Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Lubelskiego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt...
Załącznik
do uchwały nr CDXXII/7446/2023
Zarządu Województwa Lubelskiego
z dnia 10 stycznia 2023 r.
Zarząd Województwa Lubelskiego w Lublinie
na podstawie art. 5 ust. 4, art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.),
ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Lubelskiego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego
pt. „Plenery edukacyjne 2023”,
na które mogą być przyznane dotacje z budżetu Województwa Lubelskiego w roku 2023,
i jednocześnie zaprasza do składania ofert.
I. Cel konkursu
Projekt ma na celu wybór ofert na realizację zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, określonych w „Programie współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2023”.
II. Rodzaj i opis zadania
- Zadanie polega na organizacji jedno- lub kilkudniowych (nie więcej niż czterodniowych) wyjazdowych zajęć/warsztatów plenerowych dotyczących tematyki ekologicznej i przyrodniczej dla co najmniej 10-osobowych grup dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich z województwa lubelskiego na następujących, cennych przyrodniczo terenach wytyczonych w granicach województwa lubelskiego: parki narodowe (Poleski, Roztoczański) wraz z otulinami, parki krajobrazowe wraz z otulinami, obszary chronionego krajobrazu, rezerwaty przyrody oraz obszary Natura 2000.
- Celem zadania jest: edukacja ekologiczna młodych mieszkańców województwa lubelskiego, ze szczególnym akcentem na przekaz wiedzy na temat bogactwa przyrodniczego regionu lubelskiego oraz form jego ochrony, a także kształtowanie odpowiednich postaw wobec szans i zagrożeń współczesnego środowiska naturalnego.
- Termin realizacji zadania: od 8 maja 2023 r. do 30 września 2023 r.
- Oczekiwane rezultaty zadania:
- uczestnictwo w projekcie dzieci z terenu województwa lubelskiego – liczba uczestników;
- realizacja warsztatów/zajęć – liczba zajęć, rodzaj zajęć, liczba godzin;
- organizacja i promocja projektu, w tym obowiązkowo informacja o dofinansowaniu zadania przez Województwo Lubelskie – liczba, różnorodność form i zasięg podjętych działań promocyjnych.
- Sposób monitorowania rezultatów: lista uczestników zajęć/warsztatów, komunikaty organizacyjne, dokumentacja fotograficzna, publikacje (drukowane, internetowe itp.).
Przedstawione rezultaty są obligatoryjne i powinny być uwzględnione w składanej ofercie. Dodatkowo Oferent może przedstawić własne rezultaty zadania.
III. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania
- Zarząd Województwa Lubelskiego planuje przeznaczyć środki finansowe do kwoty 400 000,00 zł na realizację zadań z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2023 roku.
- Kwota ta może ulec zmniejszeniu w przypadku, gdy zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu Województwa w części przeznaczonej na realizację zadania z przyczyn leżących po stronie Województwa, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.
- Wysokość wyżej podanych środków publicznych dotyczy również zadań realizowanych w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W związku z powyższym Zarząd Województwa Lubelskiego zastrzega sobie prawo do nierozdysponowania całości środków finansowych w postępowaniu konkursowym.
IV. Podmioty uprawnione do składania ofert:
Do złożenia oferty na ogłoszony konkurs uprawnione są podmioty działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego i są to:
- organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
- osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,
- stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
- spółdzielnie socjalne,
- spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami o których mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1599 z późn. zm.) które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
V. Zasady przyznawania dotacji
- Zasady przyznawania dotacji określają przepisy:
- ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.),
- ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634 z późn. zm.),
- uchwała Nr XL/616/2022 Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 17 października 2022 r. w sprawie „Programu Współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok” (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2022 r. poz. 5077).
- Preferowane będą oferty, w których Oferenci wykażą wkład własny w realizowane przez siebie zadanie publiczne (świadczenia pieniężne od odbiorców zadania nie stanowią wkładu własnego Oferenta).
- W przypadku, gdy Oferent zadeklaruje wkład własny w realizację zadania, informację o jego rodzaju (finansowy, niefinansowy osobowy) i przeznaczeniu należy wpisać do części V. „Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego”, przy czym wkład osobowy rozumiany jako praca społeczna członków i świadczenia wolontariuszy, który jest przewidziany do realizacji zadania, powinien określać:
- rodzaj wykonywanej pracy np. koordynacja zadania, obsługa techniczna, obsługa księgowa, prowadzenie działań promocyjnych;
- wartość nieodpłatnej pracy, którą określa się, uwzględniając ilość czasu poświęconego na jej wykonanie oraz średnią wysokość wynagrodzenia (wg stawki godzinowej lub dziennej).
- Nie przewiduje się wyceny wkładu rzeczowego w ofercie w części V „Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego”.
Opis wykorzystania wkładu własnego rzeczowego do realizacji zadania publicznego lub podanie jego wyceny nie stanowi podstawy do uznania go za wkład własny.
- Z dotacji województwa lubelskiego mogą być pokryte następujące rodzaje kosztów:
- transport: uczestników i sprzętu;
- ubezpieczenie uczestników zadania;
- wyżywienie;
- zakwaterowanie;
- wynajem i zakup niezbędnych materiałów i sprzętu;
- obsługa projektu (kadra): instruktorska, dydaktyczna, techniczna, w tym opiekuni itp. (do 30% kosztów zadania);
- koszty administracyjne, w tym księgowość i koordynacja projektu (do 5% kosztów zadania);
- zakup materiałów związanych z promocją projektu, w tym województwa lubelskiego, m.in.: banery, roll-up, plakaty, ulotki itp. (do 5% kosztów zadania).
- Z dotacji Województwa Lubelskiego przyznanej w ramach otwartego konkursu ofert nie mogą być pokrywane wydatki:
- poniesione przed terminem zawarcia umowy,
- niezwiązane bezpośrednio z realizacją danego zadania (w tym np. pokrycie kosztów: zakupu budynków lub lokali oraz zakupu gruntów, działalności gospodarczej, politycznej i/lub religijnej podmiotów, utrzymania biur podmiotów oraz wynagrodzeń pracowników organizacji poza zakresem realizacji zadania),
- z tytułu podatku od towarów i usług, jeżeli podmiot ma prawo do jego odliczenia,
- z tytułu opłat i kar umownych,
- poniesione na przygotowanie oferty,
- poniesione po terminie realizacji zadania,
- dotyczące zakupu jednorazowych opakowań z plastiku (talerzyki, kubeczki, sztućce, reklamówki, torebki foliowe itp.).
VI. Termin i warunki realizacji zadania
- Konkurs obejmuje zadania realizowane w terminie: od 8 maja 2023 r. do 30 września 2023 r.
- Ze środków dotacji mogą być pokrywane koszty poniesione w terminie realizacji zadania, jednak nie wcześniej niż od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.
- Zadanie winno być zrealizowane zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
- Złożona oferta musi być zgodna ze wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. poz. 2057) oraz zawierać wymagane załączniki, o których mowa w pkt VIII.
- Wypełnienie w ofercie dodatkowych informacji dotyczących rezultatów realizacji zadania publicznego jest obowiązkowe.
- Rezultaty wskazane w złożonej ofercie powinny jak najtrafniej oddawać zakres rzeczowy i cele realizacji zadania i zostać przedstawione w sposób wymierny.
- W trakcie realizacji zadania dopuszcza się dokonywania przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztorysu, tj. działaniami, a w przypadku jednego działania pomiędzy poszczególnymi kosztami tego działania w wysokości do 30%. Przesunięcie uznaje się za zgodne z umową, gdy dana pozycja kosztu nie zwiększyła się o więcej niż 30%. Zmiany powyżej 30% wymagają uprzedniej zgody Zarządu Województwa Lubelskiego lub innych osób upoważnionych. Oferent po uzyskaniu zgody dokonuje zmian za pomocą generatora wniosków w sposób analogiczny, jak w przypadku składania oferty, opisanym w rozdz. VII ust. 2 i 3.
- Oferent w ramach realizacji zadania publicznego zobowiązany jest do spełnienia minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240).
- Uprawniony podmiot może złożyć maksymalnie 1 ofertę w konkursie. Złożenie przez Oferenta większej liczby ofert spowoduje, że oferty te nie będą rozpatrywane jako niespełniające warunku formalnego konkursu.
- Dopuszcza się możliwość udzielenia dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana. W takim przypadku dotacja może zostać udzielona po doprecyzowaniu warunków realizacji zadania w zaktualizowanej ofercie realizacji zadania publicznego.
- Zadanie, na które Oferent uzyskał dotację na podstawie niniejszego konkursu nie może być przedmiotem wniosku o dofinansowanie w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
VII. Termin i warunki składania ofert
- Oferty na realizację zadania można składać w terminie: do 10 marca 2023 r. do godz. 15:30.
- Warunkiem przystąpienia do konkursu jest sporządzenie i złożenie oferty elektronicznie za pomocą platformy internetowej Witkac.pl, a następnie podpisanie jej wydrukowanej wersji papierowej zawierającej jednakową sumę kontrolną i:
- złożenie jej osobiście do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Artura Grottgera 4 w Lublinie (20-029 Lublin) lub
- przesłanie pocztą lub przesyłką kurierską na ww. adres.
- Oferta w wersji papierowej powinna być umieszczona w zamkniętej kopercie z dopiskiem „ŚRODOWISKO – PLENERY EDUKACYJNE 2023”, opatrzonej pieczęcią lub nazwą podmiotu składającego.
- O zachowaniu terminu decyduje łącznie:
- data i godzina złożenia oferty w Generatorze ofert,
- data i godzina wpływu do siedziby Urzędu Marszałkowskiego, a nie data i godzina stempla nadania pocztowego/ kurierskiego.
Oferty złożone wyłącznie w wersji papierowej albo za pośrednictwem wyłącznie platformy internetowej Witkac.pl zostaną odrzucone z przyczyn formalnych.
VIII. Wymagane dokumenty
- Do oferty przedkładanej na konkurs w wersji papierowej należy załączyć następujące dokumenty i kserokopie dokumentów, a do oferty składanej w Generatorze Witkac.pl ich wersje elektroniczne w plikach PDF:
- aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru czy ewidencji,
- statut, umowę, inny dokument określający zasady funkcjonowania, strukturę organizacyjną, sposób reprezentacji podmiotu ubiegającego się o realizację zadania publicznego, a także dokumenty wskazujące imiona i nazwiska osób uprawnionych do działania w imieniu podmiotu składającego ofertę, cele statutowe i sposób ich realizacji,
- oświadczenie Oferenta potwierdzające jego kompetencje/doświadczenie w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, a w przypadku składania oferty wspólnej – oddzielne oświadczenia każdego ze Współoferentów oraz dokumenty potwierdzające podstawę prawną działania każdego z tych podmiotów i sposób reprezentacji;
- w przypadku kościelnych osób prawnych – aktualne zaświadczenie o osobowości prawnej parafii/zakonu oraz aktualne upoważnienie dla proboszcza/przeora do reprezentowania podmiotu i zaciągania zobowiązań finansowych;
- w przypadku, gdy osoba/osoby podpisujące ofertę i załączniki działa/ją na podstawie pełnomocnictwa – pełnomocnictwo, którego zakres obejmuje uprawnienie do podpisania oferty, a dodatkowo dokumenty potwierdzające, że osoba udzielająca pełnomocnictwa była upoważniona do reprezentowania Oferenta w dacie udzielenia pełnomocnictwa oraz dowód wniesienia opłaty skarbowej (od oryginału, odpisu, wypisu, kopii) w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2022 r., poz. 2142 z późn. zm.);
- w przypadku, gdy Oferenci są w trakcie zmian statutowych związanych z reprezentacją Oferenta – dokument/uchwałę potwierdzającą wskazaną zmianę wraz z potwierdzeniem zarejestrowania przez właściwy sąd rejonowy wniosku o zmianę danych we właściwym rejestrze.
- W przypadku, gdy wymienione załączniki składane są w formie kserokopii każda strona załącznika winna zawierać:
- potwierdzenie formułą „za zgodność z oryginałem”,
- datę potwierdzenia zgodności z oryginałem,
- podpis osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta.
- Jeżeli osoby uprawnione nie posiadają pieczątek imiennych, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem w sposób czytelny z podaniem pełnionej funkcji, w sposób umożliwiający weryfikację osób podpisujących.
- Oferta musi być podpisana przez Oferenta zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub ewidencji.
- W przypadku złożenia oferty zawierającej braki formalne (np. brak wymaganych załączników, brak podpisów, pieczątek, dat pod załącznikami itp.), dopuszcza się możliwość jednokrotnego uzupełnienia tych braków w terminie 2 dni roboczych od dnia mailowego wezwania, pod rygorem odrzucenia oferty.
IX. Termin, tryb i kryteria wyboru ofert
- Złożenie oferty nie jest równoznaczne z uzyskaniem dotacji.
- Oferty zostaną rozpatrzone przez komisję konkursową powołaną przez Zarząd Województwa Lubelskiego w Lublinie w celu opiniowania złożonych ofert.
- Oceny formalna i merytoryczna zostaną dokonane w terminie: do 6 kwietnia 2023 r.
- Decyzję o wyborze ofert i o udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Województwa Lubelskiego w formie uchwały.
- Oferta spełnia wymogi formalne, jeżeli:
- Oferta została złożona zarówno w elektronicznym generatorze ofert Witkac.pl, jak również w wersji papierowej;
- Oferta w wersji papierowej jest zgodna z wersją elektroniczną (ma jednakową sumę kontrolną);
- Oferta została złożona w terminie określonym ogłoszonym konkursie;
- Oferta została złożona przez podmiot uprawniony do udziału w konkursie;
- Oferent w ramach niniejszego konkursu ofert złożył nie więcej niż jedną ofertę;
- Oferta została prawidłowo wypełniona zgodnie z zapisami ogłoszenia;
- Zadanie wpisuje się w cele konkursu;
- Termin realizacji zadania jest zgodny z terminem wymaganym w ogłoszeniu konkursu;
- W ofercie prawidłowo wypełniono zakładane rezultaty realizacji zadania publicznego;
- Kosztorys zadania jest poprawny pod względem rachunkowym;
- Opis poszczególnych działań jest zgodny z harmonogramem i kosztorysem;
- W oświadczeniu znajdującym się na końcu formularza oferty zostały dokonano odpowiednie skreślenia i wypełnienia umożliwiające jednoznaczne odczytanie deklaracji Oferenta;
- Oferta wraz z załącznikami w postaci kserokopii została opatrzona datą oraz podpisami osoby upoważnionej lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta/Oferentów. Jeżeli na dokumencie brakuje pieczątek imiennych, podpis musi być złożony pełnym imieniem i nazwiskiem w sposób czytelny z podaniem pełnionej funkcji (możliwość uzupełnienia);
- Do oferty dołączono wymagane w ogłoszeniu załączniki (możliwość uzupełnienia).
Jeżeli w którymkolwiek z kryteriów od 1-14 została udzielona odpowiedź „NIE”, oferta nie spełnia wymogów formalnych i nie podlega ocenie merytorycznej.
- Podmioty, których oferty będą zawierały braki formalne, w szczególności brak wymaganych załączników, podpisów, pieczątek i dat, będą miały możliwość ich uzupełnienia w terminie 2 dni roboczych od dnia mailowego wezwania do uzupełnienia braków, pod rygorem odrzucenia oferty.
- Niespełnienie któregokolwiek z kryteriów jest błędem formalnym, który powoduje odrzucenie oferty na etapie oceny formalnej z zastrzeżeniem rozdz. VIII ust. 5.
- Komisja dokona oceny merytorycznej zadań zgłoszonych do konkursu i zarekomenduje Zarządowi Województwa wykaz zadań do udzielenia wsparcia finansowego wraz z jego wysokością.
- Przy ocenie merytorycznej uwzględnia się następujące elementy, którym przypisuje się odpowiednio określoną liczbę punktów:
KRYTERIA MERYTORYCZNE – maksymalnie 50 punktów, w tym:
- Liczba bezpośrednich uczestników zadania (punkty przyznawane będą proporcjonalnie do liczby uczestników) – maks. 20 pkt
- Rzetelność i przejrzystość przedstawionego opisu i harmonogramu działań, czyli czytelność i szczegółowość informacji, z których wynika np. liczba uczestników grup i ogólna liczba uczestników projektu, program warsztatów, chronologiczność działań itp. – maks. 15 pkt
- Rzetelność opisu zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego, w tym odniesienie do zapisów rozdz. II ust. 4 ogłoszenia, szczegółowość i logiczność opisu – maks. 10 pkt
- Działania promujące projekt, w tym województwo lubelskie z uwzględnieniem zapisów rozdz. XI ust. 10 ogłoszenia konkursu (punkty przyznawane będą proporcjonalnie do liczby oraz różnorodności form i zasięgu działań) – maks. 5 pkt
KRYTERIA FINANSOWE – maksymalnie 25 punktów, w tym:
- Rzetelność i przejrzystość przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania, czyli czytelność i logiczność wszystkich pozycji kosztorysu, z wyodrębnieniem w zestawieniu ewentualnego wkładu własnego oferenta – maks. 10 pkt
- Oszczędność i racjonalność kalkulacji kosztów realizacji zadania, ze szczególnym uwzględnieniem łącznej sumy kosztów kwalifikowalnych w przeliczeniu na osobodzień (punkty przyznawane będą proporcjonalnie do wykazanej oszczędności kosztów) – maks. 10 pkt
- Udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł (punkty przyznawane będą: tylko w przypadku wykazania wkładu; proporcjonalnie do procentowej wartości wkładu) – maks. 5 pkt
KRYTERIA ORGANIZACYJNE – maksymalnie 25 punktów, w tym:
- Zasoby kadrowe przewidywane do zaangażowania przy realizacji zadania, z uwzględnieniem zapisów rozdz. V ust. 3, w tym szczegółowe informacje nt. liczebności planowanej kadry projektu, charakter ich pracy przy realizacji działania – wolontariat, odpłatność; rodzaj wykonywanej pracy (punkty przyznawane będą proporcjonalnie do liczebności i wyspecjalizowania kadry, stopnia zaangażowania wolontariuszy w projekt, szczegółowości przedstawionego opisu ich pracy) – maks. 15 pkt
- Zasoby rzeczowe do wykorzystania przy realizacji zadania (np. sprzęt, materiały) (punkty przyznawane będą: tylko w przypadku wykazania wkładu; proporcjonalnie do procentowej wartości wkładu) – maks. 5 pkt
- Dotychczasowe doświadczenia Oferenta w realizacji zadań podobnego rodzaju oraz możliwość realizacji zadania przez Oferenta (punkty przyznawane będą proporcjonalnie do doświadczenia i opisanych możliwości realizacji zadania) – maks. 5 pkt
Maksymalna liczba punktów do zdobycia w ocenie merytorycznej – 100.
- Do dofinansowania z budżetu województwa rekomendowane będą zadania, które w ocenie merytorycznej uzyskają nie mniej niż 60 punktów.
- Wyniki otwartego konkursu ofert nie podlegają trybowi odwoławczemu.
- Informacja o wyborze ofert będzie zamieszczona na stronie internetowej www.lubelskie.pl /zakładka: Środowisko/, https://umwl.bip.lubelskie.pl, a także w Urzędzie Marszałkowskim w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń.
X. Dane za lata 2022 i 2023
Na realizację zadań publicznych z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego dla podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył:
- 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych 00/100) w roku 2022;
- 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych 00/100) na rok 2023.
XI. Postanowienia końcowe
- W przypadku, gdy Zarząd Województwa Lubelskiego przyzna dotację na realizację zadania niższą niż wnioskowana w ofercie, Oferent może odstąpić od zawarcia umowy, powiadamiając o tym pisemnie Zarząd Województwa Lubelskiego w Lublinie lub może zawrzeć umowę na zmniejszony zakres rzeczowy i finansowy dofinansowanego zadania z zastrzeżeniem ust. 2 pkt a).
- Przed przystąpieniem do zawarcia umowy Oferent winien przedstawić:
- zaktualizowaną ofertę realizacji zadania publicznego – w przypadku otrzymania dotacji niższej niż wnioskowana,
- oświadczenie o zgodności odpisu/wypisu z rejestru ze stanem prawnym i faktycznym w dniu podpisania umowy lub innym aktem regulującym status prawny podmiotu.
- Dokumenty, o których mowa w ust. 2, należy złożyć niezależnie od dokumentów przedłożonych jako załączniki do oferty. Dokumenty te stanowią jedynie ich uzupełnienie.
- Zaktualizowana oferta realizacji zadania publicznego powinna być złożona w terminie umożliwiającym przygotowanie i zawarcie umowy.
- Oferta powinna uwzględnić warunki realizacji określonych działań związanych z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju, które ustanowiono przepisami w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, czy stanu epidemii w Polsce.
- Podpisywanie umów będzie w całości uzależnione od spełnienia wymagań związanych z sytuacją epidemiczną w kraju, które ustanowiono przepisami w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego czy stanu epidemii w Polsce.
- Województwo Lubelskie zastrzega, że sposób i termin wypłaty dotacji w zawartej umowie mogą być zależne od sytuacji epidemicznej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wynikającymi z tego konsekwencjami dla realizacji zadań publicznych.
- W przypadku wystąpienia stanu epidemii (bądź wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego) wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, realizator zadania publicznego, którego dotyczy ogłoszenie, będzie zobowiązany do realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wydanego przez organy administracji rządowej, w szczególności rozporządzeniami Rady Ministrów i Ministra Zdrowia oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jakie mogą obowiązywać w czasie realizacji zadania.
- Zarząd Województwa może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie zawarcia umowy w przypadku, gdy zaktualizowana oferta realizacji zadania publicznego rażąco odbiega od oferty.
- Oferent, który otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa oraz podpisze umowę, zobowiązany jest do zamieszczania we wszystkich materiałach związanych z realizacją zadania (plakatach, ulotkach, zaproszeniach, regulaminach, komunikatach itp.), a także w ogłoszeniach prasowych, reklamach, wykazach sponsorów, na banerach i własnych stronach internetowych herbu Województwa Lubelskiego oraz informacji o tym, że zadanie jest dofinansowane przez Województwo Lubelskie (szczegółowe wymogi promocji będą określone w umowie z Oferentem).
- Informacja o ogłoszeniu będzie zamieszczona na stronie internetowej www.lubelskie.pl /zakładka: Środowisko/, https://umwl.bip.lubelskie.pl, a także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl