Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
Od kilku perspektyw beneficjenci programów Interreg, przede wszystkim z sektora NGO, zgłaszają problemy z płynnością finansową przy realizacji projektów i potrzebę zaliczkowania. Naszym celem jest wsparcie beneficjentów z sektora NGO w programach Interreg, a także zapewnienie sprawnego wdrażania projektów w ramach Funduszu Małych Projektów.
Istotą wsparcia finansowego jest przekazanie środków (w EUR) na pokrycie wydatków kwalifikowalnych w projektach Interreg, w części odpowiadającej dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (dalej: EFRR). Udzielone wsparcie finansowe jest ustalane jako % w stosunku do kwoty zaplanowanego przez beneficjenta dofinansowania z EFRR w projekcie.
Wsparcie finansowe ma formę zwrotną, tj. po uzyskaniu refundacji z EFRR w ramach projektu z programu Interreg, beneficjent zwraca pozyskane wsparcie. Wsparcie nie jest oprocentowane i stanowi pomoc de minimis.
Wnioski o przyznanie wsparcia finansowego, podpisane kwalifikowalnym podpisem elektronicznym prosimy składać elektronicznie na adres Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej:
wsparcie.Interreg@mfipr.gov.pl.
Decyduje kolejność złożonych wniosków!
Osoby do kontaktu:
Monika Knap, tel. (22) 273 80 28
Sylwia Łukasiak, tel. (22) 273 74 47
Schemat wsparcia
- przekazanie wsparcia finansowego dla polskiego beneficjenta na poniesienie wydatków
- wniosek o refundację z EFRR z wydatkami polskiego beneficjenta, na które zostało przekazane wsparcie finansowe
- wniosek o refundację z EFRR złożony w ramach projektu
- refundacja wydatków na rzecz projektu z EFRR
- refundacja wydatków na rzecz polskiego beneficjenta z EFRR
- zwrot wsparcia finansowego przez polskiego beneficjenta na rachunek MFiPR