Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Ustawa Kamilka. Podstawowe informacje dla NGO-sów Dowiedz się więcej 6.06 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs ofert w obszarze ,,Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między...

Reklama
Konkurs ofert w obszarze ,,Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami" - 2023 r
Nabór od 13.02.2023 do 12.03.2023 23:59
Wydział Współpracy z Zagranicą
Łączny budżet 140 tys. PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 35 tys. PLN
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wydział Współpracy z Zagranicą ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Konkurs ofert w obszarze ,,Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami" - 2023 r..

Załącznik nr 1 do uchwały nr  200/384/23

Zarządu Województwa Mazowieckiego

z dnia 7 lutego 2023 r.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego

działając na podstawie art. 41 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 2094), art. 4 ust. 1 pkt 26,  art. 5 ust. 4 pkt 2, art. 11 ust. 1 i ust. 2, art. 13, art. 14 i art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327, 1265 i 1812) oraz uchwały nr  166/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 22 listopada 2022 r. w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w  art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”

ogłasza

otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art.  3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2023 roku w obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami” w formie wsparcia realizacji zadania.

I. Rodzaj zadania i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację tego zadania:

  1. Nazwa zadania konkursowego i wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania:

Zadanie

Wysokość środków publicznych (w zł)

„Zwiększenie międzyregionalnych, europejskich procesów integracyjnych poprzez udział w innowacyjnych projektach organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego i zagranicznych regionów partnerskich Mazowsza”

 

140 000,00

  1. Celami realizacji zadania są:
  1. nawiązywanie i utrwalanie dobrego partnerstwa międzyregionalnego,
  2. wspieranie kontaktów pomiędzy społecznościami województwa mazowieckiego i zagranicznych regionów partnerskich Mazowsza,
  3. wzmocnienie potencjału i skuteczności działania organizacji pozarządowych działających na terenie województwa mazowieckiego w zakresie kontaktów zagranicznych,
  4. zwiększenie zaangażowania mieszkańców województwa mazowieckiego i organizacji pozarządowych działających w województwie we współpracę międzynarodową.
  5. wzmocnienie poczucia wspólnoty europejskiej.
  1. Rezultaty i inne informacje specyfikujące zadanie.
  1. Działania projektowe obejmować mogą, w szczególności:
  1. przedsięwzięcia skierowane do młodzieży, a w szczególności realizowane przez młodzież poprzez takie działania jak: cykl wykładów, warsztaty, spotkania z udziałem ekspertów posiadających doświadczenie we współpracy z młodzieżą lub przy wykorzystaniu aktywnych form współpracy z młodzieżą z zastrzeżeniem, że aktywność sportowa (zawody, rozgrywki itp.) nie będzie głównym celem/działaniem przedsięwzięcia;
  2. przedsięwzięcia sprzyjające tworzeniu lub rozwojowi współpracy międzyregionalnej realizowane poprzez wymianę doświadczeń z udziałem przedstawicieli poszczególnych szczebli administracji;
  3. przedsięwzięcia kulturalne, artystyczne i edukacyjne sprzyjające pogłębianiu kontaktów między społeczeństwami partnerskich regionów.
  1. Realizatorami projektów mogą być: organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, przy czym przedsięwzięcie musi być zrealizowane z partnerem zagranicznym w całości na terenie województwa mazowieckiego i/lub regionu partnerskiego.
  2. Przy planowaniu i realizacji zadań wskazane jest korzystanie z dokumentu „Priorytety Współpracy Zagranicznej Województwa Mazowieckiego”, przyjętego Uchwałą Nr 27/06 Sejmiku Województwa Mazowieckiego 18 grudnia 2006 r.
  3. Lista regionów partnerskich województwa mazowieckiego zamieszczona jest na stronie https://mazovia.pl/pl/samorzad/wspolpraca_zagraniczna/regiony_partnerskie/.
  4. Przykładowe wskaźniki rezultatów możliwe do osiągnięcia w trakcie realizacji zadania publicznego to:
    1. liczba osób będących odbiorcami zadania;
    2. liczba świadczeń udzielonych odbiorcom zadania, np. liczba godzin szkoleniowych, liczba usług udzielonych odbiorcom.

Wymagane jest wypełnienie tabeli w pkt III.6 oferty, tj. dodatkowych informacji dot. Rezultatów realizacji zadania:

  1. Czy w ofercie przewidziano udział osób z niepełnosprawnościami w realizacji zadania? – od 0 do 2 punktów;
  2. Udokumentowane doświadczenie w realizacji podobnych międzynarodowych projektów – od 0 do 5 punktów;
  3. Zadania realizowane we współpracy z więcej niż 1 organizacją z terenu zagranicznego regionu partnerskiego województwa mazowieckiego – od 0 do 3 punktów.
  1. Termin realizacji zadania: od 26 kwietnia do 15 grudnia 2023 r.
  2. Opis wymagań dotyczących zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
  1. zadania publiczne powinny być zaprojektowanie i realizowane przez Oferentów w taki sposób, aby nie wykluczały z uczestnictwa w nich osób ze specjalnymi potrzebami. Zapewnianie dostępności przez Oferenta oznacza obowiązek osiągnięcia stanu faktycznego, w którym osoba ze szczególnymi potrzebami jako odbiorca zadania publicznego, może w nim uczestniczyć na zasadzie równości z innymi osobami.
  2. dostępność musi być zapewniona co najmniej w minimalnym wymiarze, o którym mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240). Dotyczy to także stron internetowych i aplikacji, jakie będą wykorzystane do realizacji zadania, które spełniają wymagania określone w ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 82).
  3. w zależności od sposobu realizacji zadania w formule stacjonarnej, online lub mieszanej Oferent jest zobowiązany do przedstawienia w ofercie, w jaki sposób zapewni realizację wymagań art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
  4. informacje o projektowanym poziomie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w ramach zadania w obszarach: architektonicznym, cyfrowym, komunikacyjno-informacyjnym lub przewidywanych formach dostępu alternatywnego oferent powinien zawrzeć w sekcji VI oferty – Inne działania mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty. Ewentualne bariery w poszczególnych obszarach dostępności i przeszkody w ich usunięciu powinny zostać szczegółowo opisane i uzasadnione wraz z określoną szczegółowo ścieżką postępowania w przypadku dostępu alternatywnego.
  5. Oferent planując zadanie publiczne powinien oszacować z należytą starannością całkowity koszt jego realizacji, uwzględniający także nakłady poniesione z tytułu zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

II. Zasady przyznawania dotacji

  1. Postępowanie konkursowe odbywać się będzie z uwzględnieniem zasad określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. O przyznanie dotacji w ramach otwartego konkursu ofert mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (zwanych dalej „Oferent”).
  3. Wnioskowana kwota dotacji nie może przekraczać 90 % sumy wszystkich kosztów realizacji zadania. Oferent zobowiązany jest wnieść wkład własny finansowy lub/i wkład własny osobowy lub/i wkład osobowy i rzeczowy w wysokości co najmniej 10 % wszystkich kosztów realizacji zadania. Przy czym wysokość „wkładu własnego finansowego”, wartość „wkładu osobowego” oraz wartość „wkładu rzeczowego” może się zmieniać, o ile nie zmniejszy się wartość tych środków w stosunku do wydatkowanej kwoty dotacji.
  4. W przypadku wniesienia wkładu rzeczowego w realizację zadania jego wycena jest obowiązkowa i należy ją wykazać w ofercie w części V Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania oraz w przewidywanych Źródłach finansowania kosztów realizacji zadania. Wnoszony wkład rzeczowy w realizację zadania opisuje się w ofercie i jest on brany pod uwagę przy ocenie oferty.
  5. W ramach dotacji będą finansowane wyłącznie koszty bezpośrednio związane z realizacją zadania.
  6. Koszty administracyjne związane z realizacją zadania nie mogą w ofercie przekraczać 30 % sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
  7. Oferent biorący udział w konkursie jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentem „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”, opublikowanym na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl – zakładka „Konkursy Ofert” – „Zasady przyznawania dotacji”.
  8. Szczegółowe informacje na temat kosztów możliwych do dofinansowania w ramach dotacji dostępne są w dokumencie, o którym mowa w pkt II.7.
  9. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
  10. W trakcie realizacji zadania dopuszczalne będzie dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi kosztami określonymi w ofercie w zestawieniu kosztów realizacji zadania, 
    z zastrzeżeniem pkt II.6. Dopuszczalne będzie zwiększenie poszczególnego kosztu nie więcej niż  o 25 % jego wysokości w części przyznanej dotacji. Zmiany wykraczające ponad wskazany limit dokonywane mogą być wyłącznie za zgodą Zleceniodawcy po uprzednim aneksowaniu umowy.

III. Warunki rozliczenia realizacji zadania

  1. Akceptacja sprawozdania i rozliczenie dotacji polegać będzie w szczególności na weryfikacji przez Zleceniodawcę założonych w ofercie rezultatów i działań Oferenta.
  2. Zleceniobiorca powinien zrealizować wszystkie działania planowane przy realizacji zadania, osiągnąć rezultaty założone w ofercie oraz wydatkować środki finansowe w terminach określonych w Umowie i zgodnie z kosztorysem zawartym w ofercie.
  3. W przypadku, gdy wszystkie działania w ramach zadania zostaną zrealizowane, a poziom osiągnięcia jednego lub więcej zakładanych rezultatów realizacji zadania wyniesie mniej niż 80 % poziomu założonego w ofercie, Zleceniobiorca, zobowiązany będzie do złożenia na piśmie stosownych wyjaśnień, uzasadniających nieosiągnięcie planowanych rezultatów zadania.
  4. Decyzja o rozliczeniu jest uwarunkowana analizą dokumentów, okoliczności czy zdarzeń, które mogły mieć wpływ na niezrealizowanie w pełni zadania. Okoliczności mające wpływ na rozliczenie dotacji są brane pod uwagę indywidulanie w każdej sprawie. Ewentualny zwrot części lub całości dotacji dokonywany będzie zgodnie z zasadami określonymi w dokumencie „Zasady przyznawania i rozliczania dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego przyznawanych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”. 

IV. Termin i warunki realizacji zadania

  1. Zadanie musi być realizowane na rzecz mieszkańców Województwa Mazowieckiego.
  2. Terminy oraz warunki realizacji zadania będą każdorazowo określone w umowie.
  3. Planowana data rozpoczęcia realizacji zadania nie może być wcześniejsza niż spodziewany termin rozstrzygnięcia konkursu określony w pkt VI.10. Planowana data zakończenia zadania nie może być późniejsza niż 15 grudnia 2023 r.

V. Termin i warunki składania ofert

  1. Termin składania ofert wyznacza się od dnia 13 lutego do dnia 12 marca 2023 r.
  2. Oferty należy składać poprzez generator ofert konkursowych w serwisie Witkac.pl, dostępny na stronie www.konkursyngo.mazovia.pl.
  3. Generator ofert konkursowych uniemożliwia edycję lub wycofanie oferty po jej złożeniu. 
    W przypadku chęci wycofania oferty złożonej w generatorze (przed upływem terminu składania ofert), należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego 
    w Warszawie oświadczenie o wycofaniu oferty.
  4. Oferent może złożyć nie więcej niż 1 ofertę w konkursie. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednej oferty wynosi 35 000,00 zł.
  5. Oferty złożone ponad limity określone w pkt V.4 nie będą rozpatrywane. O kolejności rozpatrywania decyduje data złożenia w generatorze.
  6. W przypadku, gdy Oferent nie podlega wpisowi w Krajowym Rejestrze Sądowym obligatoryjnie należy dołączyć do składanej oferty w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora ofert konkursowych, kopię aktualnego wyciągu z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający status prawny oferenta. Odpis musi być zgodny ze stanem faktycznym 
    i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany. Gdy oferta składana jest przez więcej niż jednego Oferenta, każdy z Oferentów zobowiązany jest do załączenia ww. dokumentów.

VI.  Terminy i tryb wyboru oferty

  1. W okresie między dniem 15 marca a dniem 22 marca 2023 r. na stronie internetowej www.dialog.mazovia.pl – zakładka „Konkursy ofert” oraz w generatorze ofert konkursowych zostaną zamieszczone wyniki oceny formalnej, ze wskazaniem wszystkich ofert złożonych w konkursie,  w tym ofert niespełniających wymogów formalnych wraz z podaniem rodzaju błędu oraz informacja o możliwości, trybie i terminach składania zastrzeżeń do wyników oceny formalnej.
  2. Oferent, którego oferta nie spełnia wymogów formalnych, ma możliwość, w ciągu 7 dni kalendarzowych następujących po dniu opublikowania wyników oceny formalnej ofert, złożenia zastrzeżenia do negatywnego wyniku oceny formalnej.
  3. Zastrzeżenie do negatywnego wyniku oceny formalnej należy złożyć w jeden z wymienionych niżej sposobów:
  1. osobiście w punktach podawczych przy ul. Jagiellońskiej 26, ul. Skoczylasa 4 w Warszawie lub w Delegaturze Urzędu [12]);
  2. za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: ul. Jagiellońska 26,
    03-719 Warszawa ­- o zachowaniu terminu złożenia zastrzeżenia decyduje data wpływu do Urzędu;
  3. za pomocą profilu zaufanego ePUAP zgodnie z zasadami opisanymi na stronie https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/umwm.
  1. Zastrzeżenia będą rozpatrzone przez Komisję konkursową opiniującą oferty. Ostateczna informacja o ofertach odrzuconych na etapie oceny formalnej zostanie opublikowana wraz z rozstrzygnięciem konkursu. Oferenci, których zastrzeżenia zostaną rozpatrzone negatywnie, po rozstrzygnięciu konkursu otrzymają informację na piśmie wraz z uzasadnieniem negatywnego rozpatrzenia zastrzeżenia.
  2. Zaopiniowania ofert pod względem merytorycznym dokona Komisja konkursowa opiniująca oferty powołana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Komisja konkursowa opiniująca oferty będzie kierowała się kryteriami podanymi w pkt VII.2 ogłoszenia.
  3. Oferty, które w toku zaopiniowania pod względem merytorycznym uzyskają mniej niż 75 punktów, nie mogą być rekomendowane do uzyskania dotacji.
  4. Konkurs rozstrzyga Zarząd Województwa Mazowieckiego w formie uchwały, po zapoznaniu się 
    z rekomendacją Komisji konkursowej.
  5. Komisja konkursowa kończy działalność po podjęciu przez Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwały w sprawie wyboru ofert i przyznania dotacji.
  6. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz w jego delegaturach, na stronach internetowych: www.mazovia.pl,  www.dialog.mazovia.pl w zakładce „Konkursy ofert”. Ponadto Oferenci zostaną powiadomieni pisemnie o przyznaniu dotacji.
  7. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu do 25 kwietnia 2023 roku.
  8. W przypadku rezygnacji Oferenta/Oferentów z realizacji zadania i odstąpienia od podpisania umowy, na podstawie zmiany uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego w sprawie rozstrzygnięcia konkursu, możliwe jest przyznanie dotacji Oferentowi/Oferentom, którzy uzyskali na liście rankingowej kolejno najwyższą ocenę/najwyższe oceny.

VII. Kryteria wyboru ofert

  1. Oferta musi spełniać następujące kryteria formalne:

Lp.

Rodzaj kryterium formalnego

Informacja o sposobie postepowania 
w przypadku niespełnienia kryterium formalnego

1.

Oferent jest organizacją pozarządową lub innym podmiotem, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej

2.

Forma złożenia oferty jest zgodna z formą określoną w ogłoszeniu konkursowym

Nie dotyczy

3.

Oferta nie przekracza określonego w ogłoszeniu konkursowym limitu ofert możliwych do złożenia przez jednego Oferenta

Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej

 

4.

Oferent, który nie podlega wpisowi w Krajowym Rejestrze Sądowym załączył kopię aktualnego wyciągu z innego rejestru lub ewidencji, ewentualnie inny dokument potwierdzający jego status prawny

Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej

5.

Zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie realizowanego zadania

Możliwość złożenia zastrzeżenia do oceny formalnej

 

  1. Komisja konkursowa opiniując merytorycznie oferty uwzględni następujące kryteria:

Lp.

Kryterium oceny

Maksymalna ocena punktowa

Przyznana ocena punktowa

I.

Ocena możliwości realizacji zadania publicznego

32 punkty

[do uzupełnienia]

1.

Zgodność planowanych rezultatów z celami zadania określonymi w ogłoszeniu konkursowym, realność osiągnięcia rezultatów i sposób monitoringu

10 punktów

[do uzupełnienia]

2.

Spójność zadania z innymi działaniami organizacji lub lokalnych instytucji

2 punkty

[do uzupełnienia]

3.

Opis doboru grupy docelowej i proponowanego sposobu rozwiązywania jej problemów/zaspokajania potrzeb

5 punktów

[do uzupełnienia]

4.

Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania, w tym zgodność odbiorców zadania z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu konkursowym

5 punktów

[do uzupełnienia]

5.

Adekwatność zaproponowanych działań i ich opisu do zakresu zadania konkursowego

6 punktów

[do uzupełnienia]

6.

Analiza wystąpienia ryzyka w trakcie realizacji zadania oraz planowany sposób minimalizacji ryzyka

4 punkty

[do uzupełnienia]

II.

Ocena proponowanej jakości wykonania zadania
i kwalifikacje osób uczestniczących w realizacji zadania

28 punktów

[do uzupełnienia]

1.

Potencjał organizacyjny Oferenta i jego dotychczasowych doświadczeń do zakresu realizacji zadania

5 punktów

[do uzupełnienia]

2.

Opis sposobu zarządzania realizacją zadania, w tym czytelność podziału obowiązków

3 punkty

[do uzupełnienia]

3.

Kwalifikacje i doświadczenia personelu proponowanego do realizacji zadania

4 punktów

[do uzupełnienia]

4.

Rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia środków na realizację zadań publicznych w dwóch latach poprzednich

4 punktów

[do uzupełnienia]

 

5.

Harmonogram realizacji zadania – spójny, adekwatny do stopnia trudności i liczby zaplanowanych działań

2 punkty

[do uzupełnienia]

6.

Atrakcyjność (różnorodność) i jakość form realizacji zadania

5 punktów

[do uzupełnienia]

7.

Jednolitość, realność oraz szczegółowość opisu działań

5 punktów

[do uzupełnienia]

 

III.

Ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym udział wkładu własnego finansowego (środków finansowych własnych lub pochodzących z innych źródeł)

15

punktów

[do uzupełnienia]

1.

Niezbędność wydatków do realizacji zadania 
i osiągania jego celów

5 punktów

 

[do uzupełnienia]

2.

Prawidłowość sporządzenia kosztorysu 
i kwalifikowalności kosztów

5 punktów

[do uzupełnienia]

3.

Zgodność proponowanych stawek jednostkowych ze stawkami rynkowymi

2,5 punktu

[do uzupełnienia]

4.

Racjonalność i efektywność zaplanowanych wydatków

2,5 punktu

[do uzupełnienia]

IV.

Ocena wkładu rzeczowego (np. sprzęt, lokal) 
i osobowego (świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków)

8 punktów

[do uzupełnienia]

1.

Potencjał techniczny, w tym sprzętowy, warunków lokalowych, sposobu ich wykorzystania, w tym wsparcie oferenta w ww. zakresie przez partnerów

3 punkty

[do uzupełnienia]

2.

Wkład własny osobowy (świadczenia wolontariuszy lub praca społeczna członków) i sposób jego wykorzystania (wyraźnie należy to wskazać w pkt IV.2 oferty)

5 punktów

[do uzupełnienia]

V.

Ocena warunków zapewnienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami - zgodnie 
z zapisami ustawy o zapewnieniu dostępności

7 punktów

[do uzupełnienia]

VI.

Ocena innych kryteriów wynikających ze specyfiki zadania konkursowego

10 
punktów

[do uzupełnienia]

1.

Czy w ofercie przewidziano udział osób 
z niepełnosprawnościami w realizacji zadania?

2 punkty

[do uzupełnienia]

 

2.

Udokumentowane doświadczenie w realizacji podobnych międzynarodowych projektów

5 punktów

[do uzupełnienia]

3.

Zadania realizowane we współpracy z więcej niż 1 organizacją z terenu zagranicznego regionu partnerskiego województwa mazowieckiego

3 punkty

[do uzupełnienia]

 

Liczba punktów ogółem

100

[do uzupełnienia]

 

 

VIII. Informacja o zrealizowanych przez Województwo Mazowieckie w roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert i w roku poprzedzającym zadaniach publicznych tego samego rodzaju i związanych z nimi dotacji

W roku poprzedzającym ogłoszenie otwartego konkursu ofert Województwo Mazowieckie zleciło realizację zadań publicznych w obszarze „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami” na zadanie pn. „Zwiększenie międzyregionalnych, europejskich procesów integracyjnych poprzez udział w innowacyjnych projektach organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego i zagranicznych regionów partnerskich Mazowsza”, przyznając na nie dotacje w łącznej kwocie 98 800 zł.

 

IX. Klauzula informacyjna

Uprzejmie informujemy, że administratorem danych osobowych jest Województwo Mazowieckie, dane kontaktowe: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, tel. (22) 5979-100, email: urzad_marszalkowski@mazovia.pl, ePUAP: /umwm/esp. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem mail: iod@mazovia.pl.

Pani/Pana dane osobowe:

  1. będą przetwarzane w związku z zadaniem realizowanym w interesie publicznym, o którym mowa w art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, w ramach którego organizacja pozarządowa składa ofertę/y w otwartym konkursie ofert;
  2. mogą być udostępnione podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na podstawie przepisów prawa oraz świadczącym obsługę administracyjno-organizacyjną Urzędu;
  3. będą przechowywane nie dłużej, niż to wynika z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. 
    o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

W granicach i na zasadach opisanych w przepisach prawa, przysługuje Pani/Panu prawo żądania:

  1. dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją;
  2. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na adres: ul. Stawki 2,
    00-193 Warszawa. 

Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak podania danych skutkować będzie brakiem możliwości udziału w zadaniu publicznym, o którym mowa powyżej.

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla osób prawnych

  1. Administratorem danych osobowych osób reprezentujących Oferenta oraz osób wskazanych przez Oferenta, jako osoby do kontaktu jest Województwo Mazowieckie, którego dane kontaktowe to: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, tel. (22) 5979-100, email: urzad_marszalkowski@mazovia.pl, ePUAP: /umwm/esp. 
  2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować pisząc na adres wskazany w ust. 1 lub adres e-mail: iod@mazovia.pl. 
  3. Dane osobowe:  
  1. osób reprezentujących Oferenta, będą przetwarzane na podstawie obowiązku prawnego, 
    o którym mowa w art. 6 ust. 1 lit. c rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), wynikającego z  przepisów prawa określających umocowanie do reprezentowania – w zakresie ważności umów i właściwej reprezentacji stron. Podane tych danych jest warunkiem udziału w konkursie, zawarcia umowy lub ważności podejmowanych czynności;
  2. osób wskazanych przez Oferenta, jako osoby do kontaktu/realizacji umowy (imię i nazwisko, służbowe dane kontaktowe, miejsce pracy) będą przetwarzane w prawnie uzasadnionym interesie, o którym mowa w art. 6 ust. 1 lit. f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w celu realizacji niniejszej umowy/przebiegu postępowania. Dane zostały podane przez Oferenta w ramach zawieranej umowy/prowadzonego postępowania. 
    1. Dane osobowe, o których mowa w ust. 1 mogą zostać udostępnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom świadczącym obsługę administracyjno -organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz będą przechowywane nie dłużej niż to wynika z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. 
    2. W granicach i na zasadach opisanych w przepisach prawa, osobom, o których mowa w ust. 1 przysługuje prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania, jak również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, na adres: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 

Ponadto osobom wskazanym przez oferenta jako osoby do kontaktu, przysługuje również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wynikającego ze szczególnej sytuacji. 

  1. Oferent jest zobowiązany do przekazania zapisów niniejszej klauzuli wszystkim osobom fizycznym wymienionym w ust. 3. 

X. Dodatkowych informacji udzielają:

  1. Anna Słowik, tel. (22) 59 07 744, Wydział Współpracy z Zagranicą, Kancelaria Marszałka,
  2. Marcin Kaczmarek, tel. (22) 59 07 648, Wydział Współpracy z Zagranicą, Kancelaria Marszałka.

 

[12]) Aktualne adresy delegatur dostępne są na stronie internetowej: https://mazovia.pl/pl/bip/urzad-marszalkowski/delegatury/delegatury.html

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama