Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w...

Reklama
Otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami po 60 roku życia
Nabór od 26.04.2024 do 19.05.2024 15:30
Wydział Polityki Społecznej
Łączny budżet 740 tys. PLN
Do 90% dofinansowania
Dotacje od 10 tys. do 50 tys. PLN
Seniorzy, Osoby z niepełnosprawnościami
Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wydział Polityki Społecznej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w obszarze wsparcia osób z niepełnosprawnościami po 60 roku życia.

                                          

                                                                                            Poznań, dnia 24 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenie Wojewody Wielkopolskiego

Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571) oraz art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901, z późn. zm.) Wojewoda Wielkopolski ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w dwóch obszarach:

  • Wsparcia rodziny
  • Wsparcia osób z niepełnosprawnościami po 60 roku życia
  1. Wysokość dotacji na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej: 1.240.000,00 zł, w tym:

Lp.

Obszar konkursu

Wysokość środków publicznych

1

Obszar wsparcia rodziny

500.000,00 zł

2

Obszar wsparcia osób z niepełnosprawnościami po 60 roku życia

740.000,00 zł

W przypadku niewykorzystania w pełni środków przeznaczonych na dany obszar, Komisja konkursowa może podjąć decyzję o przesunięciu środków finansowych pomiędzy obszarami wskazanymi w części I ogłoszenia, zgodnie z zapotrzebowaniem na jego/ich realizację.

Zaproponowane przez oferentów działania powinny wpisywać się w zakres obszarów pomocy wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

  1. Podmioty
  1. Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571), prowadzące działalność statutową w obszarze pomocy społecznej, zgodnie z zakresem zleconego zadania.
  2. Dwie lub więcej organizacje pozarządowe lub inne uprawnione podmioty działające wspólnie mogą złożyć ofertę wspólną. W przypadku zawarcia umowy o wykonanie zadania, ponoszą solidarną odpowiedzialność za powstałe zobowiązania. Oferta wspólna wskazuje:
  1. działania, jakie w ramach realizacji zadania publicznego będą wykonywać poszczególne organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
  2. sposób reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną wobec Wojewody Wielkopolskiego.
  1. Oferta złożona przez podmiot nieuprawniony do wzięcia udziału w konkursie nie będzie rozpatrywana.

III.Sposób przygotowania oferty oraz wymagane załączniki

  1. Wzór oferty na zadania publiczne stanowi załącznik nr 1 do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).
  2. Oferta powinna być wypełniona zgodnie z pouczeniem stanowiącym integralną część wzoru oferty. Wszystkie pola oferty powinny być wypełnione.
  3. Oferta musi być czytelnie i kompletnie wypełniona oraz zawierać wszystkie wymagane informacje i załączniki, a także spełniać warunki i kryteria określone
    w ogłoszeniu.
  4. Obowiązkowe jest wypełnienie w ofercie części III.6 pn. „Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego”.
  5. Ten sam podmiot może złożyć tylko jedną ofertę na każdy z obszarów konkursu  określony w części I Ogłoszenia. Złożenie więcej niż jednej oferty na jedno zadanie spowoduje, że procedowana będzie wyłącznie pierwsza oferta złożona przez podmiot uprawniony.
  6. Każda oferta wraz z załącznikami powinna znajdować się w oddzielnej kopercie.
  7. Dodatkowe informacje dotyczące wypełnienia oferty:
    1. w ofercie jako organ administracji publicznej, do którego jest adresowana oferta, należy wskazać Wojewodę Wielkopolskiego,
    2. w części pn. Rodzaj zadania publicznegonależy wpisać rodzaj zadania publicznego wynikający z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
      o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:

Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

  1. W części pn. Tytuł zadania publicznegonależy wpisać nazwę zadania określoną przez oferenta.
  2. W części pn. Syntetyczny opis zadanianależy dodatkowo:
    1. wpisać dokładną liczbę beneficjentów zadania,
    2. wskazać sposób rekrutacji,
    3. przedstawić dokładne dane teleadresowe miejsc w których odbywać się będzie realizacja zadania (miejscowość, ulica, numer).
  3. W części pn. Plan i harmonogram działań na rok 2024 należy dodatkowo opisać planowany program zajęć pracy specjalistów (psychologów, terapeutów, socjoterapeutów lub innych) i zajęć o charakterze profilaktycznym i/lub terapeutycznym i/lub rehabilitacyjnym – zawierający: liczbę godzin pracy specjalisty, rodzaj planowanych działań, tematy, metody pracy.
  4. W części pn. Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego należy w szczególności: wpisać mierzalne rezultaty i wskazać w jaki sposób będą monitorowane, czyli opisać co będzie źródłem informacji o rezultatach, np. listy obecności, test wiedzy, ankieta, dokumentacja fotograficzna, dziennik zajęć, inne w zależności od specyfiki zadania.
  5. W części pn. Zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystane przy realizacji zadania – należy dodatkowo opisać:
  1. kwalifikacje kadry bez umieszczania danych osobowych osób wykonujących zadanie. Opis kadry powinien zawierać kwalifikacje i posiadane doświadczenie potwierdzające możliwość realizowania danego działania. Ponadto powinien zawierać wskazanie funkcji w projekcie z uwzględnieniem wolontariuszy oraz członków organizacji świadczących prace społeczne,
  2. jakie zasoby rzeczowe zostaną wykorzystane do realizacji zadania (bez dokonania ich wyceny) oraz opisać wkład finansowy oraz zaangażowanie osobowe (praca społeczna członków, zaangażowanie wolontariuszy, a także praca za wynagrodzeniem).
  1. W części pn. Inne informacjenależy dodatkowo umieścić informację dotyczącą opisu kosztów administracyjnych m.in. wskazać, że koszty administracyjne nie przekraczają 10% dotacji.
  2. Wszystkie koszty związane z obsługą realizacji zadania publicznego, w tym w szczególności koszty koordynacji projektu (np. wynagrodzenie koordynatora) oraz obsługi finansowo-księgowej (np. usługi świadczone przez biura rachunkowe) należy ująć w kategorii II kosztorysu.
  3. Kosztorys przedstawiony w ofercie musi być skonstruowany w sposób prawidłowy i przejrzysty, skalkulowany w sposób umożliwiający analizę kosztów jednostkowych bez błędów rachunkowych. Koszty winny wynikać z opisu planowanych działań oraz zawierać adekwatne jednostki miary. Jeśli kosztorys oferty zostanie skonstruowany
    w sposób mało przejrzysty, utrudniający jego ocenę – wówczas wniosek może zostać odrzucony ze względów formalnych. Przykładowe rodzaje miary: godzina zegarowa lub dydaktyczna, miesiąc, umowa, sztuka, usługa, kilometr (dla usług transportowych).
  4. Wersja papierowa albo przesłana przez platformę e-PUAP oferty dla swojej ważności musi być podpisana przez Oferenta zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub ewidencji.
  5. Jeżeli osoby uprawnione nie posiadają pieczątek imiennych, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem w sposób czytelny, z podaniem pełnionej funkcji, umożliwiający weryfikację podpisujących.
  6. Oferenci, którzy są w trakcie zmian statutowych, związanych z reprezentacją Oferenta powinni złożyć kopię dokumentu albo uchwały potwierdzającą wskazaną zmianę wraz z kopią (pierwszej strony) wniosku o zmianę danych we właściwym rejestrze.
  7. Załączniki.

Do oferty w wersji papierowej albo e-PUAP oraz w Generatorze Witkac należy dołączyć:

  1. dokument stanowiący o podstawie działalności podmiotu – aktualny odpis albo wydruk z Krajowego Rejestru Sądowego lub w przypadku, gdy nie podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego – wyciąg z innego rejestru czy ewidencji potwierdzający status prawny Oferenta;
  2. w przypadku kościelnych osób prawnych: dekret powołujący kościelną osobę prawną lub zaświadczenie o osobowości prawnej oraz upoważnienie do reprezentowania podmiotu;
  3. statut Oferenta z widoczną pieczęcią sądu zawierający zapis o działalności w obszarze pomocy społecznej, w który wpisuje się wnioskowane zadanie;
  4. imienne upoważnienie podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, zgodnie ze statutem bądź innym dokumentem regulującym kwestię reprezentacji, w przypadku podpisania oferty przez osoby inne niż wymienione;
  5. aktualne, imienne pełnomocnictwo udzielone przez zarząd główny do składania oferty (wraz z zawartymi w niej oświadczeniami) realizacji określonego zadania, podpisywania umów w tym zakresie, dysponowania uzyskanymi funduszami, dokonywania rozliczeń z tych funduszy – dotyczy jednostek organizacyjnych (np. oddziały, koła) nieposiadających osobowości prawnej, które mogą złożyć ofertę wyłącznie za zgodą zarządu głównego (lub innego organu wykonawczego);
  6. w przypadku, gdy załączniki składane są w formie kserokopii, winny zawierać:
  1. potwierdzenie formułą „za zgodność z oryginałem”,
  2. datę potwierdzenia zgodności z oryginałem,
  3. podpisy i pieczęcie osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta;
  1. załączniki należy podpisać i opieczętować zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub ewidencji. Jeżeli osoby uprawnione nie posiadają pieczątek imiennych, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem w sposób czytelny, z podaniem pełnionej funkcji, w sposób umożliwiający weryfikację podpisujących;
  2. do oferty składanej na konkurs w Generatorze Witkac.pl należy załączyć skany wymaganych załączników;
  3. złożone oferty nie podlegają uzupełnieniu ani korekcie po upływie terminu ich składania.
  1. Termin i miejsce składania ofert
  1. Termin składania ofert rozpoczyna się 26 kwietnia 2024 r. i upływa 19 maja 2024 r. o godzinie 15:30.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest sporządzenie i złożenie oferty elektronicznie za pomocą platformy internetowej Witkac.pl.
  3. Po złożeniu oferty przez platformę internetową Witkac.pl należy ją wydrukować z jednakową sumą kontrolną.
  4. Ofertę należy złożyć w dwóch wersjach o tej samej sumie kontrolnej:
    1. w wersji elektronicznej za pomocą platformy internetowej Witkac.pl,
         b) w wersji papierowej albo przez ePUAP wygenerowanej z wersji elektronicznej w pliku
              PDF.
  5. Ofertę podpisaną przez uprawnione osoby, należy złożyć w Punkcie Informacyjnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (w godzinach od 7:30 do 15:30):

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu      
al. Niepodległości 16/18

61-713 Poznań

budynek A, parter, hol

albo przesłać pocztą/poprzez  ePUAP lub przesyłką kurierską.

  1. O zachowaniu terminu składania ofert decyduje:
  1. w przypadku złożenia oferty w wersji elektronicznej – data i godzina złożenia oferty w Generatorze Witkac.pl,
  2. w przypadku złożenia oferty w formie papierowej albo przez ePUAP – data nadania.
  1. Oferty złożone wyłącznie w wersji papierowej albo przez ePUAP albo za pośrednictwem wyłącznie platformy internetowej Witkac.pl zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
  2. W przypadku oferty w wersji papierowej, kompletne oferty należy składać w zaklejonych i opisanych kopertach/ze wskazaniem w piśmie przewodnim z prawidłowym oznaczeniem Oferenta (pełna nazwa i dane teleadresowe organizacji) z dopiskiem: „Wydział Polityki Społecznej WUW – Otwarty konkurs ofert na realizację w 2024 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w obszarze…..”.
  3. Oferty złożone w wersji papierowej albo przez ePUAP z sumą kontrolną inną niż złożone za pośrednictwem platformy Witkac.pl zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
  4. Za ofertę złożoną uważa się ofertę złożoną za pośrednictwem platformy internetowej Witkac.pl oraz dostarczoną w wersji papierowej albo przez ePUAP z jednakową sumą kontrolną.
  5. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
  1. Termin, tryb i kryteria wyboru ofert
  1. Złożone oferty będą rozpatrywane pod względem formalnym przez pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, a pod względem merytorycznym przez Komisję konkursową powołaną zarządzeniem Wojewody Wielkopolskiego.
  2. Decyzję o wyborze ofert i kwocie udzielonej dotacji podejmie Wojewoda Wielkopolski.
  3. Oferty nieprawidłowe pod względem formalnym nie będą poddawane ocenie merytorycznej.
  4. Do decyzji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie wyboru ofert i udzielenia dotacji nie stosuje się trybu odwoławczego.
  5. Karty ocen oferty w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej określono w załączniku nr 1 do ogłoszenia Wojewody Wielkopolskiego.
  6. Postępowanie konkursowe zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem zasad określonych w ustawie dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571).
  7. Beneficjent może zostać wykluczony przez Wojewodę Wielkopolskiego z listy podmiotów zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania w danym roku kalendarzowym, gdy:
  1. w stosunku do beneficjenta została wydana ostateczna decyzja w sprawie zwrotu środków  dofinansowania otrzymanych przez niego w poprzednich edycjach konkursów i beneficjent nie dokonał we wskazanym terminie zwrotu należności wraz z odsetkami;
  2.  beneficjent nie dokonał rozliczenia dofinansowania z lat ubiegłych lub nie dokonał zwrotu ewentualnych należności wraz z odsetkami w ramach realizacji poprzednich edycji konkursów;
  3.  w stosunku do beneficjenta toczy się postępowanie administracyjne w sprawie określenia zaległości w ramach poprzednich edycji konkursów (jeszcze nie została wydana decyzja);
  4. Wojewoda Wielkopolski może odmówić oferentowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że Oferent lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  1. Informacja o wyborze ofert będzie zamieszczona na stronie internetowej https://www.poznan.uw.gov.pl/ oraz w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań), na tablicy ogłoszeń. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi w terminie dwóch miesięcy licząc od daty zakończenia przyjmowania ofert.
  1. Termin i warunki realizacji zadania
  1. Konkurs obejmuje zadania, których realizacja rozpoczyna się nie wcześniej niż 1 lipca 2024 roku, a ich zakończenie nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia 2024 roku. Szczegółowe terminy, warunki realizacji oraz finansowania i rozliczania zadań każdorazowo określone zostaną w umowach zawartych pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a podmiotami wybranymi w wyniku konkursu ofert.
  2. Działania planowane w ramach zadania winny być skierowane wyłącznie do mieszkańców województwa wielkopolskiego.
  3. Zadania winny być zrealizowane z największą starannością, zgodnie z zawartymi umowami oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie przedstawionym w ofercie.
  4. W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów bez informowania o tym Zleceniodawcy. Przesunięcie uznaje się za zgodne z umową, gdy dana pozycja kosztów nie zwiększyła się o więcej niż 10%, z zastrzeżeniem, że nie nastąpi zwiększenie kosztów administracyjnych.
  5. Zmiany powyżej 10% wymagają uprzedniej zgody Zleceniodawcy. Zmiany wymagają zgłoszenia w formie pisemnej zaktualizowanej oferty i uzyskania zgody Zleceniodawcy oraz sporządzenia aneksu do umowy.
  6. W trakcie realizacji zadania mogą być dokonywane zmiany w zakresie harmonogramu zadania, opisu poszczególnych działań, zakresu przyjętych rezultatów. Wprowadzone zmiany nie mogą zmienić istoty zadania publicznego. Zmiany wymagają zgłoszenia w formie pisemnej i uzyskania zgody Zleceniodawcy oraz sporządzenia aneksu do umowy.
  7. Dopuszcza się wydatkowanie uzyskanych przychodów, w tym także odsetek bankowych od środków przekazanych przez Zleceniodawcę, na realizację zadania publicznego wyłącznie na zasadach określonych w umowie.
  8. Oferent powinien uzupełniać dotację pozyskaną na realizację zadania wkładem własnym, o którym mowa w części VII.10 Ogłoszenia.
  9. Oferentowi nie przysługuje prawo zlecenia realizacji całości lub części zadania podmiotom trzecim.
  10. Oferent/ci składa/ją sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego sporządzone według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057), w terminie 30 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego. Szczegółowe zasady rozliczania zadania publicznego określone zostaną w umowach zawartych pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a podmiotami, które uzyskały dofinansowanie.
  11. Sprawozdanie należy złożyć w dwóch wersjach o tej samej sumie kontrolnej:
  1. w wersji elektronicznej za pomocą platformy internetowej Witkac.pl;
  2. w wersji papierowej wygenerowanej z wersji elektronicznej w pliku PDF.
  1. O zachowaniu terminu składania sprawozdania decyduje:
  1. w przypadku złożenia sprawozdania w wersji elektronicznej – decyduje data i godzina złożenia w Generatorze Witkac.pl;
  2. w przypadku złożenia sprawozdania w formie papierowej albo przez ePUAP – decyduje data nadania pocztowego/kurierskiego do siedziby Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
  1. Zasady przyznawania dotacji
  1. Realizacja zadań w ramach konkursu, odbywać się będzie w formie wsparcia, tj. udzielenia dotacji na dofinansowanie ich realizacji.
  2. Dotacje przyznawane będą w trybie otwartego konkursu ofert, w oparciu o zasady kolegialności rozpatrywania ofert, jawności, równości podmiotów.
  3. Od wyników konkursu nie przysługuje odwołanie.
  4. Przyznanie dotacji jest uzależnione od wysokości środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań.
  5. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji, nie gwarantuje również przyznania dotacji w wysokości wnioskowanej przez Oferenta.
  6. Dotacja zostanie przekazana po podpisaniu umów z wyłonionymi Oferentami w terminie określonym w umowie.
  7. Minimalna kwota dotacji, o którą może wnioskować podmiot w ramach oferty, wynosi
    10 000 zł Maksymalna kwota dotacji, o którą może wnioskować podmiot w ramach oferty, wynosi 50 000 zł. przy czym dotacja Wojewody Wielkopolskiego nie może być wyższa niż 90% kwoty całkowitej przeznaczonej na realizację zadania.
  8. Złożenie oferty, w której wartość dotacji jest zbyt niska lub przekracza kwotę maksymalną na zadanie, skutkuje odrzuceniem oferty.
  9. Wnioskowana kwota dotacji powinna być określona w pełnych złotych.
  10. Wkład własny Oferenta powinien wynosić minimum 10% łącznej kwoty kosztów realizacji zadania. Przez wkład własny rozumie się:

a) wkład własny finansowy (środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł),

b) wkład własny niefinansowy (wkład osobowy).

  1. Zasady konkursu nie dopuszczają wnoszenia wkładu własnego rzeczowego i wskazywania go w kalkulacji przewidzianych kosztów realizacji zadania. Dopuszcza się natomiast możliwość opisania w ofercie wykorzystania zasobów rzeczowych podczas realizacji zadania.
  2. Udziału własnego nie można finansować z innych środków przekazanych z budżetu Wojewody Wielkopolskiego (np. otrzymanych w ramach innych konkursów dotacji celowych na realizację innych zadań zleconych z zakresu administracji rządowej).
  3. Stawki dotyczące wkładu osobowego (niefinansowego) obowiązujące w konkursie ogłoszonym przez Wojewodę Wielkopolskiego określone są w następujący sposób:

1)  w przypadku prac administracyjnych i pomocniczych godzina pracy wyceniona jest na 50,00 zł;

2)  w przypadku prac ekspertów i specjalistów godzina pracy wyceniona jest na 200,00 zł.

  1. Koszty kwalifikowane.

  Środki z dotacji mogą być przeznczone wyłącznie na pokrycie wydatków, które:

  1. są bezpośrednio związane z realizacją zadania,
  2. zostaną przewidziane w ofercie,
  3. spełniają wymogi racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi z zachowaniem zasad uzyskania najlepszych efektów z danych nakładów,
  4. zostały faktycznie poniesione między pierwszym a ostatnim dniem realizacji projektu, określonym w umowie dotacyjnej i są właściwie udokumentowane. Koszty uważa się za poniesione wówczas, gdy faktura/rachunek została wystawiona i zapłacona,
    a przedmiot został dostarczony/usługa została wykonana;
  5. inne koszty wynikające z tematyki zadania związane z właściwą realizacją zadania, o ile zostaną merytorycznie uzasadnione przez Oferenta oraz uzyskają akceptację Komisji konkursowej opiniującej wnioski składane w ramach programu;
  6. stanowią koszty administracyjne do wysokości 10% wnioskowanej dotacji (np. koordynowanie, wykonywanie działań administracyjno-kontrolnych, księgowych, koszty telekomunikacyjne, usługi internetowe, zakup materiałów biurowych, opłaty pocztowe, czynszowe itp.).
  1. Koszty niekwalifikowane.

Dotacja nie może być wykorzystana na wydatki:

  1. niezwiązane bezpośrednio z realizacją zadania,
  2. powstałe przed początkowym terminem realizacji zadania, wskazanym w części VI.1. Ogłoszenia,
  3. powstałe po terminie realizacji zadania (wystawienie faktur/rachunków musi nastąpić w trakcie realizacji zadania),
  4. poniesione na przygotowanie oferty,
  5. poniesione na zakupy inwestycyjne (zakupy sprzętu powyżej 10 000,00 zł),
  6. z tytułu opłat i kar umownych,
  7. związane z nabyciem lub dzierżawą gruntów,
  8. z tytułu użyczenia (np. lokalu, sprzętu, materiałów), darowizny,
  9. na pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją zadania,
  10. związane z kosztami administracyjnymi przekraczającymi 10% wnioskowanej dotacji,
  11. inwestycji związanych z budową nowych obiektów przeznaczonych na placówki pomocy,
  12. zakupu nieruchomości,
  13. kosztów prowadzenia rachunku bankowego (nie dotyczy kosztów przelewów bankowych związanych z realizacją zadania),
  14. kosztów wyposażenia oraz utrzymania biura (lub biur) podmiotu uprawnionego, a także kosztów wynagrodzenia pracowników, o ile nie służą one bezpośrednio realizacji zadań w ramach projektu,
  15. kosztów nagród, premii i innych form bonifikaty rzeczowej lub finansowej dla osób zajmujących się realizacją projektu,
  16. kosztów dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych,
  17. podatek od towarów i usług (VAT), jeśli może zostać odliczony w oparciu o ustawę z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2024 r. poz. 361).

Z uwagi na odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego za niekwalifikowalne uznaje się koszty działań zdalnych.

  1. W przypadku przyznania dotacji przez Wojewodę Wielkopolskiego Oferent zobowiązany jest dostarczyć, w ciągu 7 dni od opublikowania informacji o rozstrzygnięciu konkursu, do Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, następujący dokument:
  • oświadczenie o przyjęciu dotacji określone w załączniku nr 2 do ogłoszenia Wojewody Wielkopolskiego.
  1. W przypadku przyznania dofinansowania w kwocie niższej niż wnioskowana, podmiot  zostanie poinformowany o kwocie i przeznaczeniu przyznanej dotacji oraz będzie zobowiązany do złożenia przed zawarciem umowy zaktualizowanej oferty.
  2. W przypadku zmiany terminu i zakresu realizowanego zadania, podmiot będzie zobowiązany do złożenia przed zawarciem umowy zaktualizowanej oferty.
  3. Ponadto w przypadku przyznania dotacji w wysokości niższej od kwoty wnioskowanej Wnioskodawca zobligowany jest do utrzymania procentowego wkładu własnego proporcjonalnie do wysokości przyznanej dotacji.
  4. Wyłączone z konkursu są podmioty posiadające wymagalne zobowiązania finansowe.
  5. Złożenie oferty w ramach niniejszego otwartego konkursu ofert jest równoznaczne z akceptacją treści jego ogłoszenia.
  1. Dotacje przekazane na realizację zadań publicznych

Zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 7 ustawy dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Wojewoda Wielkopolski informuje, iż w bieżącym roku nie realizowano zadań podobnych do zadania, o którym mowa w niniejszym ogłoszeniu.
W roku ubiegłym zrealizowano zadania o z zakresu pomocy społecznej na łączną kwotę 1.662.957,18 zł.

  1. Postanowienia końcowe
  1. W przypadku, gdy Wojewoda Wielkopolski przyzna dotację na realizację zadania niższą niż wnioskowana w ofercie, Oferent może odstąpić od zawarcia umowy, powiadamiając o tym pisemnie Zleceniodawcę lub może zawrzeć umowę na zmniejszony zakres rzeczowy i finansowy dofinansowanego zadania z zastrzeżeniem pkt 2.
  2. Przed przystąpieniem do zawarcia umowy Oferent winien przedstawić zaktualizowaną ofertę realizacji zadania publicznego – w przypadku otrzymania dotacji niższej niż wnioskowana.
  3. Zaktualizowana oferta realizacji zadania publicznego – winna być złożona w terminie umożliwiającym przygotowanie i zawarcie umowy.
  4. Zleceniodawca może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie zawarcia umowy, w przypadku, gdy zaktualizowana oferta realizacji zadnia publicznego rażąco odbiega od oferty złożonej w konkursie.
  5. W przypadku jednostek organizacyjnych organizacji pozarządowych, które nie posiadają osobowości prawnej (Koła, Oddziały) oferentem jest Zarząd Główny tej organizacji.
  6. Treść otwartego konkursu ofert ogłoszono na platformie Witkac.pl, stronach internetowych https://www.poznan.uw.gov.pl/ oraz zamieszczono na tablicy ogłoszeń w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Decyzja o przyznaniu dofinansowania nie jest decyzją administracyjną w rozumieniu ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r.
poz. 775, z późn. zm.) i nie służy od niej odwołanie.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 61 854 1846, 61 854 1309.

 

 

                                                                                                          Wojewoda Wielkopolski

                                                                                                               /-/Agata Sobczyk

     

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama