Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl
Otwarty konkurs ofert na wykonywanie w 2023 roku w formie powierzenia zadań publicznych będących realizacją...
Na podstawie art. 11 ust. 2, art.13 ust.1-2, 3 i 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j.Dz.U.2022.1327 ze zmianami)
Zarząd Powiatu Kościańskiego
ogłasza
otwarty konkurs ofert na wykonywanie w 2023 roku w formie powierzenia
zadań publicznych będących realizacją zadań samorządu powiatowego w zakresie
kultury fizycznej
- Cel konkursu
Celem przeprowadzenia otwartego konkursu ofert jest zlecenie organizacjom pozarządowym lub innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego zadań samorządu powiatowego w formie powierzenia w dziedzinie kultury fizycznej, określonych w Programie współpracy Powiatu Kościańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2023 (uchwała nr XLV/435/22 Rady Powiatu Kościańskiego z dnia 23 listopada 2022 roku).
- Cel zadań
- Zadania mające na celu organizację igrzysk z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej oraz imprez otwartych realizowanych zgodnie z regulaminem i terminami zawartymi w kalendarzach imprez Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” na rok 2023.
- Zadania mające na celu organizację mistrzostw powiatu, imprez eliminacyjnych na terenie powiatu i udział we współzawodnictwie sportowym wynikającym z kalendarza imprez Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS na rok 2023.
- Rodzaje zadań i formy realizacji
Zadania wykonywane poprzez realizację przedsięwzięć o charakterze ponadgminnym obejmujące:
- Zadania związane z organizacją i udziałem dzieci i młodzieży w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Licealiadzie - Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych oraz imprezach otwartych realizowanych zgodnie z regulaminem i terminami zawartymi w kalendarzach imprez Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” na rok 2023.
- Zadania związane z organizacją mistrzostw powiatu, imprez eliminacyjnych na terenie powiatu i udział we współzawodnictwie sportowym wynikającym z kalendarza imprez Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS na rok 2023.
- Forma realizacji zadań: powierzenie
- Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej zgodnie z projektem uchwały budżetowej Powiatu Kościańskiego na 2023 rok - 56 000 zł , z tego na:
- Zadanie nr 1 - 44 000 zł
- Zadanie nr 2 - 12 000 zł
Powyższe kwoty określono na podstawie projektu uchwały budżetowej na 2023 rok.
- Zasady przyznawania dotacji
- W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j.Dz.U.2022.1327 ze zmianami), które prowadzą działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem i zamierzają realizować zadanie na rzecz mieszkańców powiatu kościańskiego.
- Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Programem współpracy Powiatu Kościańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2023 (uchwała nr XLV/435/22 Rady Powiatu Kościańskiego z dnia 23 listopada 2022 roku).
- Zarząd Powiatu Kościańskiego może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przekazania dotacji i podpisania umowy gdy podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową Oferenta.
- W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy przez Zarząd Powiatu z przyczyn opisanych w ust. 3, Zarząd Powiatu Kościańskiego może niewykorzystane środki przeznaczyć na dotacje w nowym konkursie ofert lub na realizację zadania w innym trybie przewidzianym w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa pomiędzy Powiatem Kościańskim a Podmiotem wyłonionym w konkursie.
- Dotacja nie może być wykorzystana na wydatki i zakupy inwestycyjne oraz niezwiązane bezpośrednio z realizacją zadania.
- Termin oraz warunki realizacji zadania
- Terminy realizacji zadań:
Zadanie nr 1 - od 11 stycznia 2023 r. do 15 grudnia 2023 r.
Zadanie nr 2 - od 11 stycznia 2023 r. do 15 grudnia 2023 r.
- Oferent zobowiązuje się do realizacji zadania na zasadach określonych w umowie, która sporządzona zostanie wg wzoru zawartego w załączniku nr 3 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U.2018.2057).
- Za kwalifikowane uznaje się koszty poniesione od daty rozpoczęcia realizacji zadania określonej w umowie (z tym, że nie wcześniej niż od dnia 11 stycznia 2023 r.) do daty zakończenia realizacji zadania określonej w umowie (z tym, że nie później niż do dnia 15 grudnia 2023 r.)
- Od Oferenta wymaga się informowania opinii publicznej o dotacji otrzymanej ze środków budżetu powiatu kościańskiego, a po zakończeniu zadania złożenia sprawozdania w elektronicznym systemie witkac.pl zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do rozporządzenia, o którym mowa w ust. 2. Złożone sprawozdanie należy wydrukować, podpisać przez osoby uprawnione do składania oświadczeń i dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Kościanie.
- Zadanie winno być realizowane zgodnie z obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie oraz w taki sposób, by w maksymalnym stopniu podmiotami działań byli mieszkańcy powiatu kościańskiego.
- Oferent realizując zadanie zobowiązany jest do stosowania aktualnych obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego.
- W trakcie realizacji zadania mogą być dokonywane zmiany, w zakresie sposobu jego realizacji oraz założonych celów i rezultatów. Zmiany wymagają zgłoszenia w formie pisemnej oraz uzyskania zgody Zleceniodawcy. Wprowadzone zmiany nie mogą zmieniać istoty zadania publicznego.
- Oferent w ramach realizacji zadania jest zobowiązany do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z tematyką zadania publicznego, w zakresie określonym w art. 6, ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2022.1526 ze zmianami). W indywidualnym przypadku dopuszcza się zapewnienie dostępu alternatywnego, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Termin i sposób wypełniania oraz składania ofert
- Oferty realizacji zadania należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej, w terminie do dnia 21 grudnia 2022 roku do godz. 15:00, przy wykorzystaniu Generatora Ofert i Sprawozdań www.witkac.pl. Wypełnienie oferty w Generatorze kończy się złożeniem oferty w systemie witkac.pl oraz utworzeniem pliku pdf z przypisaną „sumą kontrolną”. Potwierdzenie złożenia oferty należy wydrukować, podpisać przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego podmiotu i przekazać do Starostwa Powiatowego w Kościanie, al. Kościuszki 22, 64-000 Kościan (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Kościanie) w terminie do dnia 23 grudnia 2022 roku.
- Generator Ofert i Sprawozdań www.witkac.pl zawiera obowiązujący wzór oferty, zgodny z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań . Wypełnienie oferty w Generatorze gwarantuje, że dochowane zostaną najważniejsze przesłanki prawidłowego złożenia oferty.
- Nie dopuszcza się możliwości wyceny wkładu rzeczowego w ofercie, określonego w punkcie V. "Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego" Va i Vb ppkt 3.2.
- W części III pkt. 5 i 6 oferty należy wskazać mierzalne zakładane rezultaty realizacji zadania. Wskazanie rezultatów jest obligatoryjne, należy wpisać przynajmniej jeden zakładany rezultat oraz sposób monitorowania ww. rezultatu lub źródło informacji o jego osiągnięciu.
- Dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego. Przesunięcia uznaje się za zgodne z umową, gdy dany wydatek nie zwiększa się oraz nie zmniejsza się o więcej niż 30% .
- Do oferty należy załączyć:
- aktualny odpis lub kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji; w przypadku kościelnych osób prawnych - zaświadczenie o osobowości prawnej parafii/zakonu i zaciąganiu zobowiązań finansowych lub dekret powołujący kościelną osobę prawną (odpis z Krajowego Rejestru Sądowego można bezpłatnie pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości https://ems.ms.gov.pl),
- w przypadku wyboru przez podmioty składające ofertę wspólną innego sposobu reprezentacji niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru - dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta(-ów),
- kopię umowy i statutu spółki potwierdzoną za zgodność z oryginałem - w przypadku gdy oferent jest spółką prawa handlowego, o której mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Wszystkie kopie dokumentów dołączonych do oferty muszą być potwierdzone przez oferenta za zgodność z oryginałem (ze wskazaniem daty, imienia, nazwiska oraz formułą „ za zgodność z oryginałem” i podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu, na każdej stronie dokumentu).
Załączniki do oferty należy składać elektronicznie w Generatorze Ofert i Sprawozdań www.witkac.pl lub w wersji papierowej, dołączając do papierowego potwierdzenia złożenia oferty.
- W przypadku planowania zlecania części zadania innemu podmiotowi oferent powinien uwzględnić taką informację w składanej ofercie w punkcie III.4 „Plan i harmonogram działań…” w kolumnie „Zakres działania realizowany przez podmiot niebędący stroną umowy”
- Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert
- Oceny formalnej ofert dokonają pracownicy Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kościanie.
- Dopuszcza się możliwość uzupełniania błędów formalnych w złożonych ofertach wyłącznie w elektronicznym Generatorze Ofert i Sprawozdań www.witkac.pl, w terminie do 23 grudnia 2022 roku.
- Pracownicy Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych dokonają oceny formalnej ofert wraz z wymaganymi załącznikami według następującej karty:
ocena formalna oferty oraz załączników
|
||||
|
tak |
nie |
uwagi |
|
1. |
oferta złożona w Generatorze Ofert i Sprawozdań witkac.pl we właściwym terminie |
|
|
|
2. |
potwierdzenie złożenia oferty złożone we właściwym terminie |
|
|
|
3. |
oferta złożona przez właściwy podmiot i podpisana przez upoważnione osoby |
|
|
|
4. |
kopie dokumentów potwierdzone za zgodność z oryginałem |
|
|
|
5. |
zgodność celów statutowych oferenta z zadaniami objętymi konkursem |
|
|
|
6. |
dołączono aktualny odpis lub jego kopię z ewidencji albo inny dokument potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących |
|
|
|
- Oferty, które spełniły wszystkie wymogi formalne zostają przekazane Komisji Konkursowej celem dokonania dalszej oceny.
- Komisja Konkursowa zostanie powołana uchwałą Zarządu Powiatu Kościańskiego. Tryb powoływania i zasady działania komisji konkursowej do opiniowania ofert określa pkt XIII Programu współpracy Powiatu Kościańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok (uchwała nr XLV/435/22 Rady Powiatu Kościańskiego z dnia 23 listopada 2022 roku).
- Komisja Konkursowa przy rozpatrywaniu ofert kieruje się zasadami wskazanymi w art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Oferty, które spełniły wymogi formalne Komisja Konkursowa ocenia w oparciu o następujące kryteria i skalę punktową (maksymalna liczba punktów do uzyskania - 50):
l.p. |
kryteria szczegółowe wyboru oferty |
maksymalna do uzyskania liczba punktów |
liczba przyznanych punktów II i III) |
I. |
charakter zaproponowanego zadania jest zgodny z ogłoszeniem Zarządu Powiatu Kościańskiego (tak/nie) |
|
|
II. ocena merytoryczna realizacji zadania |
|
|
|
1. |
atrakcyjność, różnorodność planowanych działań w ramach realizacji zadania |
5 |
|
2. |
możliwość realizacji zadania |
2 |
|
3. |
rzetelność przedstawionego harmonogramu, w tym opis poszczególnych działań w zakresie realizacji zadania |
10 |
|
4. |
zasoby kadrowe, którymi dysponuje oferent w realizacji zadania (kwalifikacje) oraz jakość proponowanego zadania |
3 |
|
5. |
doświadczenie oferenta w realizacji tego typu zadań lub zadań o podobnym charakterze |
3 |
|
6. |
ocena dotychczasowej współpracy z powiatem kościańskim (rzetelność, terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych środków na realizację zadań publicznych) |
3 |
|
7. |
liczebność i charakterystyka odbiorców, opis grupy docelowej |
3 |
|
8. |
przewidywane rezultaty realizacji zadania |
8 |
|
III. ocena kosztów realizacji zadania |
|
|
|
1. |
rzetelność, przejrzystość oraz adekwatność przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania w odniesieniu do jego zakresu rzeczowego. |
10 |
|
2. |
proponowany wkład rzeczowy organizacji (np. lokale, sprzęt, materiały) oraz osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków |
3 |
|
razem |
50 |
|
- Komisja Konkursowa przedkłada Zarządowi Powiatu Kościańskiego oferty, na które proponuje udzielenie dotacji. Propozycję otrzymania dotacji uzyskają organizacje, których oferty zdobyły co najmniej 50 % możliwych do uzyskania punktów, przy czym nie wszystkie oferty, które uzyskają co najmniej 50 % punktów otrzymają dotację.
- Zarząd Powiatu Kościańskiego na podstawie propozycji Komisji Konkursowej dokona wyboru najkorzystniejszych ofert i podpisze z wybranymi Oferentami umowy na realizację zadań.
- Rozstrzygnięcia konkursu Zarząd Powiatu Kościańskiego dokona w terminie do 10 stycznia 2023 roku, a następnie poda do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej, w siedzibie Zarządu Powiatu Kościańskiego w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń oraz na stronie internetowej powiatu kościańskiego http://www.powiatkoscian.pl.
- Nie przewiduje się oddzielnego powiadomienia oferentów o wynikach konkursu.
- Zrealizowane przez Zarząd Powiatu Kościańskiego w latach 2021 i 2022 zadania publiczne tego samego rodzaju i związane z nimi koszty, ze szczególnym uwzględnieniem wysokości dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym.
- W roku 2021 - 45 000 zł przekazanych dotacji
- W roku 2022 - 45 000 zł przekazanych dotacji
- Ochrona danych osobowych:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej RODO informuje się, że:
- Administratorem danych jest Starosta Kościański z siedzibą w Kościanie przy al. Tadeusza Kościuszki 22, 64-000 Kościan.
- Administrator Danych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować poprzez e-mail: iod@powiatkoscian.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
- Dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w związku z art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Podanie danych osobowych jest niezbędne do przeprowadzenia konkursu.
- Dane osobowe mogą być przekazywane innym odbiorcom na podstawie przepisów prawa i nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
- Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu, w którym zostały zebrane, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy o archiwizacji.
- Osoby posiadają prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. W celu realizacji swoich praw można się kontaktować poprzez e-mail: iod@powiatkoscian.pl lub pisemnie na adres siedziby Administratora.
- Osobom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel.: 22 531 03 00), gdy uznają, że przetwarzanie danych osobowych ich dotyczących narusza przepisy o ochronie danych.
- Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
Informacja pochodzi z generatora wniosków Witkac.pl