Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert: Świadczenie poradnictwa specjalistycznego w Centrum dla Rodzin

Reklama
Nabór od 04.03.2024 do 26.03.2024 12:00
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
Łączny budżet 2,246 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Rodziny
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

Tytuł zadania publicznego: Świadczenie poradnictwa specjalistycznego w Centrum dla Rodzin dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków

Komórka realizująca: Dział Koordynacji Pracy Filii - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Planowana wysokość środków publicznych na realizację zadania: 2 246 400,00 zł (słownie: dwa miliony dwieście czterdzieści sześć tysięcy czterysta złotych 00/100), w tym:

  • od 1 kwietnia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.: 561 600,00 zł (słownie: pięćset sześćdziesiąt jeden tysięcy sześćset złotych 00/100),

  • od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.: 748 800,00 zł (słownie: siedemset czterdzieści osiem tysięcy osiemset złotych 00/100),

  • od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.: 748 800,00 zł (słownie: siedemset czterdzieści osiem tysięcy osiemset złotych 00/100),

  • od 1 stycznia 2027 r. do 31 marca 2027 r.: 187 200,00 zł (słownie: sto osiemdziesiąt siedem tysięcy dwieście złotych 00/100).

Termin realizacji zadania: od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2027 r.

Miejsce realizacji zadania: Gmina Miejska Kraków, lokal wskazany przez Zleceniodawcę.

Środki przekazane na realizację zadań tego samego rodzaju:
W 2023 i 2024 r. w ramach realizowanego projektu "Moc Relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej" działało Centrum dla Rodzin, finansowane ze środków norweskich i krajowych w ramach programu „Sprawiedliwość”. Wartość projektu to 2 057 372,50 zł.

Warunki realizacji zadania publicznego:
W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych Zleceniobiorca zobowiązuje się do podjęcia wszelkich możliwych, prawnie dopuszczalnych, działań w celu eliminacji z użycia przy wykonywaniu zadania pojemników, naczyń oraz kubków plastikowych i zastąpienia ich w miarę możliwości opakowaniami wielokrotnego użytku ze szkła lub metalu, zgodnie z zapisami uchwały nr XIII/233/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 10 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie przeprowadzenia akcji „Kraków bez plastiku”.

  1. Świadczenie poradnictwa specjalistycznego w Centrum dla Rodzin to zadanie stanowiące kontynuację realizacji projektu pn. „Moc Relacji – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”, w okresie od stycznia 2023 r. do marca 2024 r.
    W ramach prowadzonych działań Centrum dla Rodzin funkcjonować będzie nadal w modelu zintegrowanym, stosując narzędzie projektowe – Narzędzie Oceny Ryzyka Relacyjnego (NORR).
  2. Odbiorcami zadania zleconego są rodziny i pary, a także rodzice wychowujący dzieci w opiece naprzemiennej, zamieszkujące w Gminie Miejskiej Kraków.
    Wsparciem Centrum dla Rodzin nie mogą zostać objęte osoby, na rzecz których prowadzona jest procedura „Niebieskie Karty”.
  3. Celem realizacji usług jest udzielenie wsparcia ukierunkowanego na poprawę relacji w związku, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywanie konfliktów i wzmocnienie kompetencji wychowawczych. Otrzymane wsparcie ma na celu również podnieść świadomość społeczną na temat znaczenia dobrych relacji oraz ich chroniącego wpływu przed wystąpieniem przemocy domowej.
  4. Zleceniobiorca zobowiązany jest do realizacji następujących usług:
    1) Poradnictwa psychologicznego, realizowanego przez osoby z wykształceniem psychologicznym.
    2) Poradnictwa rodzinnego, realizowanego przez osoby z wykształceniem wyższym, uprawniającym do świadczenia takiej usługi.
    3) Terapii, realizowanej przez osoby posiadające następujące przygotowanie zawodowe: certyfikat psychoterapeuty PTP albo certyfikat specjalisty terapii środowiskowej PTP albo całościowe szkolenie do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP (ewentualnie będące w trakcie całościowego szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP) oraz udokumentowane minimum roczne doświadczenie zawodowe w pracy z rodzinami/parami.
    Terapia powinna być prowadzona w formie:
    indywidualnej, rozumianej jako spotkanie osoby z wykwalifikowanym terapeutą, ukierunkowane na pomoc w rozwiązaniu jej problemu, prowadzone zgodnie z zasadami terapii, w superwizji indywidualnej i grupowej;
    rodzinnej, rozumianej jako spotkanie rodziny/pary z dwoma terapeutami, ukierunkowane na pomoc w rozwiązaniu problemu rodziny/pary, prowadzone zgodnie z zasadami terapii, w superwizji indywidualnej i grupowej;
    grupowej, rozumianej jako spotkanie dwóch terapeutów z grupą osób mających podobne problemy, ukierunkowane na pomoc członkom grupy w ich rozwiązaniu, prowadzone zgodnie z zasadami terapii, w superwizji indywidualnej i grupowej.
    4) Konsultacji z seksuologiem, realizowanej przez osoby z wykształceniem psychologicznym, posiadające dyplom ukończenia studiów podyplomowych z zakresu seksuologii (ewentualnie będące w trakcie studiów podyplomowych w zakresie seksuologii).
    5) Szkoły dla Rodziców, realizowanej przez osoby mające udokumentowaną praktykę w prowadzeniu zajęć grupowych, certyfikat edukatora „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” oraz posiadające wykształcenie pedagogiczne/psychologiczne lub certyfikat psychoterapeuty PTP albo całościowe szkolenie do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP (ewentualnie będące w trakcie całościowego szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP).
    Szkoła dla Rodziców winna być prowadzona w formie grupowej, jednorazowo dla nie więcej niż 20 uczestników.
    6) Treningów pracy z ciałem, realizowanych przez osoby z wykształceniem psychologicznym lub pedagogicznym, posiadające certyfikat psychoterapeuty PTP albo całościowe szkolenie do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP (ewentualnie będące w trakcie całościowego szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP) lub realizowanych przez osoby z wykształceniem psychologicznym lub pedagogicznym, które posiadają dyplom ukończenia studiów podyplomowych z psychotraumatologii.
  5. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Zleceniodawcy, istnieje możliwość poszerzenia wsparcia, o którym mowa w ust. 4, o inne usługi wynikające ze zdiagnozowanych potrzeb odbiorców zadania.
    Realizacja dodatkowych form wsparcia odbywać się będzie w ramach przyznanych środków finansowych.

UWAGA: Przed przystąpieniem do opracowywania oferty, należy zapoznać się z obowiązującym Regulaminem otwartych konkursów ofert w Gminie Miejskiej Kraków, wprowadzonym zarządzeniem nr 430/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 16 lutego 2023 r. dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej.

SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:

  1. Organizacja pozarządowa lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zainteresowane udziałem w niniejszym otwartym konkursie ofert, zakładają konto w obowiązującym w GMK elektronicznym NGO Generatorze na stronie internetowej https://krakow.ngogenerator.pl na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
  2. Założone konto służy do sporządzenia i przesłania oferty za pośrednictwem obowiązującego elektronicznego NGO generatora ofert wskazanego w ogłoszeniu konkursowym.
  3. Dla prawidłowego działania NGO Generatora niezbędne jest urządzenie umożliwiające dostęp do sieci Internet oraz korzystanie z jednej z przeglądarek internetowych: Chrome, FireFox, Edge lub Safari w najnowszej wersji z włączoną obsługą JavaScript, a także włączoną obsługą ciasteczek (ang. cookies) wraz z oprogramowaniem pozwalającym na pracę w plikach eksportowanych z NGO Generatora lub importowanych do NGO Generatora w ogólnie znanych formatach np. pdf, xls lub rtf. 
  4. Z uwagi na wykorzystywane technologie zaleca się pracę z jednego loginu w danym momencie, tylko i wyłącznie nad jedną ofertą.
  5. Z uwagi na uwarunkowania systemu NGO Generator, aby wygenerować ofertę ostatniego dnia terminu składania ofert prace nad nią w systemie należy rozpocząć tego dnia do godz. 12.00.
  6. W przypadku stwierdzenia błędów czy zastrzeżeń do poprawnej pracy elektronicznego generatora ofert, Oferent powinien dokonać zgłoszenia na adres mailowy: dm@mops.krakow.pl na co najmniej 24 godziny przed zakończeniem terminu składania ofert, z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych od pracy wynikających z organizacji pracy UMK.
  7. Obligatoryjnym jestskładanie oferty do otwartego konkursu poprzez: 
    1) wygenerowanie oferty poprzez elektroniczny NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, podpisanie oferty i każdego z załączników profilem zaufanym i przesłanie poprzez NGO Generator do komórki merytorycznej odpowiedzialnej za ogłoszony konkurs ofert
    LUB
    2) wygenerowanie oferty poprzez NGO Generator, załączenie plików z załącznikami do oferty, przesłanie plików w wersji elektronicznej poprzez NGO Generator, a następnie wydruk oferty, dołączenie załączników, podpisanie każdego z dokumentów podpisem tradycyjnym i dostarczenie w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią organizacji i opisanej kopercie do komórki merytorycznej ogłaszającej otwarty konkurs ofert. 
    Oferta złożona w wersji papierowej musi posiadać taki sam prefix, jak ta złożona w NGO Generatorze.
  8. Oferta oraz załączniki składane w formie papierowej dla swojej ważności muszą być opatrzone datą, podpisem uprawnionej (-ych) statutowo osoby (-ób) oraz pieczątką (-mi) imienną (-ymi) z zastrzeżeniem ust. 9.
  9. Jeżeli osoby uprawnione do podpisania oferty nie dysponują pieczątkami imiennymi, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem (czytelnie) z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
  10. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa 26.03.2024 r. o godz. 12:00.
  11. Ofertę po wygenerowaniu w NGO Generatorze wraz z załącznikami należy
    1) przesłać w postaci plików pdf opatrzonych (każdy z osobna) Profilem Zaufanym poprzez NGO Generator zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie użytkowania NGO Generatora stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 336/2023 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 6 lutego 2023 roku
    LUB
    2) wysłać pocztą/kurierem lub dostarczyć osobiście w wersji papierowej w zaklejonej, opieczętowanej pieczęcią oferenta kopercie z zaznaczeniem na kopercie nazwy i adresu oferenta wyłącznie do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Józefińska 14, Dziennik Podawczy.

Oferty złożone w innych lokalizacjach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub dostarczone po upływie terminu składania ofert (decyduje data wpływu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Józefińska 14 lub data przesłania poprzez NGO Generator) uznane będą za niespełniające wymogów formalnych.

Reklama