Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
Prowadzenie w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kielcach przy ul. Wojska Polskiego 52 działań mających na...
I. Warunki realizacji zadania:
1. Zadanie będzie polegało na prowadzeniu w budynku przy ul. Wojska Polskiego 52 w Kielcach działań mających na celu wspieranie funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz rozwój lokalnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez:
1) prowadzenie porad, szkoleń lub warsztatów z zakresu m.in.:
- zakładania, funkcjonowania oraz likwidacji organizacji pozarządowych,
- finasowania działalności organizacji pozarządowych i prowadzenia księgowości,
- opracowywania ofert konkursowych oraz sprawozdań z realizacji zadania,
- budowy wizerunku organizacji i jej promocji.
Warunkiem koniecznym jest zorganizowanie przynajmniej jednego szkolenia na każdy z zakresów wymieniony powyżej, dla co najmniej 15 organizacji na każde szkolenie.
2) Wzmacnianie potencjału, kompetencji i wsparcie organizacji poprzez:
a) prowadzenie bieżącego doradztwa w zakresie tworzenia organizacji i zarządzania nimi w całym okresie trwania zadania – oferent powinien wskazać proponowane zakresy doradztwa oraz czas oczekiwania na udzielenie porady; zakres tematyczny doradztwa może być podzielony na grupy wyszczególnione ze względu na czas oczekiwania na poradę;
b) prowadzenie bieżącego doradztwa w zakresie informowania o źródłach i możliwościach finansowania działań organizacji pozarządowych, w szczególności o sposobach i procedurach dotyczących dofinansowania realizacji zadań publicznych;
c) powiadamianie organizacji pozarządowych o ogłaszanych przez Prezydenta Miasta Kielce otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych oraz o innych działaniach i możliwościach, które mogą być przez nie wykorzystywane dla rozwijania własnego potencjału – z własnej inicjatywy oraz na wniosek przedstawiciela ogłaszającego konkurs.
2. Inicjowanie, prowadzenie, koordynowanie i wspieranie działań mających na celu promocję organizacji i ich działań poprzez:
1) inicjowanie i wspieranie Kampanii 1,5% – corocznej akcji promującej przekazywanie 1,5% podatku (za rok 2022) na organizacje pożytku publicznego działające na rzecz mieszkańców miasta Kielce, we współpracy z organizacjami pozarządowymi,
2) prowadzenie profilu w mediach społecznościowych oraz strony www Kieleckiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
3. Inicjowanie, koordynację i wspieranie działań mających na celu integrację i wsparcie sektora organizacji pozarządowych poprzez:
1) Organizację Kongresu Organizacji Pozarządowych – koncepcja powinna zawierać proponowany program kongresu (w tym działania zastępcze w przypadku zaistnienia sytuacji uniemożliwiającej organizację spotkania), zaś ostateczny program kongresu podlegać będzie uzgodnieniu z przedstawicielem ogłaszającego konkurs, na 30 dni przed wyznaczonym terminem Kongresu. Przewidywana data organizacji Kongresu to 20 maja br.
Miejsce, w którym będzie zorganizowany Kongres zapewnia PM Kielce.
2) Organizację spotkań, w tym integracyjnych dla liderów i przedstawicieli kieleckiego III sektora – w ofercie należy zawrzeć propozycję liczby spotkań, określenie ich formy oraz sposobu zachęcania uczestników do udziału w spotkaniach (w tym działania zastępcze w przypadku zaistnienia sytuacji uniemożliwiającej organizację spotkań).
4. Użyczanie przestrzeni w lokalu Kieleckiego Centrum Organizacji Pozarządowych na potrzeby działań statutowych organizacji (dostępność przez 5 dni w tygodniu przez nie mniej niż 6 godzin dziennie, co najmniej dwa dni w tygodniu do godziny 19.00, z możliwością udostępnienia sal szkoleniowych w weekendy).
5. Udostępnianie adresu Kieleckiego Centrum Organizacji Pozarządowych dla celów korespondencyjnych organizacji.
II. Kielecki Budżet Obywatelski (KBO)
Działania na rzecz promocji idei budżetu obywatelskiego polegające na:
a) organizacji m.in. 2 otwartych spotkań dla min. 20 mieszkańców na etapie zgłaszania projektów w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 zgodnie z harmonogramem KBO,
b) wsparcie działań Miasta w zakresie kampanii promocyjnej Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 poprzez:
- działalność punktu informacyjno - konsultacyjnego dla mieszkańców na etapie zgłaszania projektów i głosowania zgodnie z harmonogramem KBO na rok 2024 wraz z zapewnieniem możliwości zgłoszenia projektu i oddania głosu. Punkt winien być czynny od poniedziałku do piątku przez minimum 2 godziny dziennie, w godzinach uzgodnionych z przedstawicielem ogłaszającego konkurs,
- zorganizowanie jednodniowego eventu w centrum miasta na etapie głosowania na zgłoszone projekty, podczas którego mieszkańcy miasta będą mieli możliwość oddania głosu oraz uzyskania informacji dot. Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego a wnioskodawcy projektów dopuszczonych do głosowania będą mieli możliwość promowania swoich projektów.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl