Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Reklama
Nabór od 23.02.2023 do 24.03.2023 23:59
Dział Pedagogiki Teatru
Łączny budżet 1,5 mln PLN
Do 90% dofinansowania
Dotacje do 45 tys. PLN
Młodzież, Dzieci
Program przeznaczony jest dla ośrodków, które zgłoszą autorski pomysł dwutygodniowych kolonii lub półkolonii o charakterze teatralnym.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2023, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lato w teatrze to program grantowy skierowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które zgłoszą autorski pomysł dwutygodniowych kolonii lub półkolonii o charakterze teatralnym. Jego celem jest: (1) umożliwienie artystycznej wypowiedzi dzieciom i młodzieży, (2) wspieranie podmiotów, które chcą rozpocząć działania na gruncie teatru amatorskiego lub wprowadzić zmiany w tym zakresie, (3) rozwój oraz sieciowanie osób zaangażowanych w edukację teatralną, a także (4) szerzenie idei pedagogiki teatru takich jak: inkluzywność, kształtowanie kompetencji społecznych uczestników, tworzenie przestrzeni do spotkania różnorodnych poglądów i doświadczeń.

W programie można ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów, które wynosi maksymalnie 45 000 złotych

Beneficjenci, którzy od 2015 roku co najmniej trzykrotnie realizowali projekt w ramach programu, składają wniosek w module Lato w teatrze+ we współpracy z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie Lato w teatrze.

Wnioski do programu można składać do 24 marca 2023 roku  wyłącznie przez system WITKAC. Lista wybranych przez Zespół Sterujący projektów, które otrzymają dofinansowanie, zostanie ogłoszona najpóźniej 5 maja 2023 roku na stronach www.latowteatrze.pl oraz www.instytut-teatralny.pl.

Program otwarty jest na projekty międzykulturowe. Zachęcamy, by składać projekty, które włączają uczestników i prowadzących pochodzących z Ukrainy i innych państw.

Szczegóły dotyczące programu określa regulamin oraz załączniki do regulaminu. 

Zespół programu zachęca do szczegółowego zapoznania się z regulaminem oraz z załącznikami do regulaminu, ponieważ zostały wprowadzone w nich zmiany.  

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla osób piszących wnioski, które odbędzie się 8 marca 2023 w godz. 12-14 na platformie zoom (link do rejestracji https://zoom.us/meeting/register/tJwrf-Guqz4vEtz-Gf5VjKy6zDsrIauen-hN).

Zwracamy szczególną uwagę na to, że Biuro Obsługi Klienta systemu WITKAC udziela pomocy technicznej drogą e-mailową w godz. 8:00 - 16:00, zaś zespół programu Lato w teatrze pracuje w godzinach 9:00 - 17:00, poza tymi godzinami nie będzie możliwe uzyskanie pomocy lub odpowiedzi na nurtujące pytania mogące się pojawić przy składaniu wniosku. 

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama