Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 26.02.2024 do 30.09.2024 23:59
Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych
Łączny budżet 150 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 20 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Biuro Dialogu i Inicjatyw Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Fundusz wkładów własnych.

Oferent ma możliwość wyboru formy wykonania zadania publicznego jako powierzenie lub wsparcie:

  1. W przypadku powierzenia Zleceniodawca pokryje 100% finansowych kosztów realizacji zadania. Oferent może wnieść wkład osobowy i rzeczowy, nie jest to jednak wymagane.
  2. W przypadku wsparcia wnioskowana kwota dotacji nie może przekraczać 90 % sumy wszystkich kosztów realizacji zadania. Oferent zobowiązany jest wnieść wkład własny finansowy lub/i wkład własny osobowy lub/i wkład osobowy i rzeczowy) w wysokości co najmniej 10 % wszystkich kosztów realizacji zadania. Przy czym wysokość „wkładu własnego finansowego”, wartość „wkładu osobowego” oraz wartość „wkładu rzeczowego” może się zmieniać, o ile nie zmniejszy się wartość tych środków w stosunku do wydatkowanej kwoty dotacji.
  3. W przypadku wniesienia wkładu rzeczowego w realizację zadania jego wycena jest obowiązkowa i należy ją wykazać w ofercie w części V Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania oraz w przewidywanych Źródłach finansowania kosztów realizacji zadania. Wnoszony wkład rzeczowy w realizację zadania opisuje się w ofercie i jest on brany pod uwagę przy ocenie oferty.
  4. W ramach dotacji będą finansowane wyłącznie koszty bezpośrednio związane z realizacją zadania.
  5. Koszty administracyjne związane z realizacją zadania nie mogą w ofercie przekraczać 30% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.

Celem otwartego konkursu ofert jest dofinansowanie wkładu własnego do zadań Województwa Mazowieckiego, na których realizację Oferenci pozyskali bądź są w trakcie pozyskiwania środków finansowanych ze źródeł zewnętrznych (spoza Województwa Mazowieckiego), gdzie wymagany jest finansowy tzw. „wkład własny” (ze środków europejskich, strukturalnych, innych państw i organizacji międzynarodowych, polskich i zagranicznych organizacji pozarządowych, administracji centralnej, podmiotów komercyjnych. Nie dotyczy projektów finansowanych z budżetów samorządów lokalnych – powiatu, gminy oraz budżetu Wojewody Mazowieckiego a także środków europejskich, czy PFRON będących w dyspozycji Województwa Mazowieckiego).

Zakres i formy realizacji zadania:

  1. Dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego może być przyznana jedynie na dofinansowanie zadań realizowanych na rzecz Województwa Mazowieckiego i jego mieszkańców w roku 2024. W przypadku projektów wieloletnich, których rozpoczęcie realizacji planowane jest na 2024, ofertę można jedynie złożyć na tę część, która będzie realizowana w 2024 roku.
  2. W przypadku projektów, których termin zakończenia realizacji zadania jest krótszy niż 31 grudnia 2024 roku, zadanie nie może się kończyć wcześniej niż 2 miesiące od terminu rozstrzygnięcia naboru.
  3. Informacje o kosztach, które w ramach projektu zostaną pokryte z dotacji należy wpisać w sekcji VI oferty – inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
  4. Dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego może być przyznana jedynie na dofinansowanie zadania z zakresu działalności statutowej nieodpłatnej lub odpłatnej. Środki dotacji nie mogą być przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej Oferenta.
  5. Dofinansowanie zadań Województwa Mazowieckiego realizowanych przez organizacje pozarządowe w ramach programów finansowanych ze środków zewnętrznych, wraz z przekazaniem na ten cel dotacji, może być udzielone wyłącznie w przypadku realizacji zadań w obszarze działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt 1-32a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i sprecyzowanych w „Rocznym programie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok”.
  6. Do oferty należy obowiązkowo załączyć (w wersji elektronicznej - skan) potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię umowy na finansowe wsparcie realizacji projektu ze środków pochodzących spoza budżetu Województwa Mazowieckiego lub potwierdzenie otrzymania dotacji (uchwała/zarządzenie/decyzja o rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu dotacji) wraz z potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopią złożonego wniosku do instytucji dysponującej środkami spoza budżetu Województwa Mazowieckiego, co stanowi jedno z kryterium weryfikacji formalnej.
  7.  W przypadku złożenia jedynie potwierdzenia otrzymania dotacji po zatwierdzeniu przyznania dotacji przez Zarząd Województwa Makowieckiego, podpisanie umowy i przekazanie środków finansowych z dotacji nastąpi dopiero wówczas, gdy organizacja pozarządowa przedstawi umowę zawartą na realizację zadania ze środków pozabudżetowych.
  8. Oferent może wnioskować o dotację w maksymalnej wysokości 20 000,00 zł wymaganego tzw. „wkładu własnego”, tj. takiego, który ma obowiązek zapewnić zgodnie z zasadami innych konkursów/programów/funduszy lub który zadeklarował przy pozyskiwaniu środków finansowych na realizację zadań z źródeł zewnętrznych.
  9. W przypadku rozdysponowania środków finansowych przeznaczonych na ten konkurs w całości w pierwszym lub w kolejnych terminach, Województwo Mazowieckie zastrzega sobie możliwość nierozpatrywania ofert złożonych w następnych terminach.
  10. Dodatkowo na etapie składania ofert, w przypadku wskazania Partnera biorącego udział w realizacji zadania, należy przedłożyć: umowę partnerską, list intencyjny lub oświadczenie partnera określające jego wkład finansowy lub niefinansowy w zadanie.
  11. W ramach kryteriów weryfikacji merytorycznej, związanych ze specyfiką zadania konkursowego i wskazanych w karcie oceny merytorycznej, premiowane będą:
    1. działania umożliwiające rozwój Województwa Mazowieckiego oraz wsparcie jego mieszkańców – 7 punktów,
    2. zadanie o zasięgu regionalnym, czyli obejmuje co najmniej dwa powiaty – 3 punkty.

UWAGA
Informacje o projektowanym poziomie zapewnienia dostępności koniecznie muszą zostać zawarte w sekcji VI oferty – inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.

Oferent biorący udział w konkursie jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentem „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”, opublikowanym na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl – zakładka „Konkursy Ofert” – „Zasady przyznawania dotacji”.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama