Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >
Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży jako element całorocznej pracy profilaktycznej/socjoterapeutycznej w czasie ferii letnich...
Opis zadania: zadanie powinno być skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkującej bądź przebywającej na terenie Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, w szczególności uczęszczającej do placówek wsparcia dziennego prowadzonych na terenie Dzielnicy Śródmieście. 50% uczestników zadania powinno pochodzić z obszarów zalecanej szczególnej koncentracji problemów społecznych na terenie Dzielnicy Śródmieście wskazanej w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy w 2023 roku.
Termin realizacji zadania: nie wcześniej niż 1 czerwca 2023 r. do dnia 31 sierpnia 2023 r.
Termin wypoczynku dzieci i młodzieży: nie wcześniej niż 26 czerwca 2023 r. do dnia 31 sierpnia 2023 r.
Metody realizacji zadania: zajęcia rozwijające zainteresowania własne tj. koła zainteresowań, sekcje merytoryczne, fakultety problemowe, zajęcia grupowe, zajęcia turystyczne, rekreacyjne oraz zajęcia związane z aktywnością ruchową prowadzone w obiektach bądź na otwartej przestrzeni.
Oczekiwania w ramach realizacji zadania: posiadanie przez oferenta zdolności organizacyjnych, niezbędnych warunków oraz doświadczenia w realizacji zadania o podobnym charakterze.
W przypadku organizowania obozów - warunki organizacyjne muszą być zgodne z zasadami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 30 marca 2016 r.
w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty.
Oferent, przed dopuszczeniem każdej osoby do realizacji działań w ramach zleconego zadania publicznego w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi, zgodnie z ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, zweryfikuje osoby biorące udział w wykonywaniu ww. czynności pod kątem ich figurowania w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym (zwanego dalej Rejestrem) i poinformuje o tym Zleceniodawcę drogą mailową. Przy wykonywaniu zadania publicznego w ww. zakresie nie mogą brać udziału osoby, które widnieją w Rejestrze lub nie zostały poddane weryfikacji pod kątem figurowania w Rejestrze lub co do których Oferent powziął informację, że w stosunku do nich prowadzone są postępowania karne, o których mowa w art. 2 ww. ustawy.
W przypadku otrzymania dotacji oferent jest zobowiązany realizować zadanie zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi sytuacji epidemicznej. Oferent zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, dotyczącymi dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.
Środki pochodzące z dotacji mogą być przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów wynikających bezpośrednio z realizacji zadania.
W przypadku zadań, których rozpoczęcie jest wcześniejsze niż ogłoszenie wyników konkursu, wydatkowanie środków finansowych z dotacji możliwe jest od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert, zaś wydatkowanie innych środków finansowych możliwe jest od dnia rozpoczęcia realizacji zadania.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl