Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

2 Edycja Konkursu Grantowego POP Fund - Projekty Średnie

Reklama
Nabór od 27.12.2023 do 23.01.2024 23:59
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
Łączny budżet 2,173 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje od 50 tys. do 200 tys. PLN
Cudzoziemcy, migranci

Budżet tej edycji konkursu przeznaczony na Projekty Średnie to 2 400 000 zł. O Średnie Granty aplikować mogą: fundacje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne. Organizacje nie muszą dysponować wkładem własnym, jednak muszą być zarejestrowane w Polsce i mieć co najmniej trzy lata doświadczenia w realizacji działań pomocowych. Zapraszamy do składania wniosków szczególnie organizacje prowadzące projekty poza największymi polskimi miastami.

Finansowanie mogą uzyskać projekty wspierające uchodźczynie i uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce i wpisujące się w jeden lub więcej z sześciu priorytetów. Priorytety te obejmują: 

●      poprawę jakości życia uchodźców poza głównymi ośrodkami miejskimi

●      wsparcie dobrowolnej wyprowadzki z ośrodków zbiorowego zakwaterowania,

●      włączenie dzieci uchodźczych do polskiego systemu edukacji

●      wsparcie osób nieaktywnych zawodowo, starszych i/lub z niepełnosprawnością oraz pozostałych grup szczególnie narażonych na wykluczenie (w tym mniejszości etnicznych i seksualnych). 

Projekt powinien być kierowany przede wszystkim do uchodźców z Ukrainy (min. 50% odbiorców), ale może obejmować także osoby ze społeczności lokalnej, doświadczające podobnych trudności.

Maksymalna kwota grantu w konkursie na Projekty Średnie: 200 000 zł.

Aby aplikować o Projekty Małe lub Duże, należy wybrać odpowiednią ścieżkę grantową w profilu PCPM w systemie Witkac: https://witkac.pl/#/urzad/index/382

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama