Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >
Organizacja 5. Warszawskiej Olimpiady Seniorów – wydarzenia sportowo-rekreacyjnego o charakterze olimpiady sportowo-rekreacyjnej z elementami rywalizacji sportowej w co najmniej 7 z wymienionych dyscyplin (pływanie, bieganie na dystansach (na bieżni), pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z broni pneumatycznej, strzelanie z łuku, ergometry wioślarskie, tenis stołowy, tenis ziemny, szachy, brydż). Możliwe jest rozszerzenie oferty o dodatkowe dyscypliny, konkurencje, aktywności i atrakcje, wzbogacające atrakcyjność imprezy. Uczestnicy – warszawscy seniorzy (60+) w 4 kategoriach:
1. 60-69 rok życia,
2. 70-75 rok życia,
3. Powyżej 76 roku życia,
4. Open.
Przeprowadzenie akcji informacyjno-promocyjnej w okresie poprzedzającym imprezę we współpracy z Warszawską Radą Seniorów, Dzielnicowymi Radami Seniorów, Warszawskimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku, Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów, Klubami Seniorów w Dzielnicach m.st. Warszawy, Urzędami Dzielnic m.st. Warszawy, Ośrodkami Sportu i Rekreacji w Dzielnicach m.st. Warszawy, jednostkami m.st. Warszawy działającymi na rzecz seniorów.
W formularzu ofertowym, w pkt III.3 – syntetyczny opis zadania należy przedstawić informację o proponowanych sposobach informowania i rekrutacji uczestników imprezy.
Zapewnienie obiektów do realizacji zadania pozostaje w gestii m.st. Warszawy. Obiekty udostępnione zostaną we wrześniu 2023 r.
W postępowaniu konkursowym zostanie wybrana tylko jedna oferta.
Warunki jakie muszą spełnić oferent ubiegający się o dotację:
- posiadanie doświadczenia w realizacji zadań podobnego typu,
- przeprowadzenie naboru do w udziału w wydarzeniu,
- zatrudnienie wykwalifikowanej kadry doświadczonej w prowadzeniu zajęć z osobami starszymi,
- zapewnienie opieki i pomocy osobom uczestniczącym w zawodach,
- zapewnienie należytej promocji imprezy.
Oferent jest zobowiązany do spełnienia obowiązku ubezpieczenia imprezy.
Środki finansowe przyznane na realizację zadania oferent będzie mógł przeznaczyć na:
A: Koszty merytoryczne realizacji działań:
- zakup sprzętu sportowego (w tym odzieży sportowej) niezbędnego do realizacji zadania (którego koszty finansowane z dotacji nie mogą przekroczyć 5% dotacji) – należy prowadzić ewidencję: przychód-rozchód zakupionego sprzętu,
- wynajem urządzeń i sprzętu sportowego,
- wyżywienie i napoje dla zawodników (z wyłączeniem zakupu słodyczy),
- obsługę techniczną,
- obsługę sędziowską,
- ubezpieczenie OC imprezy,
- opiekę medyczną,
- transport uczestników/sprzętu,
- zakup nagród (puchary, medale, dyplomy, koszulki, maskotki, drobne upominki),
- dystrybucja materiałów promocyjnych.
B: Koszty administracyjne:
- obsługa administracyjna, obsługa finansowo-księgowa, której koszty finansowane z dotacji nie mogą przekroczyć 10% dotacji,
- przygotowanie, zakup materiałów promocyjnych (wyłącznie: zaproszenia, plakaty, banery, roll-up, windery, ekrany led, nośniki outdoorowe) z informacją o współfinansowaniu/finansowaniu zadania przez m.st. Warszawa, których koszty finansowane z dotacji nie mogą przekroczyć 5% dotacji.
Inne koszty związane ze specyfiką zadania wraz z uzasadnieniem, które należy wpisać w pkt. VI oferty: „Inne informacje”.
Wyniki przeprowadzonych przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy kontroli realizacji zadań merytorycznych lub finansowych w 2022 r. będą brane pod uwagę w ramach oceny kryterium „Możliwość realizacji zadania publicznego przez oferenta”.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl