Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert nr 83/2024 na powierzenie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze przeciwdziałanie uzależnieniom...

Reklama
Otwarty konkurs ofert nr 83/2024 na powierzenie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym w 2024 roku
Nabór od 11.04.2024 do 05.05.2024 23:59
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Łączny budżet 500 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież, Dzieci
Miasto Poznań, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert nr 83/2024 na powierzenie realizacji zadań Miasta Poznania w obszarze przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym w 2024 roku.

OTWARTY KONKURS OFERT NR 83 /2024  NA POWIERZANIE REALIZACJI ZADANIA MIASTA POZNANIA W OBSZARZE PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM W 2024 ROKU

Nazwa zadania publicznego:  Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży zagrożonych problemem uzależnień od alkoholu i nowych substancji psychoaktywnych.

Planowane wydatki w 2024 roku: 500 000,00 zł

Dodatkowe warunki dotyczące wszystkich form wypoczynku:

  1. Adresatami zadań są mieszkańcy Poznania lub osoby przebywające na terenie miasta – dzieci i młodzież zagrożone problemem uzależnień od alkoholu oraz nowych substancji psychoaktywnych.
  2. Oferent ma obowiązek przy organizacji obozów/kolonii/półkolonii postępować zgodnie z wytycznymi art. 92a, c, d, f, i, j, k, l, p, ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.
  3. Oferent zapewni realizację zadania z uwzględnieniem standardu zagospodarowania czasu wolnego określonego w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  - str. 25-26.
  4. Liczba uczestników pozostających pod opieką jednego wychowawcy nie może przekraczać 15 osób, w tym maksymalnie 2 uczestników z niepełnosprawnością (zgodnie z przepisami oświatowymi).
  5.  Stawki wynagrodzenia dla realizatorów powinny być zgodne z „Rekomendacjami do realizowania i finansowania gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomani w 2024 roku” wydanymi przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Należy mieć na uwadze fakt, że jedna godzina pracy rozumiana jest jako jedna godzina zegarowa. W przypadku stosowania godzin dydaktycznych przy wyliczaniu wynagrodzenia konieczne jest każdorazowe wykazanie tej informacji w ofercie.​

Dodatkowe warunki dotyczące wypoczynku w formie wyjazdowej ( przykładowe formy realizacji: obóz, kolonia, wycieczka, spływ, rajd, biwak itp.):

  1. Kierownik obozu/kolonii lub innej formy jest osobą koordynującą całość wypoczynku, posiadającą kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.
  2. Wychowawcy posiadają kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r., w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.
  3. Program obozu/kolonii, a także godziny odbywania się zajęć ustala organizator.
  4. Organizator zapewnia opiekę i atrakcje szczegółowo określone w programie obozu/kolonii oraz w harmonogramie dnia.
  5. W ramach obozu/kolonii uczestnikowi zapewnia się trzy posiłki dziennie, w tym przynajmniej jeden ciepły posiłek.
  6. Jednostkowy maksymalny koszt dofinansowania w ramach środków z budżetu uzależnień na jednego uczestnika lub uczestniczkę kolonii/obozu wyniesie  nie więcej niż 1600,00 zł brutto ( w cenie powinno się znaleźć wyżywienie, ubezpieczenie, wynagrodzenie opiekunów, zróżnicowane komponenty aktywności nocleg, transport itp.)

Dodatkowe warunki dotyczące wypoczynku w formie półkolonii:

  1. Kierownik półkolonii jest osobą koordynującą całość wypoczynku, posiadającą kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży,
  2. Wychowawcy posiadają kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r., w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży,
  3. Program półkolonii, a także godziny odbywania się zajęć ustala organizator,
    z założeniem, że zajęcia odbywają się min. przez 6 godzin dziennie.
  4. Organizator zapewnia opiekę i atrakcje szczegółowo określone w programie półkolonii oraz w harmonogramie dnia.
  5. Zalecane jest aby każdy uczestnik półkolonii miał  zapewnione dwa posiłki dziennie, w tym przynajmniej jeden ciepły.
  6. Jednostkowy maksymalny koszt dofinansowania w ramach środków z budżetu uzależnień na jednego uczestnika lub uczestniczkę półkolonii wyniesie  nie więcej niż 800,00 zł brutto ( w cenie powinno się znaleźć wyżywienie, ubezpieczenie, wynagrodzenie opiekunów,  zróżnicowane komponenty aktywności zajęć itp.)
  7. Zgłoszenie wypoczynku powinno zostać zarejestrowane w bazie wypoczynku
    i przesłane kuratorowi oświaty właściwemu ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania organizatora w terminach:
  • najpóźniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku,
  • najpóźniej na 14 dni przed terminem rozpoczęcia półkolonii lub wypoczynku za granicą,
  • najpóźniej na 7 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku, ale tylko
    w przypadkach uzasadnionych względami społecznymi (np. konieczność organizowania działań adresowanych do dzieci i młodzieży w związku z negatywnymi skutkami wystąpienia klęsk żywiołowych, organizowania wypoczynku ze środków publicznych na organizację wypoczynku lub dofinansowanie dla uczestników z rodzin o niskim statusie ekonomicznym).

Uwaga! Każdy z turnusów musi być zarejestrowany, jako osobne zgłoszenie.

 

Uwaga: Należy zapoznać się z pełną treścią ogłoszenia konkursowego zamieszczonego jako załącznik do niniejszego konkursu.

Ofertę należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy www.witkac.pl (zwanej dalej platformą) w terminie do 5 maja 2024 r.

Wwygenerowane za pomocą platformy, wydrukowane potwierdzenie złożenia oferty należy podpisać, i złożyć (pocztą, kurierem lub osobiście) w Kancelarii Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania przy ul. 3 Maja 46 w Poznaniu albo przesłać drogą e-mailową w formie skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres: zss@um.poznan.pl oraz do wiadomości: renata_lewicka@um.poznan.pl (w jednej wiadomości), nie później niż w terminie do 3 dni roboczych od dnia zakończenia naboru za pomocą platformy, tj. do 8 maja 2024 r.

Za datę dostarczenia potwierdzenia złożenia oferty do Urzędu Miasta Poznania uznaje się datę wpływu skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mailowy: zss@um.poznan.pl. oraz do wiadomości: renata_lewicka@um.poznan.pl (w jednej wiadomości) lub w przypadku potwierdzenia złożenia oferty pocztą, kurierem lub osobiście decyduje data wpływu potwierdzenia do urzędu Miasta Poznania.

W przypadku przesłania skanu potwierdzenia złożenia oferty na adres e-mailowy: zss@um.poznan.pl. oraz do wiadomości: renata_lewicka@um.poznan.pl (w jednej wiadomości) potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej należy dostarczyć do Urzędu Miasta Poznania przy podpisaniu umowy. Potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej dotyczy organizacji, które otrzymały dofinansowanie.

Dopuszcza się możliwość wycofania przez Oferenta oferty złożonej za pomocą platformy na każdym etapie jej dalszego procedowania. Pracownik merytoryczny wycofuje ofertę za pomocą platformy po złożeniu przez Oferenta pisemnego lub elektronicznego oświadczenia o wycofaniu oferty.

 

 

 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama