Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Otwarty konkurs ofert w obszarze "Ratownictwo i ochrona ludności" - 2023 rok

Reklama
Nabór od 10.01.2023 do 31.01.2023 23:59
Biuro Bezpieczeństwa Publicznego
Łączny budżet 1,5 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 110 tys. PLN
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pod nazwą: Otwarty konkurs ofert w obszarze "Ratownictwo i ochrona ludności" - 2023 rok..

Zarząd Województwa Mazowieckiego

działając na podstawie art. 41 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 2094), art. 4 ust. 1 pkt 23,  art. 5 ust. 4 pkt 2, art. 11 ust. 1 i ust. 2, art. 13, art. 14 i art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327, 1265 i 1812) oraz uchwały nr 166/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 22 listopada 2022 r. w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w  art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok” ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art.  3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, będących jednocześnie podmiotami uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego w świetle zapisów art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 147) to jest posiadających zgodę ministra właściwego do spraw wewnętrznych na wykonywanie ratownictwa wodnego, na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2023  roku w obszarze „Ratownictwo i ochrona ludności” w formie wsparcia realizacji zadania.

Informacje specyfikujące zadanie: Wsparcie realizacji zadania może być przyznane organizacjom pozarządowym oraz podmiotom, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działającym na terenie województwa mazowieckiego, realizującym zadania statutowe z zakresu ratownictwa i ochrony ludności, będącym jednocześnie podmiotami uprawnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego tj. posiadającym w dniu składania oferty zgodę, uzyskaną w formie decyzji administracyjnej wydanej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, na wykonywanie ratownictwa wodnego zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy z 18 sierpnia 2011 r. o Bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz wpis do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne, o którym mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Podmioty nieposiadające zgody, o której mowa powyżej są nieuprawnione do udziału w otwartym konkursie ofert.

Realizacja zadania powinna polegać na obowiązkowym utrzymaniu dyżurów ratowników w okresie realizacji zadania – należy szczegółowo opisać w ofercie organizację dyżurów ratowniczych zarówno odpłatnych jak i prowadzonych w ramach wolontariatu.

Opis powinien zawierać:

  1. podział na dyżury w sezonie i poza sezonem (tylko w okresie realizacji zadania  wskazanym we wniosku),
  2. miejsce pełnienia dyżurów,
  3. zmianowość – liczbę zmian i liczbę godzin przypadających na zmianę,
  4. liczbę ratowników na poszczególnych zmianach,
  5. koszt 1 godziny dyżuru.

Inne przykładowe działania możliwe do zrealizowania (fakultatywnie):

1. zakup nowego sprzętu ratowniczego wykorzystywanego do prowadzenia działań ratowniczych i/lub sprzętu z zakresu ratownictwa medycznego, ekwipunku ratowniczego, przenośnych/składanych elementów konstrukcji związanych z transportem wodnym, niezbędnych do prawidłowego prowadzenia działań ratowniczych;

2. utrzymanie w gotowości zakupionego w ramach realizacji zadania oraz już wcześniej posiadanego sprzętu ratowniczego, poprzez pokrywanie kosztów eksploatacji tego sprzętu tj. kosztów: zakupu paliwa do prowadzenia działań ratowniczych, zakupu i montażu osprzętu, konserwacji, napraw i przeglądów sprzętu ratowniczego, itp.;

3. przeprowadzenie szkoleń dla ratowników wodnych wyłącznie w zakresie obsługi sprzętu zakupionego w ramach realizacji zadania lub organizowanie i prowadzenie szkoleń psów ratowniczych i ich przewodników (szkolenia organizowane wyłącznie na terenie województwa mazowieckiego i skierowane jedynie do członków podmiotów składających ofertę). Program szkolenia powinien być zgodny z „Ramowym programem szkolenia psów ratowniczych wraz z przewodnikami”, stanowiącym załącznik nr 5 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. poz. 747).
Przykładowe koszty możliwe do ponoszenia z tytułu prowadzenia szkoleń to: koszt wynajęcia sal dydaktycznych/basenu, wynagrodzenie dla kadry szkoleniowej, zakup materiałów dydaktycznych wykorzystywanych wyłącznie na potrzeby szkolenia, itp.;

4. zakup środków transportu lądowego i wodnego.

5. zakup nowego sprzętu łączności radiowej i telefonicznej, na którym prowadzone będą dyżury ratownicze.

Koszty związane z powyższym działaniami stanowią koszty merytoryczne zadania publicznego.

W ramach realizacji zadania istnieje możliwość dokonywania wyłącznie wydatków inwestycyjnych na zakup sprzętu/wyposażenia wykorzystywanego do prowadzenia działań ratowniczych.

Wydatkiem inwestycyjnym jest zakup wyposażenia niezbędnego do realizacji zadania publicznego, którego wartość jednostkowa przekracza kwotę 10 000,00 zł brutto lub 10 000,00 zł netto dla oferentów będących podatnikami podatku od towarów i usług (VAT);

Uwaga ! Na etapie realizacji zadania publicznego nie będzie możliwości przesunięcia środków między wydatkami bieżącymi a inwestycyjnymi.

 

Opis wymagań dotyczących zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:

1) Zleceniobiorca zobowiązany jest do zapewnienia dostępności, osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240).
2) W ramach niniejszego zadania, Zleceniobiorca zapewnia utrzymanie dostępności cyfrowej tj. utrzymuje i dostosowuje stronę internetową wykorzystywaną do promocji zadania poprzez zapewnienie jej funkcjonalności, kompatybilności, postrzegalności i zrozumiałości poprzez spełnienie wymagań określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 848).
3) Możliwe jest uwzględnienie w Kalkulacji kosztów przewidzianych na realizację zadania, rodzajów kosztów, które zostaną poniesione na ewentualne utrzymywanie dostępności strony internetowej.
4) W indywidualnym przypadku, jeśli Zleceniobiorca nie jest w stanie, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, zapewnić dostępności osobie ze szczególnymi potrzebami w zakresie o którym mowa w art. 6 ustawy z 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zobowiązany jest zapewnić takiej osobie dostęp alternatywny.

Wniskowana kwota dotacji nie może przekraczać 90% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.

Koszty administracyjne związane z realizacją zadania nie mogą w ofercie przekraczać 30% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.

UWAGA: do zadania należy wnieść wkład własny finansowy lub rzeczowy lub osoby na poziomie minimum 10% wartości zadania.

Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią ogłoszenia konkursowego.

Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl

Reklama