Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >
Realizacja zadania publicznego w obszarze "działalność na rzecz integracji cudzoziemców" pn. "Prowadzenie kursów języka polskiego...
Nabór ma na celu wyłonienie oferenta, który zrealizuje zadanie publiczne w obszarze "działalność na rzecz integracji cudzoziemców" pn. "Prowadzenie kursów języka polskiego jako obcego dla młodzieży - obywatelek i obywateli Ukrainy”
Zadanie finansowane w 100 % ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).
Daty skrajne, w których można zrealizować zadanie: 01.10.2023-20.12.2023 r., przy czym zakłada się, że realizacja zadania rozpocznie się nie wcześniej niż 5 dni od złożenia oferty (Urząd Miasta Poznania musi mieć czas na ocenę oferty i przygotowanie umowy).
Najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia kursów języka polskiego jak obcego dla młodzieży pochodzącej z Ukrainy:
- Nabór odbywa się na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Poznania nr 316/2022/P z dnia 21 kwietnia 2022 roku w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie, sposobu rozliczania oraz kontroli dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy świadczonej przez Miasto Poznań na rzecz obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
- Celem realizacji zadania publicznego jest nauka młodzieży w wieku 15-24 lat pochodzącej z Ukrainy języka polskiego na poziomie minimum A1, A2 lub B1, która przybyła z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz młodzieży w wieku 15-24 lat pochodzącej z Ukrainy, posiadającej Kartę Polaka, która wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyła na terytorium Rzeczypospolitej.
- Za prowadzenie kursu/ kursów językowych odpowiedzialni będą oferenci wybrani w ramach niniejszego naboru.
- Kurs/kursy mogą trwać maksymalnie do 20 grudnia 2023 r. i będą prowadzone na terenie miasta Poznania.
- Kurs/kursy językowe będą prowadzone na poziomie minimum A1, A2 lub B1. Należy podać na jakim poziomie będą odbywały się kursy.
- Beneficjentami zadania publicznego mogą być: młodzież w wieku 15-24 lat. Nie przewiduje się udziału dzieci i dorosłych w ramach niniejszego naboru.
- Oferent jest zobowiązny do przekazania w sprawozdaniu dokładnej liczby młodzieży, która wzięły udział w kursie/kursach, w tym liczbę młodzieży z podziałem na płeć (informacje potrzebne do danych statystycznych).
- Każdy z kursów musi być dedykowany minimum 10-osobowej grupie.
- Kurs powinien obejmować minimum 20 a maksymalnie 30 godzin lekcyjnych.
- Kurs/kursy powinny być realizowane przez osobę/osoby posiadające odpowiednie kompetencje i kwalifikacje, w tym władające językiem ukraińskim i/lub rosyjskim.
- Kurs/kursy powinny odbywać się w formie stacjonarnej.
- Koszty administracyjne zadania (np. najem sali, koordynacja, promocja) nie powinny przekraczać 25% wartości zadania.
- Oferent ma obowiązek dostosowania oferty do obowiązujących w Polsce obostrzeń związanych aktualną sytuacją epidemiczną dotyczącą rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2, w szczególności śledzenia komunikatów, wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych właściwych służb i organów. W przypadku uzyskania dotacji oferent zobowiązany jest do przekazania odbiorcom zadania publicznego informacji dotyczących obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną.
- Zleceniobiorca przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za uwzględnienie minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Forma realizacji zadania publicznego - powierzenie. Powierzenie oznacza, że Oferent nie deklaruje zaangażowania w realizację zadania własnego wkładu finansowego. Ponadto beneficjenci nie ponoszą opłat za korzystanie z pomocy.
- W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonych w szacunkowej kalkulacji kosztów realizacji zadania publicznego, co oznacza, że jeśli dany wydatek finansowy z dotacji wykazany w sprawozdaniu z realizacji zadania publicznego nie będzie równy odpowiedniemu kosztowi określonemu w umowie, to uznaje się za zgodny z umową wówczas, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 20%, przy czym ogólna kwota dotacji nie może ulec zwiększeniu.
- W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych w umowie o powierzenie realizacji zadania publicznego zleceniobiorca zobowiązany będzie do:
- wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych spełniających normę EN 13432 lub EN 14995,
- podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
- podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych,
- podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,
- wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą lub podlegają recyklingowi,
- rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych,
- nieużywania balonów wraz z plastikowymi patyczkami,
- niewypuszczania chińskich lampionów,
- nieużywania sztucznych ogni i petard.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl