Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 27.03.2024 do 18.04.2024 16:00
Biuro Edukacji
Łączny budżet 1 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież, Dzieci
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Edukacji ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Lato w Mieście 2024”.

Grupą docelową (adresatami) zadania są uczniowie warszawskich szkół oraz dzieci i młodzież szkolna zamieszkała w Warszawie (dzieci i młodzież szkolna od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku osób z niepełnosprawnością - do 24. roku życia).

Oferent jest zobowiązany do przedstawienia sposobu i kryteriów rekrutacji uczestników, w tym grup zorganizowanych.

Informacje i warunki dotyczące realizacji zadania

Oferent powinien przedstawić propozycję działań realizowanych w dni powszednie – od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych w terminie realizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, tj.  24  czerwca – 30 sierpnia 2024 r.

W ramach zadania można realizować projekty edukacyjno-wychowawcze, artystyczne i rekreacyjno-sportowe:

  1. skierowane do grup zorganizowanych, tj. do uczestników Feryjnych Placówek Edukacyjnych oraz Feryjnych Placówek Edukacyjnych w szkołach/placówkach specjalnych, o których mowa w zarządzeniu nr 1875/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie zasad realizacji Warszawskiej Akcji „Lato/Zima w Mieście”.

Przy planowaniu działań skierowanych do grup zorganizowanych należy wziąć pod uwagę zasady funkcjonowania Feryjnych Placówek Edukacyjnych. Działają one w terminach ustalonych przez burmistrza w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły/placówki oraz uwzględnieniem warunków organizacyjnych szkoły i potrzeb zgłaszanych przez rodziców. Uczestnicy FPE mają zapewnioną opiekę na terenie placówki od godziny 7.00 - 8.00 do godziny 16.00 - 17.00. Przy planowaniu działań należy uwzględnić pory posiłków;

  1. skierowane do osób indywidualnych, tj. uczniów warszawskich szkół oraz dzieci i młodzieży szkolnej zamieszkałej w Warszawie samodzielnie organizujących swój czas wolny, którzy mogą przemieszczać się samodzielnie lub pod opieką rodziców/opiekunów. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów wyżywienia uczestników oraz zatrudnienia wychowawców;
  2. w formie półkolonii skierowanych do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, która ze względu na uzasadnione okoliczności, nie może skorzystać z oferty Feryjnych Placówek Edukacyjnych w szkołach/placówkach specjalnych.

Projekty powinny być realizowane poprzez aktywne formy pracy z dziećmi i młodzieżą, adekwatne do wieku rozwojowego odbiorców, prowadzone przez osoby posiadające doświadczenie i stosowne kwalifikacje.

Dodatkowych informacji dotyczących założeń Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” udziela koordynator Akcji z ramienia Biura Edukacji pod numerem telefonu 22 443 35 34 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Stosownych wyjaśnień dotyczących wymogów formalnych związanych ze składaniem ofert udzielają pracownicy Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy zgodnie z informacjami zawartymi w § 4 ust. 3 ogłoszenia konkursowego.

W przypadku zadań, których rozpoczęcie jest wcześniejsze niż ogłoszenie wyników konkursu, wydatkowanie środków finansowych z dotacji możliwe jest od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, zaś wydatkowanie ewentualnych środków finansowych własnych Zleceniobiorcy i środków finansowych z innych źródeł możliwe jest od dnia rozpoczęcia realizacji zadania.

Obowiązki Oferenta wyłonionego w konkursie

Oferent, który uzyska wsparcie m.st. Warszawy, będzie zobowiązany do:

  1. przekazania informacji dotyczących realizowanych działań, umożliwiających ewentualną promocję zadania przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy;
  2. przekazania, szczegółowego opisu i harmonogramu działań umożliwiających przeprowadzenie kontroli merytorycznej zadania;
  3. stosowania zapisów ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2023 r., poz. 1304 i 1606);
  4. przedstawienia podczas kontroli informacji dotyczących procedur przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci, tj. Standardów Ochrony Małoletnich, zgodnie ze zmianą z 28 lipca 2023 roku ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (po 16.08.2024 r).

 

Informacje dotyczące oceny ofert

Przy ocenie ofert Komisja konkursowa do opiniowania ofert będzie brała pod uwagę kryteria zawarte w załączniku nr 2 do niniejszego ogłoszenia jakość wykonania zadania, kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizować zadanie, opis kosztów realizacji zadania publicznego (kalkulacja) i strukturę wkładu własnego, w tym opis wkładu rzeczowego i osobowego. Komisja przy udzielaniu rekomendacji będzie brała pod uwagę informacje i opinie dotyczące realizowania podobnych działań w latach 2022-2023 dofinansowanych ze środków m.st. Warszawy. Istotne jest doświadczenie oferenta w realizacji zadań o zbliżonym charakterze lub doświadczenie osób realizujących tego typu zadania. Przy ocenie ważna będzie zgodność projektu z założeniami Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama