Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
Prowadzenie mieszkania chronionego wspieranego w okresie trwałości projektu „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego...
Działanie objęte zadaniem konkursowym – prowadzenie mieszkania chronionego-wspieranego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną dla 5 dorosłych w lokalu zapewnionym przez m. st. Warszawę, mieszczącym się przy ul. Jagiellońskiej o łącznej powierzchni 97,71 m².
Lokal będzie można obejrzeć 16 stycznia 2023 r. w godz. od 9.00 do 12.00.
Umowa użyczenia na ww. lokal zostanie zawarta pomiędzy Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, a organizacją wyłonioną w konkursie.
Adresaci zadania to osoby, które spełniają następujące kryteria:
•mieszkają na terenie m. st. Warszawy,
•posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
•pracują lub są chętne do podjęcia zatrudnienia, uczą się; uczestniczą w innych formach wsparcia, z wyłączeniem ośrodków wsparcia dziennego finansowanych ze środków m.st. Warszawy.
Forma realizacji zadania:
•pobyt w mieszkaniu trwa do 9 miesięcy z możliwością przedłużenia do 12 miesięcy po uzyskaniu zgody pracowników Biura Pomocy i Projektów Społecznych,
•pobyt w mieszkaniu ma zapewniać osobom w nim przebywającym wsparcie specjalistów w formie pracy indywidualnej i grupowej,
•pobyt w mieszkaniu ma charakter wspierany powinien zapewnić osobom w nim przebywającym adekwatne do potrzeb wsparcie łącznie nie krócej niż 3 godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu.
Oferent:
•jest zobowiązany przedstawić w ofercie projekt „Zasad pobytu w mieszkaniu chronionym-wspieranym”, w których określone będą m.in.:
- nazwa podmiotu prowadzącego mieszkanie,
- rodzaje wsparcia,
- grupy osób uprawnionych do korzystania z mieszkania i jego charakterystykę, w tym informacja o rodzaju niepełnosprawności/choroby i stopniu samodzielności,
- zasady przyjmowania do mieszkania chronionego i warunki cofnięcia decyzji administracyjnej,
- obowiązki i uprawnienia mieszkańca;
•powinien zapewnić wsparcie asystenta,
•powinien zapewnić wsparcie psychologa,
•powinien zapewnić wsparcie innych specjalistów w zależności od potrzeb mieszkańców,
•powinien zapewnić wsparcie w aktywnym poszukiwaniu bezpłatnych kursów/szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, staży, praktyk oraz zatrudnienia w zakresie adekwatnym do potrzeb uczestnika,
•jest zobowiązany opracować z każdym mieszkańcem indywidualny plan pracy, który będzie zawierał m.in. określenie celu jaki chce osiągnąć mieszkaniec,
•jest zobowiązany przeprowadzić analizę postępów mieszkańca, w połowie trwania jego turnusu oraz na jego zakończenie,
•powinien zapewnić wsparcie w sprawach mieszkaniowych (m.in. ubieganie się o mieszkanie socjalne/komunalne, komercyjny wynajem mieszkania) w zakresie adekwatnym do potrzeb uczestnika ,
•prowadzi rekrutację do mieszkania zgodnie z przygotowanymi przez Oferenta „Zasadami rekrutacji do mieszkania chronionego-wspieranego” i zatwierdzonym przez pracowników Biura Pomocy i Projektów Społecznych.
Rekrutacja:
Oferent jest zobowiązany przedstawić w ofercie projekt „Zasad rekrutacji do mieszkania chronionego-wspieranego”, które będą zawierały jasno określone informacje m.in.:
- jak i gdzie ma się zgłosić osoba ubiegająca się o miejsce,
- wskazanie z kim należy się kontaktować,
- kryteria jakie ma spełniać osoba zainteresowana,
- skład komisji rekrutacyjnej,
- wniosek o pobyt w mieszkaniu chronionym-wspieranym,
- informację o ochronie danych osobowych (Klauzula RODO).
Ewaluacja:
Oferent zobowiązany jest do przeprowadzenia ewaluacji zewnętrznej realizowanego zadania.
Ewaluacja obejmować będzie okres co najmniej 12 miesięcy realizacji zadania, tak żeby uwzględniać w miarę możliwości pełny okres realizacji indywidualnych planów pracy uczestników. W raporcie z ewaluacji należy ująć ocenę realizacji wsparcia oferowanego mieszkańcom w oparciu o indywidualne plany pracy oraz określenie barier i szans ewentualnych zmian dotyczących oferowanego wsparcia.
W raporcie należy ująć rekomendacje dotyczące podnoszenia jakości wsparcia oferowanego mieszkańcom w oparciu o indywidualne plany pracy oraz rekomendacje zmian dotyczące warunków organizacji i realizacji zadania.
Raport z ewaluacji należy przesłać do BPiPS w terminie do 30.04.2024 r.
Istotne informacje:
- Organizacja, która otrzyma dotację jest zobowiązana do udziału w spotkaniach dot. prowadzenia mieszkań chronionych z udziałem wszystkich organizacji prowadzących mieszkania chronione oraz Biurem Pomocy i Projektów Społecznych. Spotkania będą organizowane raz na kwartał i będą miały na celu wymianę informacji i doświadczeń na temat realizowanego zadania.
- Oferent zobowiązany jest zamieścić w ofercie, w pkt III.4 „Plan i harmonogram działań” formy działań i aktywności realizowanych wobec odbiorców i przyporządkować je do ww. rodzajów działań.
- Organizacja, która otrzyma dotację jest zobowiązana do przesyłania harmonogramu działań na każdy miesiąc kalendarzowy w czasie realizacji zadania. Harmonogram należy dostarczyć do 25 dnia miesiąca poprzedzającego jego obowiązywanie.
- Organizacja w sprawozdaniu rocznym wskaże z jakich dzielnic m.st. Warszawy byli uczestnicy mieszkania chronionego.
- W ofercie należy zamieścić informacje na temat liczby osób zaangażowanych w realizację działania, w tym świadczących bezpośrednie wsparcie beneficjentom oraz obsługujących realizację zadania w pkt IV 2 oferty.
- W ofercie należy zaplanować realizację zadania na wypadek, gdy sytuacja epidemiczna uniemożliwi jego realizację w zaplanowanej formie.
- Po podpisaniu umowy na realizację zadania publicznego, oferent zobowiązany będzie do posiadania zasad pobytu w mieszkaniu, w zakresie określonym w ogłoszeniu konkursowym.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl