Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Polskie Miasta Ukrainie - Tajwański Fundusz Grantowy

Reklama
Nabór od 09.04.2024 do 24.04.2024 23:59
Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: a.chojecka@metropolie.pl
Łączny budżet 3 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 20 tys. do 220 tys. PLN
Młodzież, Organizacje pozarządowe, Seniorzy, Rodziny, Dorośli, Dzieci, Wolontariusze, Cudzoziemcy, migranci
Celami konkursu są: działania wzmacniające aktywne uczestnictwo osób z Ukrainy w lokalnym życiu społecznym, działania wspierające integrację dzieci i młodzieży ukraińskiej w polskim systemie edukacji, działania wspierające uchodźców w procesie powrotu do Ukrainy.

„Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy” to Konkurs grantowy, którego Organizatorem jest Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Konkurs realizowany jest w ramach wsparcia finansowego Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce.

Celami konkursu są: działania wzmacniające aktywne uczestnictwo osób z Ukrainy w lokalnym życiu społecznym, działania wspierające integrację dzieci i młodzieży ukraińskiej w polskim systemie edukacji, działania wspierające uchodźców w procesie powrotu do Ukrainy.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Projekty muszą być realizowane na terenie Polski i mieć wymiar lokalny – w zależności od skali projektu może to być obszar metropolitarny, miasto, dzielnica, powiat lub gmina.

Do udziału w konkursie uprawnione są: stowarzyszenia, działające na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach; fundacje, działające na podstawie ustawy o fundacjach; osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele i działalność obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego; spółdzielnie socjalne, działające na podstawie ustawy o spółdzielniach socjalnych. Obowiązkowy jest także udział Partnera samorządowego, którego list z poparciem należy załączyć podczas składania listu intencyjnego.

Konkurs składa się z dwóch etapów: I etap – składanie listów intencyjnych za pośrednictwem generatora online, II etap – składanie wniosków zgodnych ze wzorem (Zał. nr 1 do Regulaminu) za pośrednictwem generatora online, do którego dostęp otrzymają zakwalifikowane podmioty oraz prezentacja projektów, w której udział oprócz Komisji Konkursowej wezmą także zaproszeni Eksperci z głosem doradczym.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz składania listów intencyjnych, na które czekamy do 24 kwietnia 2024 r.

Reklama