Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert nr 55/2024 na realizację zadania publicznego pn. "Organizacja i przeprowadzenie Poznańskiej Akademii...

Reklama
Otwarty konkurs ofert nr 55/2024 na realizację zadania publicznego pn. "Organizacja i przeprowadzenie Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego" w obszarze promocja i organizacja wolontariatu w 2024 roku
Nabór od 08.02.2024 do 29.02.2024 23:59
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
Łączny budżet 20 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 20 tys. PLN
Wolontariusze
Miasto Poznań, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert nr 55/2024 na realizację zadania publicznego pn. "Organizacja i przeprowadzenie Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego" w obszarze promocja i organizacja wolontariatu w 2024 roku.

OTWARTY KONKURS OFERT NR 55/2024 NA POWIERZANIE REALIZACJI ZADANIA MIASTA POZNANIA  W OBSZARZE „PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU” w 2024 roku  

 

I. Rodzaj zadania publicznego i wysokość środków publicznych przeznaczonych na jego realizację

Lp.

Nazwa zadania publicznego

Poniesione wydatki w 2023 roku

Planowane wydatki w 2024 roku

1

Organizacja i przeprowadzenie Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego

 

0,00 zł

 

20 000,00 zł

II. Opis zadania publicznego

Zadanie: Organizacja i przeprowadzenie Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego

  1. cel zadania: Celem głównym zadania jest przeprowadzenie programu edukacyjnego i rozwojowego w zakresie wolontariatu pracowniczego dla pracowniczek i pracowników z terenu miasta Poznania.
  2. grupa docelowa: pracownicy i pracowniczki firm z terenu miasta Poznania, którzy aktywizują, wspierają merytorycznie i organizacyjnie rozwój wolontariatu pracowniczego w przedsiębiorstwie, w którym pracują. Grupę docelową stanowią również pracowniczki i pracownicy, którzy chcą rozwijać i pobudzać powstanie wolontariatu pracowniczego w przedsiębiorstwie, w którym pracują.

III. Zasady przyznawania dotacji

  1. W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową w dziedzinie, której dotyczy otwarty konkurs ofert (zwane dalej oferentami).
  2. Oferta realizacji zadania publicznego (zwana dalej ofertą) musi spełniać wszystkie warunki określone w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  3. Oferta musi być złożona w języku polskim.
  4. Za błędy formalne oferty uznaje się:

       1) niezłożenie potwierdzenia złożenia oferty w formie określonej w ogłoszeniu konkursowym;

       2) złożenie potwierdzenia złożenia oferty po terminie;

       3) złożenie oferty przez podmiot nieuprawniony (lub podmioty nieuprawnione);

       4) złożenie potwierdzenia złożenia oferty bez podpisów osób upoważnionych.

      5. Dopuszcza się możliwość jednokrotnego uzupełnienia, w terminie do 2 dni roboczych od dnia oceny formalnej, błędu formalnego polegającego na złożeniu potwierdzenia złożenia oferty bez podpisów            osób upoważnionych. Informacja o możliwości uzupełnienia ww. błędu formalnego przekazywana jest oferentowi za pomocą platformy.

      6. W przypadku nieuzupełnienia błędu formalnego, o którym mowa w ust. 5, oferty, które ww. błąd zawierają, zostają odrzucone. Oferty niespełniające warunków formalnych nie będą oceniane pod                       względem merytorycznym.

      7. Od wyników otwartego konkursu ofert nie przysługuje odwołanie.

 

IV. Termin i warunki realizacji zadania publicznego

  1. Termin realizacji zadania publicznego: od 01 kwietnia 2024 do 31 grudnia 2024 roku.
  2. Termin wydatkowania środków przekazanych oferentom w ramach dotacji na realizację zadania publicznego: od 01 kwietnia 2024 do 31 grudnia 2024 roku.
  3. Oferent zobowiązuje się do realizacji zadania publicznego na zasadach określonych w umowie o powierzenie realizacji zadania publicznego (zwanej dalej umową).
  4. Od oferenta wymaga się informowania opinii publicznej o otrzymanej dotacji ze środków budżetu Miasta Poznania.
  5. Po zakończeniu realizacji zadania publicznego oferent zobowiązany jest do złożenia sprawozdania z jego realizacji, zgodnie z zapisami umowy.
  6. W kalkulacji przewidywanych kosztów zadania publicznego (stanowiącej część oferty) należy uwzględnić wyłącznie koszty niezbędne do realizacji tego zadania. Nie uwzględnia się w niej podatku od towarów i usług (VAT) w wysokości, w której podatnikowi przysługuje prawo do jego odzyskania lub rozliczenia w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego, przy czym:

          1) oferenci, którzy nie mają prawnej możliwości odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania publicznego (dla których podatek VAT jest kosztem),                              sporządzają kalkulację przewidywanych kosztów zadania publicznego w kwotach brutto (łącznie z podatkiem VAT);

          2) oferenci, którzy mają możliwość odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania publicznego (w całości lub w części), sporządzają kalkulację                                 przewidywanych kosztów zadania publicznego w kwotach netto (tj. nie uwzględniają w nich kwot podatku VAT, które będą podlegały odzyskaniu lub rozliczeniu).

         7. Możliwość odzyskania podatku VAT rozpatruje się w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

         8. Dopuszcza się dokonywanie przesunięć w wysokości do 15 % pomiędzy poszczególnymi działaniami określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów zadania publicznego. Dopuszcza się dowolne               zmniejszanie poszczególnych pozycji działań wynikające z ich przesunięć.

         9. Oferent przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za uwzględnienie minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, określonych w art.            6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

        10. W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych w umowie o powierzenie/wsparcie realizacji                   zadania publicznego zleceniobiorca zobowiązany będzie do:

        1) wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw              sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych                       spełniających normę EN 13432 lub EN 14995;

         2) podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;

         3) podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych;

        4) podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi;

       5) wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub mu podlegają;

      6) rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;

       7) nieużywania balonów wraz z plastikowymi patyczkami;

      8) niewypuszczania chińskich lampionów; 

      9) nieużywania sztucznych ogni i petard.            

     11. Inne warunki realizacji zadania publicznego:

      1) Poznańska Akademia Wolontariatu Pracowniczego jest pilotażowym programem skierowanym do menadżerek i menadżerów, specjalistek i specjalistów ds. CSR w organizacji, specjalistek i                           specjalistów zarządzających ludźmi w organizacji (HR), pracowniczek i pracowników firm z terenu miasta Poznania, którzy aktywizują, wspierają merytorycznie i organizacyjnie rozwój wolontariatu                     pracowniczego w przedsiębiorstwie, w którym pracują lub planują rozwijać wolontariat pracowniczy. Akademia ma być programem rozwojowym i edukacyjnym dla ww. osób, a także przestrzenią do                   poznania innych osób zajmujących się tematyką wolontariatu pracowniczego. Poprzez realizację zadania publicznego Miasto Poznań chce stworzyć przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń,                         wzajemnego poszerzania wiedzy w zakresie wolontariatu pracowniczego, jego organizacji i koordynacji, a także chce przyczynić się do utworzenia środowiska osób zajmujących się koordynacją i/lub                 organizacją wolontariatu pracowniczego, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących.  Program powinien zmierzać do wyłonienia szczególnie aktywnych i zaangażowanych pracowniczek         i pracowników firm z terenu miasta Poznania zainteresowanych rozwojem wolontariatu pracowniczego w przedsiębiorstwie, w którym pracują oraz  do zapewnienia im działań szkoleniowych i doradczych.

       2) Poznańska Akademia Wolontariatu Pracowniczego powinna składać się z co najmniej:

         - szkoleń i doradztwa dotyczących wolontariatu pracowniczego,

         - pracy w grupach mentorskich,

         - oficjalnego podsumowania Akademii.

         3) Oferent w trakcie realizacji zadania publicznego zobowiązany jest do przygotowania materiału wizualnego/audiowizualnego (np. filmiku) dotyczącego Poznańskiej Akademii Wolontariatu                                  Pracowniczego, który będzie elementem podsumowującym projekt. Ponadto oferent będzie zobowiązany do przekazania ww. materiału Zleceniodawcy celem udostępnienia go w mediach                                  społecznościowych i na stronach Miasta Poznania. Ww. materiał musi być przygotowany zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

        4) Oferent zobowiązany jest do używania nazwy: „Poznańska Akademia Wolontariatu Pracowniczego” oraz do przygotowania i organizacji spotkania podsumowującego Akademię.

        5) Oferent zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Programu Akademii przez Oddział Rozwoju Wolontariatu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych                    Urzędu Miasta Poznania.

       6) W koncepcji realizacji Akademii oferent zobowiązany jest przedstawić pomysł na: planowane działania, promocję działań w ramach Akademii, sposób dotarcia do potencjalnych uczestniczek i                           uczestników Akademii, materiał audiowizualny/wizualny dotyczący Akademii, sposób wyłonienia uczestniczek i uczestników Akademii, a także pomysł na podsumowanie Akademii.

      7) Oferent będzie zobowiązany do ścisłej współpracy w organizacji Akademii z Oddziałem Rozwoju Wolontariatu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych               Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskim Centrum Wolontariatu.

       8) Otwarty konkurs ofert ma charakter pilotażowy. Oferent w ramach realizacji zadania publicznego jest zobowiązany przeprowadzić ewaluację z realizacji zadania poprzez opracowanie raportu (                       rekomendacji), który należy przekazać Zleceniodawcy wraz ze sprawozdaniem z realizacji zadania publicznego. Raport powinien zostać załączony jako załącznik do sprawozdania końcowego na                       platformie www.witkac.pl (zwanej dalej platformą). Przygotowane rekomendacje posłużą do przygotowania kontynuacji zadania publicznego w kolejnych latach.

      9) Oferent będzie miał obowiązek umieszczania logo Zleceniodawcy, stosowania logotypu kampanii PoMocni Poznań i informacji: „Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania” na wszystkich         materiałach, w szczególności promocyjnych, informacyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych, dotyczących realizowanego zadania publicznego oraz zakupionych rzeczach, o ile ich wielkość i                               przeznaczenie tego nie uniemożliwia, proporcjonalnie do wielkości innych oznaczeń, w sposób zapewniający jego dobrą widoczność.   

     10) W przypadku utworzenia oficjalnej strony zadania publicznego w portalach społecznościowych (w szczególności Facebook, Instagram, Pinterest) należy w jego opisie umieścić zapis: „Sfinansowano ze        środków budżetowych Miasta Poznania” oraz  #poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań.

      11) W przypadku zamieszczania informacji (wpisów, zdjęć, materiałów video)  w mediach społecznościowych dotyczących wydarzeń związanych z zadaniem publicznym, do informacji należy dołączyć              zapis: „Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania” oraz #poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań.

V. Termin i sposób składania ofert oraz potwierdzenia złożenia ofert

  1. Ofertę należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy www.witkac.pl (zwanej dalej platformą) w terminie do 29 lutego 2024 roku.
  2. Wygenerowane za pomocą platformy, wydrukowane potwierdzenie złożenia oferty należy podpisać i złożyć (pocztą, kurierem lub osobiście) w Kancelarii Urzędu Miasta Poznania przy ul. 3 Maja  46, 61-728 Poznań (parter) albo przesłać drogą
    e-mailową w formie skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres zss@um.poznan.pl oraz do wiadomości: wolontariat@um.poznan.pl (w jednej wiadomości), nie później niż w terminie do 3 dni roboczych od dnia zakończeniu naboru za pomocą platformy, tj. do 5 marca 2024 roku.
  3. Za datę dostarczenia potwierdzenia złożenia oferty do Urzędu Miasta Poznania uznaje się datę wpływu skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mailowy zss@um.poznan.pl oraz do wiadomości: wolontariat@um.poznan.pl (w jednej wiadomości) lub w przypadku potwierdzenia złożenia oferty pocztą, kurierem lub osobiście decyduje data wpływu potwierdzenia do Urzędu Miasta Poznania.
  4. W przypadku przesłania skanu potwierdzenia złożenia oferty na adres e-mailowy adres zss@um.poznan.pl oraz do wiadomości: wolontariat@um.poznan.pl (w jednej wiadomości) potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej należy dostarczyć do Urzędu Miasta Poznania przy podpisaniu umowy. Potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej dotyczy organizacji, które otrzymały dofinansowanie.
  5. Dopuszcza się możliwość wycofania przez oferenta oferty złożonej za pomocą platformy na każdym etapie jej dalszego procedowania. Pracownik merytoryczny wycofuje ofertę za pomocą platformy po złożeniu przez oferenta pisemnego lub elektronicznego oświadczenia o wycofaniu oferty.   

 

VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania ich wyboru

  1. Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert nastąpi najpóźniej do dnia 29 marca 2024 roku.
  2. Przy wyborze ofert stosowany jest tryb otwartego konkursu ofert, określony w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  3. Za ofertę ocenioną pozytywnie uważa się każdą, która uzyska średnią liczbę punktów powyżej 51 w skali oceny od 0 do 100. Nie wszystkie oferty ocenione pozytywnie muszą uzyskać środki finansowe z budżetu Miasta Poznania.
  4. Ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert, wraz z decyzją o wysokości kwoty przyznanej dotacji, dokonuje Prezydent Miasta Poznania w formie zarządzenia.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama