Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Piły z uwzględnieniem działań profilaktycznych

Reklama
Nabór od 19.04.2024 do 13.05.2024 15:30
Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych
Łączny budżet 213 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 213 tys. PLN
Młodzież, Dzieci
Urząd Miasta Piły, Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Piły z uwzględnieniem działań profilaktycznych..

Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Piły z uwzględnieniem działań profilaktycznych

 

Warunki realizacji zadania:

1. Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Piły
w formie:

● 10-dniowej wyjazdowej kolonii lub obozu dla około 50 uczestników w wieku 11–16 lat,

● dwutygodniowych półkolonii na terenie Piły od poniedziałku do piątku dla około 80 uczestników w wieku 7–12 lat.

2. Rekomenduje się, aby rekrutacja uczestników odbyła się przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile. we współpracy z wychowawcami świetlic socjoterapeutycznych oraz pedagogami i psychologami szkolnymi.

3. Wymagane jest, aby oferent w trakcie realizacji zadania, przeprowadził zajęcia profilaktyczne w wymiarze 10 godzin, przy czym zajęcia mogą być realizowane wyłącznie jako uzupełnienie programu wypoczynku letniego. Zajęcia profilaktyczne w ciągu dnia nie mogą trwać dłużej niż 2 godziny.

4. Program profilaktyczny realizować mogą osoby posiadające kwalifikacje do prowadzenia zajęć profilaktycznych, np. wykształcenie z zakresu pedagogiki, psychologi, resocjalizacji i socjoterapii oraz minimum 12-miesięczne doświadczenie w pracy z dziećmi.

5. Program profilaktyczny powinien zawierać elementy profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy oraz opierać się na wiodących strategiach profilaktycznych, których zastosowanie w programie przynosi pożądane i udokumentowane w badaniach zmiany w zachowaniu innych ludzi. Należą do nich:

  • rozwijanie umiejętności życiowych – strategia ta polega na uczeniu młodych ludzi umiejętności, które umożliwią im konstruktywne zaspokojenie ważnych celów i potrzeb wieku dojrzewania (podejmowanie racjonalnych decyzji, samokontrola, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie ze stresem),

  • edukacja normatywna – polega na kształtowaniu i wzmacnianiu norm przeciwnych używaniu substancji psychoaktywnych i stosowaniu przemocy,

  • włączanie naturalnych mentorów – polega na zapewnieniu dzieciom kontaktu z osobą dorosłą spoza rodziny, która udziela wsparcia emocjonalnego, pomaga w rozwiązaniu problemów, doradza, czuwa nad rozwojem dziecka.

Program powinien obejmować także uzupełniające strategie profilaktyczne, takie jak:

  • przekaz wiedzy – powinien dotyczyć rzetelnych informacji na temat rozmiarów zjawiska oraz bezpośrednich następstw szkodliwych zachowań; metody przekazywania wiedzy powinny mieć charakter interaktywny i aktywizujący, np. dyskusja, debata, quiz,

  • organizacja czasu wolnego – zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego jako alternatywy dla zachowań ryzykownych.

 

Termin realizacji: od 24.06.2024 r. do 31.08.2024 r.

Organizator powinien wskazać w ofercie termin wypoczynku. W uzasadnionych przypadkach ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu wypoczynku. Szczegółowy termin wykonania zadania zostanie określony
w umowie.

 

Wysokość dotacji w 2024 r. wynosi 213.000,00 zł.

 

Organizator wypoczynku zobowiązuje się:

● zorganizować wypoczynek zgodnie ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230 z późn. zm.) oraz z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2016 r. poz. 452),

● zapewnić realizację programu profilaktycznego opartego na skutecznych strategiach profilaktycznych, zgodnych z wytycznymi Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (https://kcpu.gov.pl/wp-content/uploads/2022/11/standardy-profilaktyki),

● zapewnić odpowiednią bazę lokalową umożliwiającą przeprowadzenie zadania,

● w przypadku półkolonii zapewnić 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad i podwieczorek),

● w przypadku kolonii i obozu zapewnić 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) oraz stały dostęp do wody,

● zapewnić wodę na czas dowozu dzieci na wypoczynek i powrotu z wypoczynku, jeżeli miejsce wypoczynku oddalone jest od Piły w odległości powyżej 100 km,

● zapewnić klimatyzowany autokar na dowóz dzieci na wypoczynek i powrót z wypoczynku oraz na wycieczki w trakcie wypoczynku,

● przed podpisaniem umowy dostarczyć regulamin wypoczynku organizowanego w formie kolonii i obozów.

 

Podmiot może złożyć ofertę na realizację całości lub części zadania, wnioskując o całość lub część dotacji.

Prezydent Miasta Piły zastrzega sobie prawo udzielenia dotacji więcej niż jednemu podmiotowi. W przypadku, gdy suma dofinansowania złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu przekroczy wysokość środków przeznaczonych na wsparcie zadania, ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wielkości dofinansowania ofert najwyżej ocenionych proporcjonalnie do posiadanych środków. Jeżeli wysokość przyznanej dotacji będzie niższa niż wnioskowana, oferent zobowiązany będzie dostarczyć zaktualizowany kosztorys i harmonogram zadania, które stanowić będą załączniki do umowy.

Do oferty należy dołączyć:

Program wypoczynku.

Program zajęć profilaktycznych.

● W przypadku, gdy podmiot nie podlega wpisowi w Krajowym Rejestrze Sądowym - kopię aktualnego wyciągu z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający status prawny oferenta. Odpis musi być zgodny ze stanem faktycznym i prawnym aktualnym na dzień składania oferty, niezależnie od tego, kiedy został wydany.

● W przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotu składającego ofertę niż wynikający z Krajowego Rejestru Sadowego lub innego właściwego rejestru - dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu podmiotu.

● Tytuł prawny do lokalu - umowa najmu, umowa użyczenia lokalu na czas trwania zadania, akt notarialny potwierdzający własność, itp.

● Dokumenty, w tym oświadczenia potwierdzające doświadczenie
w pozyskiwaniu środków finansowych z innych źródeł (np. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) na realizację statutowych zadań w ciągu 5 lat poprzedzających ogłoszenie konkursu.

● Oświadczenie, że w stosunku do podmiotu nie toczy się żadne postępowanie egzekucyjne.

 

Dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie osób, które będą realizować program profilaktyczny, organizacja zobowiązana będzie dostarczyć przed rozpoczęciem wypoczynku.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama