Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Ustawa Kamilka. Podstawowe informacje dla NGO-sów Dowiedz się więcej 6.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

NOWE FIO edycja 2023 – wyniki oceny merytorycznej

Reklama
Nabór od 14.11.2022 do 19.12.2022 14:00
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Łączny budżet 80 mln PLN
Do 100% dofinansowania
Dotacje od 50 tys. do 400 tys. PLN
Organizacje pozarządowe
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego opublikował wyniki otwartego konkursu ofert ogłoszonego w ramach edycji 2023 Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

W ramach konkursu złożone zostały 2179 oferty, do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 382 najwyżej ocenionych ofert.

W ramach Priorytetów 2-4 edycji 2023 NOWEFIO organizacje złożyły 2179 ofert. Do dofinansowania przeznaczonych zostało 382 oferty, w tym:

  • w Priorytecie 2 – 320 najwyżej ocenionych ofert – do progu punktowego A 96,5;
  • w Priorytecie 3 – 31 najwyżej ocenionych ofert – do progu punktowego A 103;
  • w Priorytecie 4 – 31 najwyżej ocenionych ofert – do progu punktowego A 93,5.

W Priorytecie 2, w związku z procedowanym zwiększeniem budżetu Rządowego Programu NOWEFIO w roku 2023 o 10 mln zł oferty ocenione w przedziale punktowym A 96,5 – A 103 zostały zakwalifikowane do dofinansowania „warunkowo”. Oznacza to, iż umowy dotacyjne z organizacjami zostaną podpisane po zwiększeniu budżetu Programu o 10 mln zł (szacunkowo do końca kwietnia 2023 roku).

Alokacja środków dla każdego priorytetu została ustalona oddzielnie, wobec czego dolna granica punktowa w każdym z priorytetów jest inna. Mając na uwadze zapewnienie jak najwyższej jakości dofinansowanych ofert oraz zrównoważenie podziału alokacji środków pomiędzy poszczególne priorytety Programu, odpowiadającej liczbie ofert złożonych w ramach konkursu (najwięcej w Priorytecie 2) dokonano następującej zmiany alokacji środków na rok 2022 pomiędzy priorytetami:

Priorytet 2.: Organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego - 46,18 mln zł 

Priorytet 3.: Organizacje obywatelskie w życiu publicznym - 4,79 mln zł 

Priorytet 4.: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich - 7,86 mln zł 

W celu wykorzystania środków dostępnych w ramach konkursu dokonano przesunięć kwot dotacji w dofinansowanych projektach pomiędzy latami, w związku z czym wysokość dotacji przyznanych w poszczególnych latach może się różnić od wysokości kwot wnioskowanych.

W przypadku projektów wieloletnich w Priorytecie 2 – po wyczerpaniu alokacji na rok 2023 oraz 2024 rekomendowano przyznanie dofinansowania jedynie na rok 2022. Zakres oraz skala projektu będzie przedmiotem negocjacji z organizacjami dofinansowanymi.

Z organizacjami, których wnioski zostały przeznaczone do dofinansowania, skontaktują się przedstawiciele NIW-CRSO w celu przekazania informacji o przyznanej dotacji oraz prośby o weryfikację harmonogramów i kosztorysów.

Karty ocen złożonych ofert zostaną udostępnione w ciągu 30 dni poprzez System Obsługi Dotacji.

W przypadku projektów przeznaczonych do dofinansowania, niezależnie od daty zawarcia umowy, ponoszone wydatki będą kwalifikowane od 1 marca 2023 r. (o ile harmonogram zakładał rozpoczęcie projektu od tego terminu).

Oferent w ciągu 2 miesięcy od rozstrzygnięcia konkursu zobowiązany jest do przesłania do NIW-CRSO umowy lub pisemnej informacji o rezygnacji z realizacji zadania pod rygorem niepodpisania umowy.

Lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania

Lista projektów rezerwowych (niedofinansowanych w związku ze zbyt niską punktacją)

Lista ofert ocenionych negatywnie merytorycznie

Reklama