Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
2023 POLITYKA SENIORALNA - Wsparcie aktywizacji seniorów w ramach działalności kół gospodyń wiejskich
Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2023 r. w obszarze „Działania na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, w formie powierzenia realizacji zadania.
Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań:
Zadanie nr 2: Wsparcie aktywizacji seniorów w ramach działalności kół gospodyń wiejskich
– kwota 500 000 w 2023 r.
Informacje specyfikujące zadanie:
Wsparcie aktywizacji seniorów w ramach działalności kół gospodyń wiejskich – zadanie realizowane na podstawie umów rocznych:
Celem zadania jest zwiększanie samodzielności oraz aktywności seniorów i przeciwdziałanie ich marginalizacji społecznej.
Informacje specyfikujące zadanie:
1. działania powinny obejmować w szczególności: promocję zadania i aktywizację seniorów w ramach działalności kół gospodyń wiejskich poprzez np.:
a) organizację kursów/warsztatów/szkoleń podnoszących kompetencje w zakresie ubiegania się o zewnętrzne źródła finansowania działań adresowanych do osób starszych, a także ich prawidłowego wydatkowania i rozliczania,
b) zapewnienie pakietów konsultacyjnych/edukacyjnych, dyżurów prawnika i księgowej w zakresie pozyskiwania funduszy, prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zadań publicznych,
c) zapewnienie atrakcyjnego spędzania czasu poprzez organizację wydarzeń łączących tradycję z nowoczesnością, np.: organizacja warsztatów i pokazów promujących tradycyjne rękodzieło artystyczne, organizacja warsztatów kulinarnych, wspierających budowę i rozwój dialogu międzypokoleniowego,
d) promocję zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej osób starszych,
e) promowanie postaw proekologicznych;
2. dodatkowe punkty w ramach opiniowania merytorycznego spełniania kryteriów wynikających ze specyfiki zadania konkursowego przyznawane będą za:
a) nawiązanie współpracy partnerskiej (niefinansowa współpraca partnerska z podmiotami działającymi z seniorami i na rzecz seniorów), z czego każdy jeden dodatkowy punkt przyznany zostanie za wskazanie jednego wymienionego z nazwy podmiotu wraz z określeniem zakresu współpracy z zastrzeżeniem, że Oferent w dodatkowych punktach nie może otrzymać więcej niż 4 punkty,
b) bezpośrednie działania na rzecz mieszkańców gmin wiejskich/miejsko-wiejskich w trakcie realizacji zadania publicznego, z czego każdy jeden dodatkowy punkt przyznany zostanie za wskazanie bezpośrednich działań dla mieszkańców jednej wymienionej z nazwy gminy wiejskiej/miejsko-wiejskiej z zastrzeżeniem, że Oferent w dodatkowych punktach nie może otrzymać więcej niż 6 punktów.
UWAGA!
W przypadku podejmowania działań z zakresu "promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej" Oferent musi prowadzić działalność statutową w tym zakresie.
Obowiązkowo należy dołączyć do składanej oferty w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora ofert konkursowych:
1. kopię aktualnego wyciągu z Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich,
2. statut określający cele działalności Oferenta.
Odpis musi być zgodny ze stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany. Gdy oferta składana jest przez więcej niż jednego Oferenta, każdy z Oferentów zobowiązany jest do załączenia ww. dokumentów.
Wszystkie działania w ramach zadania publicznego powinny być zaprojektowane i realizowane przez Oferenta w taki sposób, aby nie wykluczały z uczestnictwa w nim osób ze specjalnymi potrzebami.
SZCZEGÓŁY W OGŁOSZENIU KONKURSOWYM W DOKUMENTACJI KONKURSOWEJ
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl