Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Codziennie dostarczamy ci aktualnych i sprawdzonych informacji o trzecim sektorze Twój portal prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor. Wesprzyj NGO.PL >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Nabór od 29.03.2023 do 30.06.2023 23:59
Fundusz Feministyczny
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 3 tys. PLN
Kobiety
Pogotowie FemFundu to prosty mechanizm, pozwalający ekspresowo uruchomić pieniądze na działanie w nowych, nieprzewidzianych okolicznościach. To kasa, która jest potrzebna właśnie TERAZ, aby zmierzyć się z kryzysową lub niespodziewaną sytuacją. Bo feminizm to pilna sprawa!

Pogotowie Feministyczne wspiera pilne działania na rzecz praw kobiet, osób niebinarnych, transpłciowych i queer. Z grantów skorzystać mogą kolektywy i organizacje, które czują się częścią ruchu feministycznego oraz w których decydującą rolę mają kobiety i/lub osoby niebinarne transpłciowe, interpłciowe i queer.

W naszym rozumieniu działanie jest pilne, jeśli trzeba podjąć je szybko w związku z nową, niespodziewaną sytuacją, np. nagłym zagrożeniem lub szansą na feministyczną zmianę. Finansujemy wyłącznie działania na rzecz osób mieszkających w Polsce.

Maksymalna kwota, którą można otrzymać w ramach pilnego grantu, wynosi 3000 złotych. Nabór odbywa się w trybie ciągłym przez formularz online. O tym, czy otrzymałyście grant, dowiecie się maks. 7 dni roboczych po złożeniu wniosku.

Jakie grupy wspieramy

Grantobiorczyniami FemFundu mogą zostać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i kolektywy, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, zrzeszających i działających na rzecz osób szczególnie narażonych na dyskryminację.

Jeśli tak, jak my, wierzycie w głęboką, feministyczną zmianę, która uderza w struktury reprodukujące wszelkie formy opresji i burzy tradycyjne relacje władzy – to grant dla Was. Jeśli, tak jak nam, bliski jest Wam feminizm oparty na sprawiedliwości społecznej, intersekcjonalności, inkluzywności, samostanowieniu osób, solidarności – to grant dla Was.

Nie wspieramy grup/organizacji, które podważają prawa niektórych kobiet, dziewcząt i/lub praw osób queer, niebinarnych, interpłciowych i transpłciowych, ze względu na to kim są, pracę, którą wykonują, lub ich pozycję w społeczeństwie.

W pierwszej kolejności chcemy wspierać te grupy, które realizują feministyczne wartości w swoich codziennych praktykach (np. poprzez kolektywne podejmowanie decyzji, troskę o dobrostan zespołu, dbanie o dostępność swoich działań), mają jasną wizję swojego rozwoju oraz długofalowej feministycznej zmiany.

Do zgłaszania swoich potrzeb chciałybyśmy szczególnie zachęcić grupy i organizacje aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi (Łódź, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Tutaj zapoznacie się ze szczegółowymi zasadami działania Pogotowia Feministycznego:

Zasady działania Pogotowia Feministycznego – docx (25 KB)

Zasady działania Pogotowia Feministycznego – pdf (105 KB)

Jak złożyć wniosek?

Wniosek możecie złożyć przez formularz internetowy pod adresem www.

Wzór wniosku w formacie docx i pdf możecie też pobrać poniżej.
Uwaga: wzór wniosku publikujemy pomocniczo, by ułatwić przygotowanie treści przed złożeniem wniosku przez formularz.

Wzór wniosku do Pogotowia Feministycznego – docx (23 KB)

Wzór wniosku do Pogotowia Feministycznego – pdf (101 KB)

Jeśli z powodów bezpieczeństwa nie chcecie wysyłać wniosku przez formularz internetowy, możecie przekazać go nam poprzez wiadomość e-mail szyfrowaną kluczem PGP – odezwijcie się do nas na e-mail granty@femfund.pl lub telefon 531 715 904, podeślemy.

Pogotowie Feministyczne działa, bo:

  • wiemy, że aktywizm dzieje się 24 godziny na dobę, a aktywistki na co dzień mierzą się z kryzysowymi sytuacjami,
  • widzimy, że czasem zdarza się niepowtarzalna szansa na działanie – „okno pogodowe” na feministyczną zmianę,
  • chcemy, żeby osoby działające na rzecz zmiany społecznej mogły w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje bezpieczeństwo i dobrostan.

Więcej informacji…

na temat ubiegania się o grant Pogotowia Feministycznego, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na naszej podstronie Masz pytanie?

Dowiecie się tam m.in. o:

  • procesie zgłaszania swoich potrzeb do Pogotowia Feministycznego;
  • sposobie i czasie przyznawania grantów;
  • rozliczaniu grantu.
Reklama