Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 03.08.2023 do 24.09.2023 23:59
Fundacja Stocznia
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Organizacje pozarządowe
Fundacja Stocznia zaprasza do udziału w nowym programie „Wydział partycypacji”, którego głównym celem jest wzmocnienie kompetencji organizacji pozarządowych działających w obszarze partycypacji obywatelskiej – zarówno w zakresie funkcjonowania samej organizacji, jak i prowadzenia przez nią działań partycypacyjnych. Rekrutacja do programu zakończy się 24 września.

Na czym polega program?

„Wydział partycypacji” to dwuetapowy program, którego głównym celem jest wzmocnienie kompetencji organizacji pozarządowych działających w obszarze partycypacji obywatelskiej – zarówno w zakresie funkcjonowania samej organizacji, jak i prowadzenia przez nią działań partycypacyjnych.

Pierwszy etap obejmuje działania sieciująco-szkoleniowe (m.in. z zakresu zarządzania finansami i zespołem, komunikacji), drugi – daje możliwość aplikowania o grant na rozwój działań partycypacyjnych organizacji i jej rozpoznawalności w tym zakresie.

W ramach programu wspieramy organizacje merytorycznie i finansowo, m.in. poprzez:

  • organizację trzech dwudniowych zjazdów szkoleniowo-sieciujących w Warszawie dla 1–2 osób z organizacji,
  • dostosowanie programu i ekspertów/ek do potrzeb organizacji zakwalifikowanych do programu,
  • możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami/kami,
  • przekazanie grantu w wysokości do 11 tys. zł na rozwój działań partycypacyjnych organizacji i jej rozpoznawalności w tym zakresie.

Poza wzmocnieniem kompetencji uczestników i uczestniczek „Wydział partycypacji” jest również po to, żeby poprzez komponent sieciujący umożliwić praktykom i praktyczkom partycypacji wymianę doświadczeń i rozmowę o tym, jak widzą współcześnie partycypację w Polsce, jej przyszłość i to, w którą stronę powinna się rozwijać.

W programie zaplanowane są dwa nabory:

  • pierwszy skierowany do organizacji, które posiadają wieloletnie (co najmniej 5-letnie) doświadczenie w prowadzeniu i rozwijaniu aktywności społecznej, w szczególności partycypacji obywatelskiej w Polsce (lipiec–wrzesień 2023),
  • drugi dla organizacji, które mają krótsze (co najmniej 2-letnie) doświadczenie w obszarze partycypacji obywatelskiej i chciałaby rozwijać się w tym obszarze (początek 2024).

Webinarium informacyjne: 12 września o godz. 15:00 

Zapraszamy na webinarium informacyjne dla wszystkich organizacji zainteresowanych pierwszym naborem - możesz się zgłosić poprzez ten formularz. Webinar odbędzie się online poprzez platformę Zoom (kliknij tutaj). Więcej informacji można znaleźć na podstronie programu.

„Wydział partycypacji” jest częścią projektu PROTEUS koordynowanego przez Transatlantic Foundation realizowanego w ramach programu EU Citizens, Equality, Rights and Values (CERV). PROTEUS zajmuje się wyzwaniami stojącymi przed społeczeństwem obywatelskim, takimi jak: upadek demokracji, polaryzacja społeczeństwa i polityczna autokratyzacja, które osłabiają funkcjonowanie i witalność społeczeństwa obywatelskiego w ośmiu krajach Europy Środkowej: Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Ogólnym celem projektu jest wzmocnienie organizacji społeczeństwa obywatelskiego i inicjatyw obywatelskich, a także wzmocnienie pozycji działaczy społecznych, tak aby byli w stanie chronić, promować i podnosić świadomość europejskich wartości i praw podstawowych oraz praw UE obywateli zgodnie z Kartą praw podstawowych Unii Europejskiej.

Program dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Źródło: https://partycypacjaobywatelska.pl/wydzial
Reklama