Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Dotacje Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na wsparcie ukraińskich partnerów

Reklama
Nabór od 17.08.2023 do 31.12.2023 23:59
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
ukraina@pnwm.org
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież
Od 30 lat istnienia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Ukraina stanowi stały element wymiany młodzieży. Od ponad 10 lat PNWM co roku wspiera ponad 100 polsko-niemiecko-ukraińskich spotkań młodzieży. Projekty z Ukrainą stanowią największą część projektów trójstronnych dofinansowywanych przez naszą organizację.

Jeśli aktualnie zastanawiają się Państwo nad tym, jak w tym trudnym czasie wesprzeć ukraińskie organizacje partnerskie lub jaką konkretną pomoc im zaoferować, prosimy zapoznać się z poniższymi możliwościami uzyskania dotacji PNWM, a także z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (w prawej kolumnie).

Pobyt indywidualny

Polscy i niemieccy partnerzy mogą zaprosić osoby ze swoich organizacji partnerskich w Ukrainie na indywidualny pobyt (do trzech miesięcy) w Polsce lub Niemczech. PNWM udzieli dofinansowania w kwocie do 90 złotych na dzień i osobę (w Niemczech 30 euro) oraz znacząco zrefunduje koszty podróży. Program realizowany jest w ramach hospitacji – dla nauczycieli, pracowników stowarzyszeń, placówek młodzieżowych i innych organizacji lub w ramach praktyk (dla osób poniżej 27 roku życia). Wniosek o dotację należy złożyć przez system OASE (rodzaj projektu: wymiana indywidualna / praktyki / hospitacja). Podczas wypełniania wniosku można podać partnerów projektu, załączyć program i opisać cele, ale treści te nie są niezbędne do złożenia wniosku.

Polsko-niemiecko-ukraińskie spotkania młodzieży

Mogą Państwo zorganizować trójstronny projekt z dofinansowaniem PNWM, także jeśli uczestnicy/uczestniczki z Ukrainy przebywają już w Polsce/Niemczech. W tym przypadku obowiązują zasady dofinansowania dla projektów trójstronnych z krajami Partnerstwa Wschodniego lub z Rosją (zob. pnwm.org/pwr).

Zostańmy w kontakcie 4×3 i 4×1

Jeśli polsko-niemieckie partnerstwo chciałoby wyrazić swoje poparcie dla pokoju i zorganizować akcję humanitarną lub społeczną (w ramach spotkania młodzieży lub w miejscu swojej siedziby), może ubiegać się o dofinansowanie kosztów projektu w kwocie do 3000 złotych lub 1000 euro. Więcej informacji

Prosimy o wyrozumiałość wobec faktu, że portal OASE nie jest jeszcze całkowicie dostosowany do tej zmiany, dlatego prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami, które ułatwią Państwu złożenie wnioskuLink do pliku.

Wnioski można składać na bieżąco.

Reklama