Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Trwa rekrutacja do 21. edycji programu stypendialnego „Klasa” Fundacji BNP Paribas

Reklama
Nabór od 06.03.2023 do 16.04.2023 23:59
Fundacja BNP Paribas
Łączny budżet nieznany
Procent dofinansowania nieznany
Kwota dofinansowania nieznana
Młodzież, Dzieci
To propozycja dla dzieci, które lubią się uczyć i mają dobre wyniki w nauce, ale na ich drodze do najlepszych liceów stoją finanse. Jest rozwiązanie tego problemu! Trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” dla ambitnych absolwentów szkół podstawowych – Fundacja BNP Paribas pomaga im spełnić marzenia o lepszej edukacji.

– Od ponad 20 lat zapraszamy aspirujących uczniów do wzięcia udziału w programie „Klasa”. Głęboko wierzymy, że podstawą edukacji jest równy do niej dostęp wszystkich osób, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Dlatego też bardzo nas cieszy, że udało nam się pomóc już prawie 900 młodych ludzi z ponad pół tysiąca miejscowości w całej Polsce – mówi Joanna Gajda-Wróblewska, prezeska Fundacji BNP Paribas.

Warunkiem starania się o stypendium jest średnia powyżej 4,0 (po I semestrze 8. klasy) lub wysokie wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych czy inne osiągnięcia. Dochód na osobę w rodzinie ucznia lub uczennicy nie powinien przekraczać 1 700 zł, a oni sami muszą wykazywać się zaangażowaniem w sprawy społeczne i chęcią do dalszego rozwoju. W pierwszej kolejności Fundacja będzie rozpatrywać wnioski osób z miejscowości poniżej 150 tys. osób.

Aplikować do programu można do 16 kwietnia br.

Osoby wybrane przez Fundację otrzymają wsparcie przez cały okres nauki w jednym z 6 liceów biorących udział w programie – tradycyjnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Szczecinie i, po raz pierwszy od tego roku, w Białymstoku. Stypendystom programu „Klasa” zapewnione zostaną m.in. internat, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, wycieczki szkolne, spotkania rozwojowe, czy stała opieka wychowawcy i pedagogów. By ułatwić uczestnikom programu przejście w dorosłość, Fundacja zapewni im stypendium również na I roku studiów, a potem – kolejne okazje do rozwoju w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwenci Klasy.

„Klasa” wpisuje się w szerszą strategię Grupy dążenia do wypełniania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tym przypadku chodzi o cel 4. „Dobra jakość edukacji”, oraz 10. „Mniej nierówności”. Do tej pory w ramach programu Fundacja BNP Paribas wsparła swoją pomocą 873 stypendystów z 525 miejscowości w Polsce, a Bank BNP Paribas przeznaczył na ten cel łącznie 26,7 mln złotych. 

Więcej informacji o programie stypendialno-rozwojowym „Klasa” można znaleźć na stronie: https://www.programklasa.pl/

Źródło: Fundacja BNP Paribas
Reklama