Mocni w promocji Poradnik dla stowarzyszeń i fundacji, które chcą skutecznie mówić o sobie. Zamów PDF >
Nabór ofert w trybie art. 19a - realizacja działań z zakresu pomocy społecznej
Celem zadania jest realizacja działań z zakresu pomocy społecznej umożliwiających osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych.
Adresatami pomocy są mieszkańcy Białegostoku znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej: niezaradni życiowo, ubodzy, zagrożeni wykluczeniem społecznym.
Zadanie musi być realizowane na terenie Miasta Białegostoku.
Oferent ubiegający się o dotację powinien posiadać w statucie zapis o działalności z zakresu pomocy społecznej - działania na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Na podstawie oferty realizacji zadania publicznego złożonej przez organizację pozarządową lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Prezydent Miasta Białegostoku uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert, po spełnieniu łącznie następujących warunków:
- wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego nie przekracza kwoty 10.000 zł.,
- zadanie publiczne ma być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.
Łączna kwota środków finansowych przekazanych przez Miasto Białystok temu samemu oferentowi w trybie określonym w art. 19a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w danym roku kalendarzowym, nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł.
W terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych od dnia wpłynięcia oferty, ofertę zamieszcza się do publicznej wiadomości na okres 7 dni w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na portalu www.bialystok.pl, a także w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń. Każdy w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Po upływie wskazanego terminu oraz rozpatrzeniu ewentualnych uwag, Miasto niezwłocznie zawiera umowę o wsparcie bądź powierzenie realizacji zadania publicznego. Oferta stanowi załącznik do umowy.
Realizacja zadania publicznego musi odbywać się z uwzględnieniem zasady zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, która polega na zapewnieniu co najmniej minimalnej dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240).
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl