGA: Przed przystąpieniem do opracowywania oferty, należy zapoznać się z obowiązującym Regulaminem otwartych konkursów ofert w Gminie Miejskiej Kraków, wprowadzonym zarządzeniem nr 814/2024 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 14 marca 2024 r.

SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT

  1. Organizacja pozarządowa lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zainteresowane udziałem w niniejszym otwartym konkursie ofert, zakładają konto w obowiązującym w GMK elektronicznym NGO Generatorze na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
  2. Założone konto służy do sporządzenia i przesłania oferty za pośrednictwem obowiązującego elektronicznego NGO Generatora ofert wskazanego w ogłoszeniu konkursowym.
  3. Dla prawidłowego działania NGO Generatora niezbędne jest urządzenie umożliwiające dostęp do sieci Internet oraz korzystanie z jednej z przeglądarek internetowych: Chrome, FireFox, Edge lub Safari w najnowszej wersji z włączoną obsługą JavaScript, a także włączoną obsługą ciasteczek (ang. cookies) wraz z oprogramowaniem pozwalającym na pracę w plikach eksportowanych z NGO Generatora lub importowanych do NGO Generatora w ogólnie znanych formatach np. pdf, xls lub rtf,
  4. Z uwagi na wykorzystywane technologie zaleca się pracę z jednego loginu w danym momencie, tylko i wyłącznie nad jedną ofertą.
  5. Z uwagi na uwarunkowania systemu NGO Generator, aby wygenerować ofertę ostatniego dnia terminu składania ofert prace nad nią w systemie należy rozpocząć tego dnia do godz. 12.00.
  6. W przypadku stwierdzenia błędów czy zastrzeżeń do poprawnej pracy elektronicznego generatora ofert, Oferent powinien dokonać zgłoszenia na adres mailowy: sz.umk@um.krakow.pl na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
  7. Obligatoryjnym jest składanie oferty do otwartego konkursu poprzez:
    1. wygenerowanie oferty poprzez elektroniczny NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, podpisanie oferty i każdego z załączników profilem zaufanym i przesłanie poprzez NGO Generator do komórki merytorycznej odpowiedzialnej za ogłoszony konkurs ofert
      LUB
    2. wygenerowanie oferty poprzez elektroniczny NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, przesłanie plików w wersji elektronicznej poprzez NGO Generator, a następnie wydruk oferty, dołączenie załączników, podpisanie każdego z dokumentów podpisem tradycyjnym i dostarczenie w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią organizacji i opisanej kopercie do komórki merytorycznej ogłaszającej otwarty konkurs ofert.
      Oferta złożona w wersji papierowej musi posiadać taki sam prefix, jak ta złożona w NGO Generatorze.
  8. Oferta oraz załączniki składane w formie papierowej dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, podpisem uprawnionej (-ych) statutowo osoby (-ób) oraz pieczątką (-mi) imienną (-ymi) z zastrzeżeniem ust. 9.
  9. Jeżeli osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
  10. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa dnia 23 maja 2024 roku o godz. 15:00.
  11. Ofertę po wygenerowaniu w NGO Generatorze wraz załącznikami należy:
    1. przesłać w postaci plików pdf opatrzonych (każdy z osobna) Profilem Zaufanym poprzez NGO Generator zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie użytkowania NGO Generatora stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 336/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 6 lutego 2023 roku
      LUB
    2. wysłać pocztą/kurierem lub dostarczyć osobiście w wersji papierowej w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią oferenta kopercie z zaznaczeniem na kopercie nazwy i adresu oferenta wyłącznie do siedziby Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa pokój nr 8 (sekretariat, III piętro).
Reklama