Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert: Małopolska stawia na wolontariat

Reklama
Nabór od 12.03.2024 do 05.04.2024 16:00
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
tel. 12 61 60 904/12 61 60 527
Łączny budżet 600 tys. PLN
Do 80% dofinansowania
Kwota dofinansowania nieznana
Organizacje pozarządowe, Wolontariusze
Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze promocji i organizacji wolontariatu w roku 2024, pn.: „Małopolska stawia na wolontariat”.

1. Konkurs służy wyłonieniu ofert i zleceniu/powierzeniu podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze promocji i organizacji wolontariatu, odpowiadających celom „Programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024”.

2. W ramach konkursu przewiduje się, odpowiednio: dofinansowanie zadań z Priorytetu I oraz sfinansowanie zadania z Priorytetu II.

Priorytet I: 
Promocja oraz organizacja wolontariatu w regionie
Cele priorytetu:

1) Wzmacnianiu organizacji/instytucji współpracujących z wolontariuszami oraz rozwoju wolontariatu kompetencji poprzez rozwój różnorodnych form wolontariatu oferowanych mieszkańcom Małopolski przez organizacje     pozarządowe, firmy  i instytucje publiczne oraz profesjonalizacja   działań wolontariuszy (w tym np.: wolontariat pracowniczy, szkolenia dla liderów i koordynatorów wolontariatu, profesjonalizacja wolontariuszy, centra wolontariatu – tworzenie i rozwój, pozyskiwanie nowych wolontariuszy).
2) Edukacji z zakresu wolontariatu, w szczególności wśród dzieci, młodzieży i seniorów poprzez organizację wydarzeń/ szkoleń/ warsztatów oraz stworzenie warunków sprzyjających zaangażowaniu się mieszkańców  Małopolski w wolontariat.
3) Realizacji kampanii społecznej, której celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców Małopolski.
4) Angażowaniu wolontariuszy w działania związane z niesieniem realnej pomocy potrzebującym mieszkańcom Małopolski, w tym minimalizowaniem skutków różnorodnych negatywnych czynników, oddziaływujących na jakość zdrowia i życia mieszkańców.

Priorytet II:
Badanie ewaluacyjne dotyczące kondycji i organizacji wolontariatu w małopolskich organizacjach pozarządowych
Cele priorytetu:

1) Poznanie charakterystyk i profili wolontariuszy angażujących się w działania małopolskich organizacji pozarządowych o różnych profilach działalności, w tym obszarach najczęściej występujących (na podstawie wyników badań dotyczących małopolskiego sektora pozarządowego i sprawozdań z realizacji programów współpracy WM z NGO), m.in.: sport, kultura, turystyka, edukacja, polityka społeczna, działalności na rzecz dzieci i młodzieży, ochrona i promocja zdrowia;
2) Poznanie i lepsze zrozumienie organizacji pozarządowych korzystających i nie korzystających z wolontariuszy – ich potrzeb, motywacji do angażowania wolontariuszy, doświadczeń itp.;
3) Poznanie i lepsze zrozumienie wolontariuszy – ich motywacji do zaangażowania społecznego, potrzeb, doświadczeń, obaw itp.;
4) Określenie potrzeb organizacji pozarządowych niezbędnych do rozwoju wolontariatu w organizacjach pozarządowych;
5) Zidentyfikowanie ograniczeń związanych z angażowaniem wolontariuszy w działalność organizacji pozarządowych zarówno z punktu widzenia wolontariuszy jak i organizacji pozarządowej;
6) Rekomendacje dla działań / nowych przedsięwzięć, które mogłyby zostać podjęte przez samorząd województwa małopolskiego, w celu rozwoju wolontariatu w organizacjach pozarządowych.

3. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza na realizację zadań wybranych w ramach Konkursu środki finansowe do kwoty ogółem 600 000,00 zł (słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100), w tym na realizację zadań określonych w:
Priorytecie I: Promocja oraz organizacja wolontariatu w regionie – do kwoty 400 000,00 zł  
Priorytecie II: Badanie kondycji wolontariatu w małopolskich organizacjach pozarządowych – do kwoty 200 000,00 zł

4. Termin realizacji zadania: 15 maja 2024 r. - 31 grudnia 2024 r.

5. Ze środków dotacji pokrywane mogą być koszty poniesione w terminie realizacji zadania, jednak nie wcześniej niż od dnia zawarcia umowy.

6. Dla zadań realizowanych w ramach Priorytetu I, Oferent zobowiązany jest wnieść wkład własny w realizację zadania na poziomie co najmniej 20% wszystkich kosztów realizacji zadania. Wkład własny może mieć formę wkładu własnego finansowego i wkładu własnego osobowego oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego, przy czym wkład własny finansowy jest obligatoryjny (jego udział w stosunku do wszystkich kosztów realizacji zadania musi być większy niż 1,00%). Wkład własny Oferenta rozumiany jest jako suma wkładu finansowego i osobowego oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania, z zastrzeżeniem, że wkład finansowy jest obligatoryjny w kalkulacji przewidywanych kosztów. W przypadku wniesienia przez Oferenta wkładu osobowego, który jest uwzględniony w źródłach finansowania kosztów realizacji zadania w cz. V. B oferty, Oferent powinien opisać sposób wyceny wkładu osobowego w cz. VI oferty. Nie przewiduje się wyceny wkładu rzeczowego w kosztorysie zadania, informacji o przewidywanym/nieprzewidywanym wkładzie rzeczowym powinna być wskazana w cz. IV pkt 2 oferty. Wkład rzeczowy podlega ocenie merytorycznej. Dla zadań realizowanych w ramach Priorytetu I, maksymalna kwota przyznanej dotacji na realizację zadania nie może być wyższa niż 80% całkowitych kosztów zadania.

7. W ramach realizacji zadania, w Priorytecie II, Oferent może wykazać się wkładem osobowym, który jest fakultatywnyNie przewiduje się zaangażowania wkładu finansowego i rzeczowego oferentów w kosztach realizacji zadania tj. cz. V oferty. Nie przewiduje się wyceny wkładu rzeczowego w kosztorysie zadania, informacji o przewidywanym/nieprzewidywanym wkładzie rzeczowym powinna być wskazana w cz. IV pkt 2 oferty. Wkład rzeczowy podlega ocenie merytorycznej.

8. Kosztorys zadania publicznego obejmuje przedstawienie kosztów w podziale na koszty realizacji działań (merytoryczne) oraz koszty administracyjne (obsługi zadania).

9. Poziom kosztów administracyjnych (obsługi zadania) powinien być adekwatny do zakresu realizowanego zadania i nie może przekroczyć 10% łącznej wartości wszystkich kosztów realizacji zadania publicznego.

10. Środki finansowe zostaną rozdzielone pomiędzy uprawnionych Oferentów, których oferty będą wyłonione w drodze ww. konkursu.

11. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji. Kwota przyznanej dotacji może być niższa od określonej w ofercie.

12. Złożone oferty podlegają ocenie formalnej i merytorycznej.

13. Decyzję o wyborze ofert i o udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Województwa Małopolskiego w formie uchwały.

14. Uchwała Zarządu Województwa Małopolskiego w sprawie wyboru ofert/oferty stanowi podstawę do zawarcia pisemnej umowy ze Zleceniobiorcą - Oferentem, którego oferta została wybrana w konkursie.

15. Umowa określa zakres i warunki realizacji zadania publicznego. Wzór umowy stanowi załącznik nr 2 do regulaminu.

16. Jeżeli dotacja przyznana na realizację zadania jest niższa od wnioskowanej w ofercie Oferent może przyjąć proporcjonalne zmniejszenie zakresu rzeczowego i kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania lub odstąpić od podpisania umowy. W przypadku odstąpienia od zawarcia umowy Oferent powinien pisemnie powiadomić Kancelarię Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o swojej decyzji do 3 dni  od daty publikacji wyników Konkursu na BIP. Oferent zobowiązany jest do każdorazowego pisemnego powiadomienia zleceniodawcy o wszystkich planowanych zmianach zachodzących w realizacji zadania. Planowane zmiany mogą być wprowadzone do realizacji, tylko po akceptacji ze strony Zleceniodawcy w formie pisemnego aneksu do umowy.

Termin i sposób składania dokumentów:

Składanie ofert odbywa się dwuetapowo

Etap pierwszy:

Wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi zadań publicznych – Generatora eNGO dostępnego na stronie internetowej pod adresem https://www.pozarzadowa.malopolska.pl/, w terminie: 2024-04-05   

Uwaga: przesłanie oferty tylko za pośrednictwem Generatora eNGO nie jest skutecznym doręczeniem oferty do Urzędu. Oferty dostarczone tylko za pośrednictwem Generatora eNGO pozostaną bez rozpatrzenia.

Etap drugi:

Wygenerowaną w systemie i podpisaną przez osoby upoważniony ofertę, tożsamą z wersją elektroniczną (suma kontrolna wygenerowanej oferty na wydruku powinna być zgodna z sumą kontrolną widniejącą w ofercie w Generatorze eNGO) wraz z obowiązującymi załącznikami należy dostarczyć do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w terminie: 2024-04-05 16:00 

Pocztą na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Kancelaria Zarządu
30-017 Kraków, ul. Racławicka 56

z dopiskiem na kopercie:
"Otwarty konkur ofert Małopolska stawia na wolontariat" 

Osobiście:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
Dziennik Podawczy, budynek B, parter
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00
Opis lokalizacji
lub w jednej z Agend Zamiejscowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

w zamkniętej kopercie z dopiskiem:
"Otwarty konkur ofert Małopolska stawia na wolontariat"

Elektronicznie:

Informacje o sposobie wysyłania wniosków i dokumentów przez Internet

Oferty wraz załącznikami, złożone przez Internet, muszą zostać podpisane elektronicznie (tj. za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego, profilu zaufanego lub e-dowodu) przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta. 
UWAGA! Skan podpisu nie jest podpisem elektronicznym.
Suma kontrolna wygenerowanej oferty w pliku elektronicznym w formacie pdf, powinna być zgodna z sumą kontrolną widniejącą w ofercie w Generatorze eNGO.

Dodatkowe miejsce składania dokumentów:

O terminowym złożeniu dokumentów decyduje data wpływu do Urzędu:

  • W przypadku wersji papierowej - data potwierdzona pieczęcią wpływu do urzędu (a nie datą stempla nadania pocztowego).
  • W przypadku wersji elektronicznej - data doręczenia na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu.
Reklama