Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >
Nabór ofert w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na...
Informacja o możliwości składania ofert w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań publicznych w sferze upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.
Dział I Rodzaj zadania
Przygotowanie oraz przeprowadzenie działań – o tematyce praw człowieka, wolności, równości i tolerancji, w tym konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Pomorza Zachodniego.
Konkurs będzie elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka na Pomorzu Zachodnim.
Dział II Planowane środki
Na realizację ww. zadań przeznaczona jest kwota w wysokości 10 000,00 zł
(słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100)
Dział III Podmioty uprawnione do otrzymania dotacji
Oferty mogą składać organizacje pozarządowe oraz podmioty o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U z 2023r., poz. 571), realizujące zadania statutowe w danej dziedzinie tj. w sferze upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Dział IV Wymagania w zakresie składanych ofert/termin realizacji zadań
- Zadania mogą być realizowane w okresie od 01.09.2023 r. do 15.12.2023 r. jednak pojedyncze zadanie, nie może być realizowane w okresie dłuższym niż 90 dni.
- Dotacja może być udzielona maksymalnie w kwocie 10 000,00 zł na jedno zadanie.
- Zadanie przedstawione do realizacji powinno mieć charakter regionalny.
- Organizacja pozarządowa, realizując zadania finansowane z udziałem środków publicznych, zobowiązana jest stosować się do zasad związanych z zapewnianiem dostępności osobom
ze szczególnymi potrzebami, wynikającymi z art. 4 ust. 3 i ust. 4 oraz art. 5 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r., poz. 2240 ze zm.).
Dostępność musi być zapewniona co najmniej w zakresie minimalnych wymagań określonych
w art. 6 ww. ustawy. Obowiązek zapewnienia dostępności dotyczy proponowanego do realizacji zadania przedstawionego w ofercie składanej w ramach przedmiotowego konkursu.
W wypadku braku obiektywnych możliwości zapewnienia dostępności, wynikających np. z powodów technicznych, obligatoryjnym staje się zapewnienie odbiorcom realizowanych zadań ze szczególnymi potrzebami dostępu alternatywnego, o którym mowa w art. 7 ww. ustawy.
W związku z powyższym, wymagane jest wskazanie w składanej ofercie realizacji zadania publicznego, w jaki sposób zapewniona będzie realizacja wymagań z art. 6 ustawy - adekwatnych do realizacji danego zadania.
Informacje o sposobie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania przedstawionego w ofercie w obszarze architektonicznym, cyfrowym, komunikacyjno-informacyjnym lub przewidywanych formach dostępu alternatywnego, oferent powinien skazać w sekcji VI oferty – Inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
W przypadku konieczności zastosowania dostępu alternatywnego, należy go szczegółowo opisać oraz uzasadnić zastosowane rozwiązanie.
Organizacja pozarządowa, planując realizację zadania publicznego, powinna oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji z ewentualnym uwzględnieniem nakładów z tytułu zapewnienia dostępności (np. z tytułu konieczności najmu pomieszczeń wolnych od barier poziomych i pionowych, w których realizowane będzie zadanie publiczne, instalacji urządzeń, których celem jest wspomaganie słyszenia lub zapewnienia innego sposobu komunikacji, konieczności zapewnienia wsparcia innej osoby, opracowywania treści cyfrowych w ramach zadania i podlegających publikacji np. dokumenty rekrutacyjne, filmy dostępne cyfrowo).
Dział V Składanie ofert
- Wszystkie oferty składane są do Urzędu w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora witakc.pl.
- Każda oferta złożona w generatorze otrzymuje swój numer indentyfikacyjny tzw. sumę kontrolną, zgodną z wersją elektroniczną złożoną w generatorze.
- Podmiot składający ofertę przez generator zobowiązany jest do złożenia w formie załącznika do oferty „potwierdzenia złożenia oferty” w postaci skanu stanowiącego załącznik nr 1 do oferty,
- „Potwierdzenie złożenia oferty”, wymaga podpisania zgodnie ze sposobem reprezentacji
w zakresie oświadczenia woli podmiotu i składane jest w generatorze w postaci skanu. (Tylko podpisane oferty zgodnie ze sposobem reprezentacji podlegają rozpatrzeniu), - O terminie złożenia oferty do Urzędu decyduje data złożenia oferty w generatorze wraz
z podpisanym potwierdzeniem jej złożenia, - Oferty składane poza generatorem lub złożone bez „potwierdzenia ich złożenia” nie będą podlegały rozpatrzeniu.
- Załączniki do oferty składane są wyłącznie w formie skanu tj. przed złożeniem oferty
w generatorze należy załączyć załączniki do oferty i następnie złożyć ofertę.
Dział VI
Nabór oferty prowadzony jest w trybie ciągłym do czasu wyczerpania środków przeznaczonych na ich realizację o których mowa w Dziale II, nie dłużej jednak niż do dnia 17.08.2023 r. go godziny 15.00.
Dział VII
Szczegółowych informacji w zakresie ogłoszonego naboru udziela Wydział Współpracy Społecznej, tel. , 91 31 14 916, mail: mmarczak@wzp.pl
Wymagane załączniki do oferty:
- Załącznik nr 1 – potwierdzenie złożenia oferty (skan),
- Załącznik nr 2 - w przypadku gdy oferent nie podlega wpisowi w Krajowym Rejestrze Sądowym – potwierdzona za zgodność z oryginałem kopia aktualnego wyciągu z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający osobowość prawną oferenta.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl