Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 02.01.2024 do 30.11.2024 23:59
Fundusz Feministyczny
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 3 tys. PLN
Kobiety
Pogotowie FemFundu to prosty mechanizm, pozwalający ekspresowo uruchomić pieniądze na działanie w nowych, nieprzewidzianych okolicznościach. To kasa, która jest potrzebna właśnie TERAZ, aby zmierzyć się z kryzysową lub niespodziewaną sytuacją. Bo feminizm to pilna sprawa!

Pogotowie Funduszu Feministycznego odpowiada na charakter feministycznego aktywizmu, dziejącego się 24 godziny na dobę i często obciążającego. Jest dostępne, kiedy trzeba szybko zareagować na nieplanowaną sytuację. Pogotowie wspiera aktywistki, aby miały środki na zmierzenie się z sytuacją kryzysową, aby mogły zapewnić sobie bezpieczeństwo i zadbać o dobrostan. Może także być wykorzystane, gdy otwiera się niepowtarzalna szansa na wprowadzenie feministycznej zmiany. Dlatego działa zawsze.

Jakie grupy wspieramy:

Grantobiorczyniami FemFundu mogą zostać inicjatywy/grupy/organizacje, które działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Z grantów mogą korzystać grupy i organizacje, które utożsamiają się z ruchem feministycznym, opartym na sprawiedliwości społecznej, intersekcjonalności, inkluzywności, samostanowieniu osób, solidarności.

Ważne jest dla nas wspieranie grup/organizacji, zrzeszających i działających na rzecz osób szczególnie narażonych na dyskryminację.

Nie wspieramy grup/organizacji, które podważają prawa niektórych kobiet, dziewcząt i/lub praw osób queer, niebinarnych, interpłciowych i transpłciowych, ze względu na to kim są, pracę, którą wykonują, lub ich pozycję w społeczeństwie.

Do zgłaszania swych potrzeb do Pogotowia zachęcamy grupy działające na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując.

Prowadzenie niestandardowych feministycznych działań i nowe podejście do rozwiązywania różnych problemów są dodatkowym atutem.

Zasady działania Pogotowia Feministycznego:

Jeśli potrzebujecie kasy właśnie teraz, aby zmierzyć się z kryzysową lub niespodziewaną sytuacją lub odpowiedzieć na nową szansę – Pogotowie jest dla Was.

Nabór wniosków trwa bez przerwy, cały rok. Na każdy kwartał przeznaczamy określoną pulę pieniędzy do wykorzystania i przyznajemy granty aż do wyczerpania środków.

Jeśli pula środków na dany kwartał się wyczerpie, to znajdziecie tutaj taką informację, a formularz będzie nieaktywny.

Zapoznajcie się z warunkami zgłaszania swych potrzeb do Pogotowia, priorytetami Funduszu, a także ze wzorem wniosku w formacie docx i pdf. Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza on-line pod adresem spolecznosc.femfund.pl/form/wniosek-pogotowie

Zasady działania Pogotowia Feministycznego – docx (25 KB)
Zasady działania Pogotowia Feministycznego – pdf (105 KB)

Wzór wniosku do Pogotowia Feministycznego – docx (23 KB)
Wzór wniosku do Pogotowia Feministycznego – pdf (101 KB)

Uwaga! Powyższy wniosek zamieszczamy tylko informacyjnie.

Jeśli z powodów bezpieczeństwa nie chcecie wysyłać wniosku przez formularz internetowy, możecie przekazać go nam poprzez wiadomość e-mail szyfrowaną kluczem PGP. Napiszcie w tej sprawie do nas na granty@femfund.pl lub zadzwońcie pod numer 666 647 001. Możecie się z nami skontaktować także na etapie pisania wniosku, gdybyście miały pytania lub wątpliwości.

Warunki zgłoszenia:

Możecie zgłosić się do Pogotowia, jeśli musicie pilnie wykonać inicjatywy feministyczne.

W naszym rozumieniu działanie jest pilne, jeśli:

  • wynika z nowej, niespodziewanej sytuacji (może to być zarówno odpowiedź na negatywne zdarzenia, np. zagrożenie bezpieczeństwa kolektywu/organizacji, nagłe pogorszenie sytuacji jakiejś społeczności, jak i nieoczekiwana szansa na działanie, np. chęć wykorzystania momentu, gdy uwaga mediów skierowana jest na feministyczne, zwykle pomijane tematy),
  • wymaga podjęcia szybko, w krótkim czasie, aby doprowadzić do ważnej feministycznej zmiany (np. dot. sytuacji konkretnego kolektywu/organizacji, grupy osób doświadczających jakiejś formy opresji, np. osób uchodźczych, całego społeczeństwa).

Oba kryteria muszą być spełnione.

Więcej informacji…

na temat ubiegania się o grant Pogotowia Feministycznego, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na naszej podstronie Masz pytanie?

Dowiecie się tam m.in. o:

  • procesie zgłaszania swoich potrzeb do Pogotowia Feministycznego;
  • sposobie i czasie przyznawania grantów;
  • rozliczaniu grantu.
Reklama