Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w tym...
Przedmiotem konkursu jest wybór realizatora/realizatorów zadania publicznego polegającego na wzmocnieniu opieki nad chorującymi na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące, ograniczające życie choroby.
Zadanie realizowane będzie w formie domowej i stacjonarnej opieki paliatywnej i hospicyjnej. Opieka paliatywna i hospicyjna obejmuje wszechstronne działania interdyscyplinarnego zespołu (medycznego, pracownika socjalnego, psychologa, duchownego, ). Opieka ta ma na celu: zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wsparcie dla rodzin.
Oferent powinien posiadać niezbędne warunki oraz doświadczenie w zakresie prowadzenia domowej i stacjonarnej opieki paliatywnej i hospicyjnej. Świadczenia w warunkach stacjonarnych udzielane będą przy zachowaniu całodobowego dostępu do opieki.
Zadanie publiczne realizowane w ramach niniejszego konkursu w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej, może obejmować wyłącznie działania wspierające w odniesieniu do świadczeń gwarantowanych określonych w odrębnych przepisach.
Zadanie obejmuje:
- Prowadzenie opieki paliatywnej i hospicyjnej nad chorymi objętymi zadaniem.
- Prowadzenie wsparcia dla rodzin osób objętych zadaniem w czasie trwania choroby i w okresie żałoby (edukacja w zakresie opieki nad chorym, pomoc w pielęgnacji, pomoc psychologa, pracownika socjalnego i duchownego).
- Zakupienie lub wypożyczenie dla osób objętych zadaniem, m.in.: niezbędnego sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, pomocniczego, środków opatrunkowych, pielęgnacyjnych, dezynfekcyjnych oraz usługi administracyjne i techniczne niezbędne do realizacji zadania.
- Zapewnienie transportu sprzętu, aparatury medycznej i dowóz zespołu medycznego do domu chorego oraz przewóz chorego (na zlecenie lekarza w uzasadnionych przypadkach).
Dokumentacja z realizacji zadania:
- Lista uczestników zadania (z podziałem na osoby chore, rodziny).
- Deklaracja uczestnictwa w zadaniu zawierająca adres zamieszkania uczestnika zadania.
- Lista uczestników zadania korzystająca z poszczególnych form wsparcia.
- Listy obecności pracowników, karty czasu pracy, dzienniki pracy.
- Ankiety sprawdzające wiedzę przed i po przeprowadzonych szkoleniach (wyniki ewaluacji należy przedstawić w sprawozdaniu z realizacji zadania).
- Umowy z realizatorami zadania, porozumienia z wolontariuszami (prowadzący zajęcia muszą legitymować się stosownymi dokumentami uprawniającymi do prowadzenia zajęć - certyfikaty, profesjonalne szkolenia - dokumenty te będą weryfikowane na etapie realizacji zadania),
- Faktury/rachunki, potwierdzenia dokonanych płatności oraz potwierdzenia wykonania pracy przez wolontariuszy.
- Wykaz zakupionego sprzętu i dokumentacja wypożyczenia/wykorzystania sprzętu.
- Inna potwierdzająca realizację zadania.
Uwagi:
- Dopuszcza się (w uzasadnionych przypadkach) w stacjonarnej opiece możliwość realizacji zadania dla mieszkańców Warszawy poza obszarem Miasta (oferent winien uzasadnić przypadek w ofercie).
- W ramach realizacji zadania nie mogą być finansowane zakupy środków trwałych powyżej 10 000 zł (brutto).
- Finansowaniu nie podlegają: koszty na zasadzie ryczałtu.
Oferent zobowiązany jest do przygotowania oddzielnych kosztorysów, obejmujących wydatki w danym roku budżetowym.
W przypadku zadań, których rozpoczęcie jest wcześniejsze niż ogłoszenie wyników konkursu, wydatkowanie środków finansowych z dotacji możliwe jest od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, zaś wydatkowanie ewentualnych środków finansowych własnych Zleceniobiorcy i środków finansowych z innych źródeł możliwe jest od dnia rozpoczęcia realizacji zadania.
Przy ocenie ofert Komisja konkursowa do opiniowania ofert będzie brała pod uwagę kryteria zawarte w załączniku nr 2 do niniejszego ogłoszenia, m.in. jakość wykonania zadania, kwalifikacje osób, przy udziale których oferent będzie realizować zadanie, opis kosztów realizacji zadania publicznego (kalkulacja). Komisja przy udzielaniu rekomendacji będzie brała pod uwagę informacje i opinie dotyczące realizowania podobnych działań z zakresu opieki nad pacjentami przewlekle chorymi w latach 2020-2022. Istotne jest doświadczenie, w tym efekty dotychczasowych działań oferenta w realizacji zadań o zbliżonym charakterze lub doświadczenie osób realizujących tego typu zadania.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl