Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert na realizacje zadań publicznych z zakresu rozwoju sektora pozarządowego w 2024

Reklama
Nabór od 16.02.2024 do 11.03.2024 15:30
Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego
Łączny budżet 190 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 20 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert na realizacje zadań publicznych z zakresu rozwoju sektora pozarządowego w 2024.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu rozwoju sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego w 2024 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zadania wskazane w ogłoszeniu konkursowym wpisują się w zadania wymienione w art. 4 ust. 1 pkt 27 i 33 i 34 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie: promocja i organizacja wolontariatu oraz działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w pkt 1–32a; działalność na rzecz podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych o których mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej (Dz. U. poz. 1812 i 2140). 

1. Otwarty konkurs ofert obejmuje realizację nastepujących zadań z zakresu rozwoju sektora pozarządowego:

1) Wsparcie utworzenia lub działania centrum organizacji pozarządowych/miejsca rozwoju aktywności społecznej - ośrodka, w którym NGO lub grupy nieformalne znajdą wsparcie w szczególności doradcze oraz informacyjne - merytoryczne, księgowe, prawne, nt. ogłoszeń konkursowych, sposobów wypełniania ofert/wniosków o dotacje, zakładania stowarzyszeń/fundacji, zasad angazowania wolontariuszy i in.

2) Wsparcie rozwoju działalności rzeczniczej organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego, w tym ich reprezentacji

3) Promocja i rozwój wolontariatu w województwie warmińsko-mazurskim poprzez regionalne lub subregionalne ośrodki/centra wolontariatu oferujące: 

a) wsparcie działalności kół/centrów/ośrodków wolontariatu, w tym organizujące szkolenia koordynatorów wolontariatu nt. zasad ich tworzenia, organizacji  i prowadzenia;

b) promowanie i wymiana dobrych praktyk w w/w zakresie;

c) wsparcie działań integrujących wolontariuszy

4) Promowanie postaw wolontariackich (np. w ramach realizacji kompanii społecznej, poprzez organizację ponadlokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przypadającego na dzień 5 grudnia)

​​2. W przypadku zadania wymienionego w ust. 1 pkt. 1 do rozliczenia zadania niezbędne będzie prowadzenie dokumentacji dot. udzielonego wsparcia zawierającej, w szczególności: zakres udzielonego wsparcia, komu zostało ono udzielone, czas jego trwania, imię i nazwisko osoby udzielającej wparcia - informację nt. sposobu dokumetowania udzielanego wsparcia należy wskazać w ofercie. 

3. W przypadku zadania wymienionego w ust.1 pkt 3 niezbędne będzie wskazanie zakresu działania ośrodka/ centrum wolontariatu. Jednak jego zasięg musi obejmować co najmniej 2 powiaty. 

4. W przypadku zadania wymienionego w ust. 1 pkt 4 przez ponadlokalny należy rozumieć obejmujący co najmniej 2 powiaty. 

Jedna organizacja może złożyć maksymalnie 2 oferty w ramach ogłoszonego konkursu.

Oferta powinna być przygotowana w taki sposób, aby przy realizacji zadania nie zostały wykluczone z uczestnictwa w nim osoby ze szczególnymi potrzebami, tj.:

  1. Przy wykonywaniu zadania publicznego Zleceniobiorca zobowiązany będzie, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie określonym w umowie.
  2. Oferent powinien określić sposób realizacji wymagań dostępności, o których mowa w pkt. 1, które uwzględni przy realizacji zadania publicznego. Wymagania należy dobrać do charakteru planowanego zadania – powinny być uwzględnione te, które mają zastosowanie do danego zadania.
  3. Informacje o projektowanym poziomie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania oferent powinien zawrzeć w sekcji VI oferty – inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
  4. Środki finansowe w ramach realizacji zadania publicznego mogą być przeznaczone przez oferenta na pokrycie wydatków związanych z zapewnieniem dostępności przy realizacji zadania publicznego. Zleceniobiorca planując zadanie publiczne powinien oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji, uwzględniający także nakłady poniesione z tytułu zapewnienia dostępności.
  5. Spełnienie wymogów dotyczących dostępności zgodnie z treścią ogłoszenia konkursowego podlega opinii komisji konkursowej i będzie sprawdzane na etapie realizacji lub sprawozdania lub kontroli realizacji zadania publicznego.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama