Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – nabór wniosków w trybie pozakonkursowym

Reklama
Nabór od 26.03.2024 do 30.11.2024 23:59
Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Łączny budżet 43 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 10 tys. PLN

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie przewiduje tryb małych zleceń z pominięciem procedury otwartego konkursu ofert, który jest opisany w przepisach art. 19a tej ustawy.

Aby oferta mogła być rozpatrzona w trybie małego grantu musi spełniać następujące warunki:

- wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 10.000 zł;
- zadanie publiczne musi być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni (uwaga: 90 dni nie jest równoznaczne z 3 miesiącami);
- jedna organizacja (podmiot) w danym roku nie może otrzymać więcej niż 20 000 złotych w uproszczonym trybie;

- zadanie przedstawione do realizacji powinno miec charakter regionalny; 

- wysokość środków finansowych przeznaczonych przez organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego (Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego) w omawianym trybie nie może przekroczyć 20% dotacji planowanych w roku budżetowym na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust.3 tej ustawy; 

 

Organizacja pozarządowa, realizując zadania finansowe z udziałem środków publicznych zobowiązana jest do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, wynikającymi z art. 4 ust. 3 i ust. 4 oraz art. 5 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r.o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r., poz. 2240).

 

Dostępność musi być zapewniona co najmniej w zakresie minimalnych wymagań określonych w art. 6 ww. ustawy. Obowiązek zapewnienia dostępności powinien dotyczyć proponowanego do realizacji zadania przedstawionego w ofercie składanej w ramach konkursu.

W wypadku braku obiektywnych możliwości zapewnienia dostępności, wynikających np.z powodów technicznych, obligatoryjnym staje się zapewnienie odbiorcom realizowanych zadań ze szczególnymi potrzebami dostępu alternatywnego, o którym mowa w art. 7 ustawy.

W związku z powyższym, wymagane jest wskazanie w składanej ofercie realizacji zadania publicznego w jaki sposób zapewniona będzie realizacja wymagań z art. 6 ustawy – adekwatnych do realizacji danego zadania.

Informacje o sposobie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania przedstawionego w ofercie w obszarze architektonicznym, cyfrowym, komunikacyjno-informacyjnym lub przewidywanych formach dostępu alternatywnego, oferent powinien wskazać w opisie zadania. 

Brak wskazania w ofercie informacji o dostępności stanowić będzie błąd formalny, niepodlegający uzupełnieniu.

 

Organizacja pozarządowa, planując realizację zadania publicznego, powinna oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji z ew. uwzględnieniem nakładów z tytułu zapewnienia dostępności (np. z tytułu konieczności najmu pomieszczeń wolnych od barier poziomych i pionowych, w których realizowane będzie zadanie publiczne, instalacji urządzeń, których celem jest wspomaganie słyszenia lub zapewnienia innego sposobu komunikacji, konieczności zapewnienia wsparcia innej osoby, opracowania treści cyfrowych w ramach zadania i podlegających publikacji np. dokumenty rekrutacyjne, filmy dostępne cyfrowo).

Oferta organizacji pozarządowej lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 na realizację zadania publicznego o charakterze regionalnym, spełniająca określone powyżej warunki, powinna być złożona odpowiednio wcześniej przed planowanym rozpoczęciem realizacji zadania wskazanym w ofercie (decyduje data złożenia oferty w generatorze).

O przyznaniu środków finansowych oraz ich wysokości decyduje każdorazowo Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, biorąc pod uwagę celowość realizacji danego zadania oraz wysokość środków przeznaczonych na to zadanie w budżecie województwa. 

Oferty składne są wyłącznie poprzez generator.

Oferty złożone w generatorze bez podpisanego „potwierdzenia ich złożenia” (skanu tego potwierdzenia) nie będą podlegały rozpatrzeniu.


Informacja o kwotach środków dostępnych na dotacje w trybie małych grantów jest zawarta w ogłoszeniach konkursów na małe granty.

W przypadku wyczerpania środków, konkursów nie ogłasza się.
 

 

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama