Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Konkurs ofert: Wsparcie procesów konsultacji społecznych we Wrocławiu
Forma: wsparcie.
CEL REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO
Wspomaganie rozwoju demokracji poprzez włączanie mieszkanek i mieszkańców w procesy konsultacji społecznych prowadzonych przez Gminę Wrocław w 2023 roku.
OPIS ZADANIA PUBLICZNEGO
Zadanie polega na: wsparciu merytorycznym i organizacyjnym w przeprowadzeniu minimum dziesięciu ponadlokalnych procesów konsultacji społecznych w roku 2023, jako równoważne dla jednego ponadlokalnego procesu konsultacyjnego traktowane będą dwa procesy lokalne (ograniczone na przykład do jednego podwórka, małego skweru), decyzja o zaszeregowaniu procesu konsultacyjnego do jednej lub drugiej grupy będzie należała do Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia; wsparciu merytorycznym i organizacyjnym w przeprowadzaniu minimum piętnastu spotkań konsultacyjnych (w ich ramach przede wszystkim: kontakt koordynatora zadania z jednostką Urzędu Miejskiego lub Gminy Wrocław; przygotowanie informacji na stronę www.wroclaw.pl/konsultacje; przygotowanie i kolportaż plakatu (minimum 10 sztuk) oraz zawieszek na drzwi; zorganizowanie miejsca spotkania; przeprowadzenie spotkania, sporządzenie notatki ze spotkań z zestawieniem zebranych opinii wraz z odpowiedziami do nich jednostki merytorycznej) wskazanych przez Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Przy minimum pięciu procesach konsultacji społecznych należy zorganizować formy konsultacji umożliwiające aktywny udział dzieci i/lub młodzieży. Procesy te wybrane zostaną we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.
W ramach realizacji zadania stworzenie grupy osób – minimum pięciu – które posiadają kompetencje i doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju spotkań konsultacyjnych i zwiększenie ich kompetencji oraz prowadzenie punktu partycypacji społecznej w lokalu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 34 i zorganizowanie w punkcie cyklu szkoleń – akademii partycypacji społecznej – w ramach której oferent przeprowadzi nabór oraz warsztaty dla co najmniej dziesięciu osób.
Każdy proces konsultacji społecznych powinien zostać zaplanowany tak, aby przyczyniał się do aktywnego uczestnictwa mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w prowadzonych procesach konsultacji społecznych oraz umożliwiał im nieskrępowany w nich udział przede wszystkim poprzez organizację spotkań blisko miejsca, którego one dotyczą, dobór różnorodnych form konsultacji, dostosowanych do społeczności oraz tematu. O ile pozwala na to charakter danego procesu konsultacyjnego, miejscem spotkań konsultacyjnych w pierwszej kolejności powinien być punkt partycypacji społecznej w lokalu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 34. Miejsce spotkań ustalane jest we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Gmina Wrocław rezerwuje miejsca na konsultacje w lokalach należących do niej i ponosi ich koszty.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwy jest najem lokalu poza zasobem komunalnym, jednakże wtedy jego koszt ponoszony jest w ramach realizacji zadania. W czasie trwania obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym lub kryzysem energetycznym spotkania konsultacyjne z mieszkańcami odbywają się poprzez platformy internetowe dedykowane e-spotkaniom.
Zapewnienie i obsługa wspomnianych platform jest po stronie oferenta. W miarę możliwości, we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej, podczas każdego procesu konsultacji społecznych w ramach co najmniej jednego spotkania, należy zapewnić dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz starszych.
Harmonogram poszczególnych procesów konsultacji ustalany będzie w odpowiedzi na zgłoszenie zapotrzebowania przez Wydział Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia i we współpracy z nim. Wszystkie działania podejmowane są w sposób kreatywny we współpracy z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Możliwy jest zakup materiałów i sprzętów niezbędnych do realizacji zadania – na przykład sprzęt niezbędny do realizacji spotkań konsultacyjnych, sprzęty niezbędne do wykonywania potrzebnych druków i gadżetów, materiały biurowe i papiernicze na potrzeby spotkań konsultacyjnych, inne, które oferent wykaże jako potrzebne.
Oferent może złożyć w konkursie tylko jedną ofertę. W przypadku złożenia większej liczby ofert, wszystkie zostaną odrzucone ze względów formalnych.
Oferty należy wypełnić i wygenerować w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji NGO GENERATOR. Oferty po wydrukowaniu z aplikacji NGO GENERATOR należy podpisać przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli ze strony oferenta i złożyć w wersji papierowej każda strona oferty w formacie A4 w Wydziale Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia ulica Gabrieli Zapolskiej 4, pokój 120.
W przypadku braku możliwości wejścia do Urzędu, prosimy o kontakt z sekretariatem Wydziału Partycypacji Społecznej pod numerem (71) 777 86 68. Pracownik odbierze od Państwa dokumenty.