Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

MSiT: Nabór na operatorów Programu Szkolny Klub Sportowy – edycja 2024

Reklama
Nabór od 31.01.2024 do 16.02.2024 23:59
Ministerstwo Sportu i Turystyki
tel. 22 24 43 155, 22 24 47 355, 22 24 43 266.
Łączny budżet 40 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2024 roku Programu Szkolny Klub Sportowy. Budżet programu wynosi 40 mln zł.

Nabór dotyczy wyłonienia operatora krajowego oraz operatorów wojewódzkich. Tegoroczna formuła realizacyjna Programu zakłada prowadzenie zajęć do końca roku szkolnego (21 czerwca). Takie rozwiązanie wynika z planowanego uruchomienia w drugiej połowie roku,  nowego ogólnopolskiego programu aktywizacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej.

Nabór wniosków

Termin składania wniosków określono do 16 lutego 2024 r., a ich rozpatrzenie nastąpi do 4 marca 2024 r.

Program Szkolny Klub Sportowy

Program Szkolny Klub Sportowy to systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego założenia realizacyjne poprzez swoją prostotę i uniwersalność dają możliwość korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego.

Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć z uwagi na obecne deficyty społeczne - kładziemy nacisk na dzieci mniej sprawne. SKS funkcjonuje we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio przeszło 300 tys. dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne są w naszym Biuletynie Informacji Publicznej

Reklama