Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

2024 PUNKT KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNY W PŁOCKU PROWADZĄCY ANONIMOWO I BEZPŁATNIE BADANIA W KIERUNKU HIV POŁĄCZONE Z...

Reklama
2024 PUNKT KONSULTACYJNO-DIAGNOSTYCZNY W PŁOCKU PROWADZĄCY ANONIMOWO I BEZPŁATNIE BADANIA W KIERUNKU HIV POŁĄCZONE Z PORADNICTWEM OKOŁOTESTOWYM oraz PILOTAŻOWE BADANIA PRZESIEWOWE (SCREENINGOWE) W KIERUNKU KIŁY I HCV
Nabór od 19.04.2024 do 06.05.2024 23:59
Dział ds. profilaktyki
Łączny budżet 15 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 15 tys. PLN

Zadanie publiczne objęte przedmiotem konkursu jest zadaniem polegającym na prowadzeniu Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego (PKD), w ramach którego wykonywane będą anonimowo i bezpłatnie badania w kierunku HIV oraz pilotażowo badania przesiewowe (screeningowe) w kierunku kiły i HCV.

Badania wykonywane będą anonimowo, nieodpłatnie wraz z poradnictwem okołotestowym.

Testy przesiewowe w kierunku HIV, kiły i HCV zostaną zakupione i przekazane przez Krajowe Centrum ds. AIDS na podstawie umowy zawartej z podmiotem wybranym w wyniku rozstrzygnięcia postępowania konkursowego. Jednym z elementów poradnictwa okołotestowego w przypadku uzyskania reaktywnego wyniku przesiewowego testu w kierunku kiły i/lub HCV, będzie poinformowanie klienta o konieczności kontynuowania diagnostyki w celu jego potwierdzenia. Testy potwierdzenia zakażenia HIV (HIV RNA) będą wykonywane we wskazanych przez Centrum laboratoriach, a odpłatność za ich wykonanie będzie po stronie Krajowego Centrum ds. AIDS.

Ze względu na obowiązek zachowania anonimowości klientów, poradnictwo okołotestowe nie może obejmować: prowadzenia dokumentacji medycznej, wystawiania recept, leczenia oraz stosowania produktów leczniczych.

Oferent zobowiązany jest dokonać kalkulacji kosztów w oparciu o taryfikator KC ds. AIDS, stanowiący załącznik nr 2 do „Procedur wyboru realizatorów programów profilaktycznych przewidzianych w Harmonogramie  Realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS”, zwanych dalej:  Procedurami Wyboru, dostępnych na stronie internetowej KC ds. AIDS www.aids.gov.pl w zakładce „organizacje pozarządowe”.

Założenie: przyjęcie minimum 120 klientów; PKD czynny co najmniej dwa razy w tygodniu po 3 godz.

Termin realizacji zadania: od 20 maja 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Warunki ubiegania się o realizację zadania publicznego

  1. posiada status organizacji pozarządowej w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o zdrowiu publicznym,
    lub podmiotu, o którym mowa w art. 3 ust. 2 cyt. ustawy;
  2. jego zadania statutowe są zbieżne z obszarem, którego dotyczy otwarty konkurs ofert;
  3. jest wiarygodny pod względem finansowym;
  4. posiada zdolność do realizacji zadania publicznego w sposób zgodny ze „Standardami obowiązującymi
    w punktach konsultacyjno-diagnostycznych (PKD)”, stanowiącymi załącznik nr 7 do „Procedur wyboru”,
  5. wykaże, że przez cały okres realizacji zadania publicznego dysponować będzie kadrą odpowiednio wyszkoloną, doświadczoną i zdolną do realizacji zadania publicznego będącego przedmiotem konkursu poprzez przedstawienie:

- deklaracji współpracy z doradcami,

- deklaracji współpracy z konsultantem medycznym (w przypadku gdy żaden z doradców nie jest lekarzem).

Ocena spełnienia ww. warunków ubiegania się o realizację zadania publicznego dokonywana będzie na podstawie załączonych do oferty dokumentów wymienionych w pkt 7 pn. „Wymagania formalne stawiane Oferentom” Rozdziału 3 Procedur Wyboru, oraz oświadczenia dotyczącego zapotrzebowania na testy – załącznik nr 8 i 8A.

 

ZASADY PRZYZNAWANIA DOTACJI

Dotacja budżetowa na realizację zadania publicznego objętego przedmiotem konkursu może zostać przyznana oferentowi, który:

  1. złoży ofertę spełniającą wszystkie wymagania formalne i merytoryczne określone w Rozdziale 3 pkt 7 i 8 Procedur Wyboru;
  2. zostanie zakwalifikowany przez Komisję Konkursową (na podstawie kryteriów oceny ofert wskazanych
    w Rozdziale VI. pkt 2 niniejszego ogłoszenia) do realizacji zadania publicznego i przyznania na ten cel dotacji budżetowej.

Dotacja celowa na realizację zadania publicznego objętego przedmiotem niniejszego konkursu przyznawana jest ze środków budżetu Ministra Zdrowia przeznaczonych na realizację zadań z zakresu problematyki HIV/AIDS
 - w drodze umowy zawieranej z Ministrem Zdrowia, w imieniu którego działa Krajowe Centrum ds. AIDS.

Zlecanie realizacji zadania publicznego i udzielanie na ten cel dotacji budżetowej, odbywa się z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 t. j. z późn. zm.), przy odpowiednim zastosowaniu przepisów art. 15 ustawy z 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. 2022 r. poz. 1608 t. j. z późn. zm.).

 

Zakres realizacji zadania publicznego objętego przedmiotem konkursu może zostać zmodyfikowany w stosunku do uprzednio planowanego, w razie gdy ogłaszający niniejszy konkurs nie będzie dysponować wystarczającymi środkami finansowymi dla realizacji zadania publicznego w całości lub gdy wielkość uzyskanych środków finansowych umożliwi realizację zadania w tym samym zakresie, ale w terminie dłuższym niż zaplanowany.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama