Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Pomoc kotom wolno żyjącym poprzez sterylizację/kastrację oraz czasowe ich dokarmianie

Reklama
Nabór od 29.04.2024 do 20.05.2024 15:30
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Łączny budżet 50 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 50 tys. PLN
Urząd Miejski w Radomiu, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Pomoc kotom wolno żyjącym poprzez sterylizację/kastrację oraz czasowe ich dokarmianie.

Załącznik do zarządzenia
Nr 5462/2024
Prezydenta Miasta Radomia
z dnia 29 kwietnia 2024 r.


Nr konkursu: KZP/OŚR/10/2024


GMINA MIASTA RADOMIA
reprezentowana przez
PREZYDENTA MIASTA RADOMIA
ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie wykonania zadania publicznego w roku 2024 r.
Rodzaj zadania: ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego,
priorytet współpracy: ochrona zwierząt


Przedmiotem konkursu jest powierzenie wykonywania niżej wymienionego zadania publicznego, będącego zadaniem własnym gminy, wraz z udzieleniem dotacji na jego finansowanie.
 

 

Termin składania ofert: 21 dni od ukazania się ogłoszenia konkursowego

 Lp.

Tytuł zadania

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2024 roku

Termin realizacji zadania

1.

Pomoc kotom wolno żyjącym  poprzez sterylizację/kastrację oraz czasowe ich dokarmianie.

 

50 000,00 zł

od dnia zawarcia umowy
do 31 grudnia 2024 r.


I. Zasady przyznawania dotacji:
1. Do konkursu mogą przystępować organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 571), zwane dalej „oferentami”.
2. Dotację na realizację zadania otrzymują oferenci, których oferty zostaną uznane za najkorzystniejsze i wybrane w niniejszym postępowaniu konkursowym.
3. Dotacja jest przeznaczona na powierzenie wykonywania zadania, o którym mowa w ogłoszeniu konkursowym.
4. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
5. Złożenie oferty o dotację nie gwarantuje przyznania środków w wysokości, o którą występuje oferent. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo proporcjonalnego zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania lub rezygnacja z realizacji zadania.
6. W przypadku otrzymania dotacji w niższej kwocie niż wnioskowana oferent zobowiązany jest do wypełnienia w generatorze wniosków nowej, zaktualizowanej oferty i przesłanie jej w formie elektronicznej oraz wydrukowanie i dostarczenie w formie papierowej.
7. Szczegółowe warunki realizacji i finansowania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy Gminą Miasta Radomia a oferentem.
8. Prawa i obowiązki dotyczące realizacji zadania nie mogą być przenoszone na inne podmioty bądź jednostki.
9. W otwartym konkursie ofert może zostać wybrana więcej niż jedna oferta.
10. Dopuszcza się stosowanie nazw własnych zadania (jako dopisek po tytule zadania).
11. Dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów, określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów. Przesunięcie uznaje się za zgodne z umową, gdy dana pozycja kosztorysu nie zwiększyła się o więcej niż 10%.
12. Dopuszcza się możliwość usunięcia błędów formalnych w ofercie w terminie 3 dni od daty wezwania oferenta do ich usunięcia. Sposób złożenia korekty oferty jest taki sam jak przy składaniu oferty do otwartego konkursu, tj. w formie elektronicznej przy użyciu generatora wniosków witkac.pl oraz w tożsamej wersji papierowej. Niezłożenie korekty oferty w wymaganym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z przyznanej dotacji.


II. Termin i warunki realizacji zadania:
1.Zadanie winno być zrealizowane w okresie wskazanym w ogłoszeniu z zastrzeżeniem, że szczegółowy termin realizacji zadania określony zostanie w umowie.
2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
3. Zakres realizacji zadania będącego przedmiotem konkursu:
    1) zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się kotów wolno żyjących poprzez:
        a) odławianie i dostarczanie kotów wolno żyjących do zakładu weterynaryjnego (odławiać i dostarczać koty do zakładu weterynaryjnego może opiekun lub karmiciel wolno żyjących kotów),
        b) ocenę ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia - badanie kliniczne i klasyfikacja do znieczulenia,
        c) przeprowadzenie zabiegu sterylizacji lub kastracji w zakładzie leczniczym dla zwierząt (świadczenie usług weterynaryjnych odbywać się winno w zakładzie weterynaryjnym dla zwierząt zlokalizowanym na terenie Gminy Miasta Radomia, któremu Oferent wyłoniony w                    niniejszym postępowaniu konkursowym zleci wykonanie przedmiotowych zabiegów),
        d) odpchlenie oraz odrobaczenie i ewentualne wykonanie koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych w przypadku istotnych zaniedbań w tym zakresie,
        e) zapewnienie niezbędnej opieki weterynaryjnej po zabiegu (utrzymanie zwierzęcia po zabiegu w okresie minimum 3 dni w przypadku kotek oraz minimum 1 dnia w przypadku kocurów lub dłużej - w zależności od stanu zwierzęcia) oraz gdy zajdzie taka konieczność                       kołnierza lub ubranka ochronnego. Kondycja i stan zwierzęcia po zabiegu musi umożliwiać mu przeżycie na wolności bez dodatkowej pomocy i opieki ze strony człowieka,
         f) odebranie zwierzęcia po wykonaniu zabiegu z zakładu leczniczego dla zwierząt i wypuszczenie go w dotychczasowym miejscu jego bytowania (odebrać zwierzę z zakładu weterynaryjnego może opiekun lub karmiciel wolno żyjących kotów),
     2) dokarmianie kotów wolno żyjących poprzez:
         a) zakup karmy,
         b) wydanie karmy opiekunom/karmicielom wolno żyjących kotów (dokarmianie winno odbywać się w okresie jesienno-zimowym). Oferent realizujący zadanie określi warunki wydawania karmy oraz dokona rejestracji osób, które otrzymają karmę ze wskazaniem                                 ilości przekazanej karmy,
    3) edukacja mieszkańców w zakresie dotyczącym kotów wolno żyjących poprzez promowanie skutecznej metody jaką jest sterylizacja/kastracja kotów wolno żyjących, jak również właściwego postępowania w stosunku do kotów wolno żyjących, obejmującą jak największą              liczbę mieszkańców miasta Radomia (dorośli, młodzież i dzieci) za pośrednictwem oficjalnych stron/y internetowych/ej, portalów społecznościowych facebooka, itp., przez podmiot realizujący zadanie lub poprzez inne działania promocyjne nie wymagające nakładów

        finansowych
    4) w ramach realizacji zadania 80 % kwoty środków publicznych przeznaczonych na jego realizację winno być przeznaczonych na zabiegi sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących z terenu Gminy Miasta Radomia, zaś 20% kwoty na czasowe dokarmianie kotów wolo

        żyjących.


Nie dopuszcza się w ramach zadania zakupu akcesoriów do wyłapywania kotów oraz akcesoriów do ich przetrzymywania.


4. Przy realizacji zadania podmiot je realizujący powinien współpracować z osobami, które na co dzień opiekują się wolno żyjącymi kotami na terenie Gminy Miasta Radomia, a także z zarządcami i administratorami nieruchomości oraz spółdzielni ami mieszkaniowymi, na          których terenie koty bytują.
5. Podmiot, który będzie realizował niniejsze zadanie winien poinformować mieszkańców miasta Radomia o terminie i miejscu rozpoczęcia akcji sterylizacji/kastracji oraz dokarmiania kotów wolno żyjących oraz o tym, że jest ona finansowana przez Gminę Miasta Radomia. Informacje powyższe winny być zamieszczone przez podmiot realizujący zadanie na swojej stronie internetowej lub w innych ogólnie dostępnych środkach masowego przekazu.
6. Podmiot składający ofertę na realizację zadania winien wykazać gotowość do jego realizacji poprzez przedłożenie wraz z ofertą dokumentu potwierdzającego wolę współpracy przez zakład leczniczy dla zwierząt posiadający zasoby rzeczowe i osobowe zapewniające poprawne wykonanie zadania w zakresie wskazanym w Rozdziale II ust. 3 pkt 1 lit. b-e.


III. Termin i warunki składania ofert:
1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie oferty w generatorze wniosków, która jest dostępna na stronie internetowej www.witkac.pl, przesłanie jej w formie elektronicznej za pomocą generatora oraz wydrukowanie i złożenie jej wraz z wymaganymi załącznikami w terminie do dnia 20 maja 2024 r.
2. Jeden wydrukowany i podpisany egzemplarz oferty (tożsamy z przesłaną wersją elektroniczną) wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w zamkniętej kopercie w jeden z niżej wymienionych sposobów:
    1) za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres sekretariatu Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, 26-600 Radom;
    2) osobiście w godzinach: 7.30 – 15.30 w sekretariacie Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, 3 piętro, pokój nr 310.


UWAGA!
O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu wersji papierowej do Urzędu Miejskiego w Radomiu.

3. Jeden oferent może złożyć 1 ofertę w ramach zadania.
4. Czytelnie wypełniona oferta musi być zgodna z załącznikiem nr 1 do ogłoszenia.
5. Oferta w wersji papierowej powinna być opatrzona pieczątką oferenta, podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta, złożona wraz z wymaganymi załącznikami w jednym egzemplarzu w zamkniętej kopercie, na której powinny znajdować się następujące informacje:
    1) nazwa i siedziba oferenta lub pieczątka oferenta;
    2) numer konkursu;
    3) rodzaj zadania publicznego zgodny z rodzajem podanym w ogłoszeniu;
    4) tytuł zadania;
    5) nazwa własna zadania (jeśli została nadana);
    6) wysokość wnioskowanej kwoty dotacji;
    7) suma kontrolna oferty.
6. Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności:
    1) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne   rozporządzenie o ochronie danych (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016 r.) oraz wydanych na jego podstawie krajowych przepisach z zakresu ochrony danych osobowych, tj. ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1781);
    2) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 z późn. zm.).
7. Wszystkie pola oferty muszą zostać czytelnie wypełnione.
8. W polach, które nie odnoszą się do oferenta, należy wpisać „nie dotyczy” lub przekreślić pole.
9. W przypadku ,,niepotrzebne skreślić” należy dokonać właściwego wyboru. Dokument uznaje się za poprawny pod względem formalnym, gdy zostaną skreślone wszystkie niepotrzebne sformułowania oznaczone „*)” oraz zostaną podane wszystkie żądane informacje.


IV. Do oferty należy dołączyć:
1. Kopię aktualnego odpisu lub wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego dokumentu stanowiącego o podstawie działalności oferenta:
    1) w przypadku fundacji i stowarzyszeń - zgodnego ze stanem faktycznym i prawnym niezależnie od daty jego wystawienia odpisu aktualnego z Krajowego Rejestru Sądowego;
    2) w przypadku pozostałych oferentów - inne dokumenty właściwe dla podmiotu;
    3) w przypadku oferentów znajdujących się w ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Radomia dopuszcza się złożenie oświadczenia oferenta zawierające:
        a) nazwę rejestru (np. Ewidencja Prezydenta Miasta Radomia);
        b) numer pozycji pod którym podmiot został wpisany;
        c) imienny wykaz osób uprawnionych do reprezentowania oferenta i zaciągania zobowiązań majątkowych,
        d) sposób reprezentowania oferenta zgodny z zapisem statutowym.
    4) w przypadku niewpisanych do KRS podmiotów działających na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego oraz do innych kościołów i związków wyznaniowych – dokument poświadczający, że dany oferent posiada osobowość prawną oraz wydane przez właściwe władze zaświadczenie o osobie (osobach) upoważnionych do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań finansowych w jego imieniu.
2. Aktualny statut oferenta (nie dotyczy parafii i innych kościelnych osób prawnych nieposiadających statusu organizacji pożytku publicznego).
3. Dokument, o którym mowa w Rozdziale II ust. 6 niniejszego ogłoszenia.


Dodatkowe dokumenty


1. W przypadku, gdy umowę o dotację podpisują osoby inne niż umocowane do reprezentacji zgodnie ze statutem oferenta, konieczne jest dołączenie pełnomocnictwa do działania w imieniu oferenta wraz z potwierdzeniem wniesionej opłaty skarbowej.
2. W przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji oferentów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imienia oferenta (-ów).

UWAGA!
• Kopie dokumentów składane łącznie z ofertą powinny być na każdej stronie poświadczone za zgodność z oryginałem na dzień złożenia oferty przez osobę upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę.
• Dokumenty powinny być spięte w jedną całość.


V. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty:


1. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie przez Komisję konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Radomia, zwaną dalej „Komisją”.
2. Termin wyboru oferty nastąpi z chwilą opublikowania zarządzenia Prezydenta Miasta Radomia w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert.
3. Komisja rozpatruje oferty w dwóch etapach: jawnym i niejawnym.
4. Komisja w ramach konkursu ocenia oferty w skali od 1 do 30 punktów.
5. Komisja dokona rozpatrzenia ofert w terminie 30 dni liczonych od dnia następującego po ostatnim ……dniu składania ofert wskazanym w ogłoszeniu o konkursie.
6. Komisja przygotowuje rekomendacje ofert wraz z określeniem wysokości dotacji i przedstawia rozstrzygnięcie konkursu do akceptacji przez Prezydenta Miasta Radomia.
7. Decyzja Prezydenta Miasta Radomia w sprawie wyboru ofert i wysokości przyznanej dotacji jest ostateczna i nie stosuje się do niej trybu odwoławczego.
8. Decyzja Prezydenta Miasta Radomia stanowi podstawę do zawarcia umowy z oferentami, których oferty zostały wyłonione w postępowaniu konkursowym.
9. Prezydent Miasta Radomia może uzależnić rozpatrzenie ofert od złożenia w ustalonym terminie ……dodatkowych informacji, wyjaśnień i dokumentów.
10. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości.


VI. Odrzucenie ofert:


1. Odrzuceniu podlegają oferty:
    1) złożone po terminie;
    2) nie przesłane za pomocą generatora w wersji elektronicznej;
    3) złożone na drukach innych niż wskazane w niniejszym ogłoszeniu;
    4) których otrzymane sumy kontrolne w wersji elektronicznej i papierowej nie są zgodne;
    5) dotyczące zadania niezgodnego z ogłoszeniem konkursowym;
    6) dotyczące zadania, które nie jest objęte działalnością statutową oferenta;
    7) złożone przez podmiot nieuprawniony (inny niż określony w ogłoszeniu o konkursie);
    8) nie podpisane zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w statucie, KRS, innym rejestrze lub dokumencie;
    9) z innych powodów, o których mowa w ustawie o finansach publicznych oraz ustawie ..o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;
   10) niekompletne (np. brak załącznika);
   11) niespełniające wymogów zawartych w Rozdziale III ust. 5 niniejszego ogłoszenia odnoszącego się do sposobu oznaczenia koperty;
   12) wypełnione niepoprawnie (np. brak skreśleń w przypadku opcji „niepotrzebne skreślić”) oraz brak żądanych informacji.
2. Dotacja udzielana na realizację zadania objętego niniejszym konkursem nie może być przeznaczona
na dofinansowanie prowadzonej przez oferenta działalności gospodarczej.

VII. Oferty będą oceniane według następujących kryteriów:


1. Wartość merytoryczna - liczba przyznanych punktów (łączna wartość punktów niezbędnych do uzyskania pozytywnej oceny merytorycznej określana jest każdorazowo przez Komisję).
2. Ocena możliwości realizacji zadania publicznego przez oferenta.
3. Ocena przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego i jej spójności z harmonogramem (zakresem rzeczowym zadania).
4. Ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizować zadanie.
5. Możliwość realizacji zadania z punktu widzenia zasobów organizacyjnych, rzeczowych i kadrowych.
6. Ocena realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku oferenta, który w latach poprzednich realizował zlecone zadanie publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.


VIII. Inne ważne informacje:


1. Oferenci zobowiązani są do:
    1) wypełnienia w generatorze wniosków nowej zaktualizowanej oferty, przesłania jej drogą elektroniczną oraz wydrukowania i dostarczenia w formie papierowej w przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana;
    2) wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych z budżetu Gminy Miasta Radomia na realizację zadania;
    3) sporządzania i składania sprawozdań z wykonania zadania publicznego w terminach określonych w umowie według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do ogłoszenia na podstawie rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24  października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057);
   4) Oferenci wyłonieni w drodze konkursu, którym przyznano dotację, zobowiązani są pod rygorem rozwiązania umowy, do zamieszczania informacji o finansowaniu realizacji zadania przez Gminę Miasta Radomia. Ponadto zgodnie z art. 4a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oferenci są zobowiązani udostępniać informacje na zasadach i w trybie określonym w ww. ustawie;
   5) przedstawiania na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Radomiu dokumentów celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związanej;
   6) kontrola, o której mowa w pkt 5, nie ogranicza prawa Gminy Miasta Radomia do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym;
    7) złożenia, w terminie określonym na złożenie sprawozdania, zestawienia tabelarycznego sporządzonego np. w programie Excel z wykonania zadania publicznego z wydatków zawierającego następujące kolumny: numer faktury, rachunku; numer działania zgodnie z harmonogramem; nazwę wydatku; wartość całkowitą faktury/rachunku; koszt związany z realizacją zadania; koszt poniesiony ze środków pochodzących z dotacji; datę i sposób zapłaty.
2. Konkurs może być unieważniony jeżeli:
nie została złożona żadna oferta;
żadna ze złożonych ofert nie spełnia wymogów zawartych w ogłoszeniu.
3. Ogłoszenie zawiera załączniki:
Załącznik Nr 1 – wzór oferty;
Załącznik Nr 2 – wzór umowy;
Załącznik Nr 3 – wzór sprawozdania;
4. Wzór oferty, umowy i sprawozdania z realizacji zadania publicznego oraz wszelkie informacje dotyczące Konkursu dostępne są:
    1) na stronie internetowej: www.witkac.pl,
    2) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu - www.bip.radom.pl w zakładce „Współpraca z NGO - Konkursy”;
    3) na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Radomiu;
    4) na stronie internetowej: www.radom.pl: w zakładce „Organizacje pozarządowe – Dotacje dla NGO – Otwarte konkursy ofert”;
    5) w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu ul. Kilińskiego 30, pokój 339 oraz pod numerem telefonu: 48 36 20 237.

IX. Informacja o zrealizowanych przez Gminę Miasta Radomia w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzednim zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi kosztami, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie: 2023 r. – 20 000,00 zł


X. Postępowanie konkursowe będzie prowadzone zgodnie z:


    1) ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 571);
    2) rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057);
    3) ustawą z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1270 z późn. zm.);
    4) Rocznym Programem Współpracy Gminy Miasta Radomia z Organizacjami Pozarządowymi.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama