Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
2023_Realizacja działań związanych z edukacją w zakresie ochrony powietrza oraz ochrony środowiska przed hałasem ze...
Działania projektowe obejmować mogą, w szczególności:
- prowadzenie akcji informacyjno-edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza i/lub ochrony środowiska przed hałasem, w tym m.in.: organizacja konferencji, wykładów, warsztatów, spotkań, konkursów, festynów, itp.,
- opracowanie, wydruk i dystrybucja broszur, publikacji, ulotek informujących o problemie zanieczyszczenia powietrza i/lub wpływie hałasu na środowisko, umieszczanie elektronicznych wersji materiałów w sieci Internet,
- przygotowanie i emisja: audycji, piosenek, spotów, teledysków związanych z tematyką ochrony powietrza i/lub ochrony środowiska przed hałasem,
- prowadzenie punktów konsultacyjnych z poradami ekspertów w zakresie wymiany źródła ogrzewania (doboru źródła ogrzewania przy wymianie starego kotła/pieca/kominka), ocieplenia budynków/mieszkań/pomieszczeń, oszczędzania energii, dostępnych dofinansowań w ww. zakresie, w tym wykonywanie audytów energetycznych przez eksperta zaangażowanego w realizację zadania posiadającego odpowiednie uprawnienia, wykonywanie badań kamerą termowizyjną w zakresie wykrywania miejsc uchodzenia ciepła z budynków/mieszkań/pomieszczeń,
- prowadzenie badań ankietowych wśród dorosłych mieszkańców województwa mazowieckiego w zakresie zamiarów wymiany starego źródła ogrzewania, w tym powodów zrealizowanej lub planowanej wymiany lub powodów braku planów wymiany starego źródła ogrzewania.
-
Katalog działań projektowych nie jest zamknięty. Dobór działań projektowych powinien być dostosowany do specyfiki zadania konkursowego.
Odbiorcami projektów mogą być:
- osoby indywidualne, tj. dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy,
- szkoły, jednostki oświatowe.
Katalog grup docelowych nie jest zamknięty. Dobór grupy docelowej powinien być dostosowany do specyfiki zadania konkursowego.
Opis wymagań dotyczących zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
- Zleceniobiorca planując zadanie publiczne powinien oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji, uwzględniający także nakłady poniesione z tytułu zapewnienia dostępności.
- Zadania publiczne powinny być zaprojektowane i realizowane przez Oferentów w taki sposób, aby nie wykluczały z uczestnictwa w nich osób ze specjalnymi potrzebami. Zapewnianie dostępności przez Zleceniobiorcę oznacza obowiązek osiągnięcia stanu faktycznego, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami jako odbiorca zadania publicznego, może w nim uczestniczyć na zasadzie równości z innymi osobami. Dostępność definiowana jest jako dostępność architektoniczna, cyfrowa, informacyjno-komunikacyjna.
- Oferent powinien zaproponować / wskazać, w jaki sposób zapewni realizację wymagań z art. 6 ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Ewentualne bariery w poszczególnych obszarach dostępności i przeszkody w ich usunięciu powinny zostać szczegółowo opisane i uzasadnione wraz z określoną szczegółowo ścieżką postępowania w przypadku dostępu alternatywnego.
- Zgodnie z art. 7 ust 1 ustawy o zapewnianiu dostępności, w indywidualnym przypadku, jeżeli Oferent nie jest w stanie, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, zapewnić dostępności osobie ze szczególnymi potrzebami w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt 1 i 3 (minimalne wymagania w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej), Oferent ten jest obowiązany zapewnić takiej osobie dostęp alternatywny. Według art. 7 ust. 2 ustawy dostęp alternatywny polega w szczególności na:
- zapewnieniu osobie ze szczególnymi potrzebami wsparcia innej osoby lub
- zapewnieniu wsparcia technicznego osobie ze szczególnymi potrzebami, w tym wykorzystaniem nowoczesnych technologii lub
- wprowadzeniu takiej organizacji podmiotu publicznego, która umożliwi realizację potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w niezbędnym zakresie dla tych osób.
- W ramach realizacji zadań publicznych dopuszcza się umieszczanie w Kosztach realizacji działań w Kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego kosztów związanych z zapewnianiem dostępności.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl