Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć stowarzyszenie i napisać jego statut? Wszystkie informacje w poradniku PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Granty Europejskiej Fundacji Młodzieży (EYF) - trwają nabory wniosków

Reklama
Nabór od 28.11.2023 do 01.10.2024 23:59
Europejska Fundacja Młodzieży
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
Europejska Fundacja Młodzieży wspiera międzynarodowe działania realizowane przez krajowe lub międzynarodowe organizacje młodzieżowe. Najbliższy termin składania wniosków na działania międzynarodowe EYF i roczne plany pracy mija 1 października 2024 r.

Europejska Fundacja Młodzieży (EYF) została założona w 1972 roku przez Radę Europy w celu zapewnienia wsparcia finansowego i edukacyjnego europejskim działaniom młodzieżowym. Do Fundacji mogą aplikować wyłącznie młodzieżowe organizacje pozarządowe z 46 państw członkowskich Rady Europy oraz sygnatariusze Europejskiej Konwencji Kulturalnej.

EYF przyznaje dotacje na projekty zgodne z wartościami i działalnością Rady Europy oraz szczegółowymi priorytetami sektora młodzieżowego Rady Europy. Projekty muszą być zaprojektowane tak, aby:    

  • wzmacniać pokój i współpracę w Europie;
  • promować bliższą współpracę i zrozumienie wśród młodych ludzi;
  • zachęcać do wymiany informacji;
  • stymulować wzajemną pomoc.

Jakiego rodzaju projekty wspiera EYF?

Główny cel Twojej działalności powinien mieścić się w jednej z następujących kategorii:

  • Podnoszenie świadomości: uczestnicy zostają uświadomieni o czymś (wiedzy, konkretnej sytuacji, konkretnych rozwiązaniach lub reakcjach). Wynik: Uczestnicy mogą powiedzieć „Teraz wiem o…” i/lub „Jestem świadomy…”.
  • Rozwój umiejętności: uczestnicy rozwijają umiejętności radzenia sobie z sytuacją. Wynik: Uczestnicy są w stanie powiedzieć „Teraz mogę to zrobić” lub/lub „Teraz potrafię…”.
  • Współpraca: umiejętności i wiedza uczestników stanowią podstawę do zbudowania i/lub opracowania produktu (np. kampanii, wytycznych, rekomendacji itp.). Wynik: Uczestnicy mogą powiedzieć: „Przyczyniłem się do opracowania tego…”.

Niektóre działania łączą w sobie wszystkie trzy. Powinieneś jednak wybrać ten, który najlepiej odpowiada wkładowi, wynikom i konkretnym rezultatom, które chcesz osiągnąć.

Termin działań międzynarodowych EYF i roczne plany pracy na kolejny rok to:

  • 1 października (północ CET)

Terminy te nie dotyczą specjalnego naboru EYF na wsparcie młodych ludzi z Ukrainy. W ramach tego specjalnego zaproszenia wnioski napływają na bieżąco. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź stronę internetową specjalnego zaproszenia.

Przypominamy, że o dotacje na działania pilotażowe mogą ubiegać się wyłącznie lokalne i krajowe organizacje młodzieżowe. Jeżeli zainteresowana organizacja nie jest jeszcze zarejestrowana w EYF, prosimy o jak najszybszą rejestrację. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Więcej informacji na temat działań pilotażowych znajdziesz na tej stronie

Więcej o przykładach wspartych projektów przeczytasz tutaj.

Więcej o zarządzaniu budżetem i finansami dowiesz się na tej stronie.

Wersje Word aplikacji do działań pilotażowych można znaleźć tutaj.

Źródło: Europejska Fundacja Młodzieży
Reklama