Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego realizowanego w Gminie Białe Błota w 2023 r...
WÓJT GMINY BIAŁE BŁOTA
na podstawie art. 4 ust. 1 pkt. 17 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U z 2023 poz. 571) oraz Uchwały Nr RGK.0007.137.2022 Rady Gminy Białe Błota z dnia 29 listopada 2022 roku w sprawie przyjęcia „Rocznego Programu współpracy Gminy Białe Błota na
2023r. z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”
ogłasza
otwarty konkurs ofert na realizacje zadania publicznego realizowanego
w gminie Białe Błota w 2023 roku w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego pn.: „Święto Gminy Białe Błota”.
UWAGA:
W ramach konkursu wspierane będą zadania stanowiące integralną część obchodów Święta Gminy, których główne wydarzenia i działania odbywać się będą w nieprzekraczalnym terminie od 26.08.2023r. do 31.10.2023 r.
WYSOKOŚĆ ŚRODKÓW PRZEWIDZIANYCH NA REALIZACJĘ ZADANIA
- Na realizację zadania w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego pn.: „Święto Gminy Białe Błota” przeznaczona została kwota
o wartości 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100). - Kwota może ulec zmniejszeniu w przypadku stwierdzenia, że zadanie może być zrealizowane mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadania z ważnych przyczyn, trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
- Dotacje udzielone w roku ogłoszenia konkursu oraz w roku poprzedzającym,
na realizacje zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego:
w 2022 roku : 40.000,00 zł
w 2023 roku : 0,00 zł
TERMIN I WARUNKI REALIZACJI ZADANIA
- Konkurs obejmuje zadania, które winny być zrealizowane w roku obchodów
50-lecia Gminy Białe Błota, w tym podczas Święta Gminy dnia 26.08.2023 roku
i nie dłużej niż do 31.10.2023r. - Termin wydatkowania środków przekazanych oferentom w ramach dotacji
na realizację zadań publicznych liczony jest od dnia podpisania umowy. - Zadanie należy wykonać z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie konkursowej.
- Zadanie należy zrealizować na rzecz mieszkańców gminy Białe Błota.
- Zadanie zgłaszane do konkursu musi być przedmiotem działalności statutowej oferenta.
- W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie, spełniające następujące warunki:- zamierzają realizować zadanie na rzecz mieszkańców gminy Białe Błota,
- prowadzą działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem,
- dysponują odpowiednio wyszkoloną kadrą zdolną do realizacji zadania,
- złożą w elektronicznym generatorze wniosków www.witkac.pl poprawnie sporządzoną ofertę wraz z wymaganymi załącznikami.
- W niniejszym konkursie podmiot uprawniony może złożyć tylko jedną ofertę, pod rygorem odrzucenia każdej kolejnej złożonej oferty zgodnie z podaną datą
i godziną wpływu w generatorze wniosków i wpływie potwierdzenia złożenia wniosku w generatorze wniosków do Urzędu Gminy Białe Błota. - Dofinansowaniu podlegają wyłącznie koszty określone w ofercie oraz w zawartej umowie.
- Dopuszcza się przenoszenie wydatków pomiędzy kosztami do 10% wysokości otrzymanej dotacji bez uprzedniego aneksu. Zwiększenie lub zmniejszenie wydatków powyżej 10 % wymaga pisemnego aneksu.
- Dopuszcza się wykreślenie ujętych w ofercie kosztów realizacji zadania publicznego. Powyższe wymaga zgody zlecającego zadanie
i sporządzenia aneksu do umowy. - Podmiot realizujący zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa,
w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. - W związku z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240), każda oferta składana do konkursu powinna uwzględniać realizację działań na rzecz równego dostępu do działalności prowadzonej przez organizację pozarządową dla osób ze szczególnymi potrzebami w postaci oświadczenia.
- Podmiot dotowany po realizacji zadania zobowiązany jest do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z wykonanego zadania.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl